Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Just us... +18 [facut de manu&gabytsswh]

#56
Capitolul 21


- Numai plange, fratioare, ii spun pe un ton soptit, injurand in gand, ca nu puteam sa imi misc mana dreapta sau capul intr-o parte, ca muschi imi erau intemeniti, ca nu am facut miscare de mult.
- Bine, n-am sa mai plang, ca sa nu te supar. Sti, inainte sa aflu ca esti aici, mi s-a parut ca m-ai strigat, imi spuse, facandu-ma sa chicotesc usor, apoi sa icnesc de durere.
Futuva coastele voasrte de catre ziua, cu moartea voastra de catre noapte! Incepu sa ma intrebe ce am, dar l-am linistit, spunandu-i ca ma dor muschi, din cauza ca nu m-am miscat defel. Dupa ce durerea imi trecu, i-am explicat ca noi doi impartim o legatura unica, intr-un cat simtit sentimentele noastre foarte puternice si cand acel tir a lovit autobuzul, m-am gandit intens la el si de aceea ii se paruse ca l-am strigat. Imi zambi si imi dadu un mic sarut pe buze, apoi incepu sa imi spuna ca nu va mai bea niciodata asa de mult, fiindca a inceput sa vada un timp martieni verzi prin camera. Cand am auzit de martieni verzi, am inceput sa chicotesc, mai cu grija, ca sa nu ma plang din nou de durere. Nu dupa mult timp, aparura si bunici mei, care mi-au adus fructe si abia mi-au convins fratele sa mearga sa doarma.
- Sasuke, lasa ca voi fi bine si nu uita ca te sarut dulce de noapte buna, spun si mimez cu buzele niste pupicuri imaginare.
Brunetul se prefacu ca se inroseste si imi imita si el gestul, iar eu mi-am dat seama, daca as fi fost intr-o conditie mult mai buna, ne-am fi sarutat ca nebuni si poate ne-o si trageam ca niste disperati de viata. Dat fiind imprejurarile, ne-am multumit doar cu acesti mici pupici imaginari. Dupa ce ei plecara, eu am inceput sa ma uit dupa muste pe tavan, inganand o melodie rock - aveam voce, dar nu ma omoram sa cant - de la un film foarte mortal: Triplu X, cu Vin Diesel in rolul principal. Cam dupa o jumatate de ora, aparu doctorul Toru parca - i-am auzit pe bunici, vorbind despre el - cu o asistenta, destul de draguta, dar tot fratemiu era mai frumos decat ea. Barbatul incepu sa ma consulte, bagand o imputita de luminita de la o lanterna in ochi, pentru a vedea daca mai am alte contuzi pe creier - daca le aveam vizibile, de mult eram la nebuni - sau daca pupilele raspund la factori de lumina.
Dupa ce m-a consulta, imi spuse ca membrele drepte le am in ghips si ca o sa mai stau in spital vreo doua saptamani si apoi ma intorc acasa. Aleluia! Abia astept sa ma intorc acasa! Doctorul o ruga pe satenta - asistenta - sa aibe personal grija de mine si am putut sa jur, ca in ochii ei negri, se citea ca o sa aibe foarte multa grija de mine. Dupa ce ala pleca, tanara - daca avea in jur de douazeci si patru de ani - se aseza langa mine si inceput sa desfaca o portocala, in timp ce imi spuse ca o cheama Layla si ca e verisoara primara al tarfei de Ayumi. Am ramas masca, cand isi facu verisoara tarfa, ca si cand nu ar fi rude sau prietene, ci direct rivale. Imi dadu o bucatica de portocala, incepand sa ma intrebe fel si fel de lucruri, incepand cu cele banale - de unde esti, cati ani am, daca e adevarat ca Sasuke e fratele meu geaman si chesti din astea - pana la cele personale si intime - daca am iubita, daca sunt virgin, ce orientare sexuala am, ce orientare sexuala are fratele meu si lista continua. Mi-am dat seama din start ca tipa se dadea la mine si vroia sa stie si despre iubirasul meu de frate, in caz ca nu ii merge cu mine. La majoritatea intrebarilor, am raspuns cu urmatoarele cuvinte: "cam intinzi coarda nu crezi?", facand-o sa se bosumfleze, dar mi-am dat seama ca nu va renunta.
Pe la ora douazeci si trei noaptea, a dat domnul si Sfantul Petru sa plece, ca iesise din tura, dar nu inainte sa imi faca un calmant si in timp ce ma moleseam in pat, tipa ma saruta apasat pe buzele, care erau doar a lui Sasuke, trecandu-si insistent limba peste ele, dandu-mi de inteles, ca nu ii scap asa usor. Dupa ce iesi din salon, am injurat-o in gand, apoi m-am scufundat intr-un somn adanc si fara vise...

Cum am deschis ochii - pe la unsprezece ziua - i-am vazut mecla lui Sasuke cum o privea iritat pe Layla, ce se prefecea ca aranjeaza pe acolo o perfuzie cu sange si alta cu vitamine si antibiotice. Deodata vad cum pica peste fratemiu, sarutandu-l "din greseala" pe buze, apoi mai avu tupeul sa spuna ca s-a impiedicat. Imi venea sa ii dau cu ghipsul in cap, dar puteam sa citesc pe fata aia de ingeras a brunetului, ca ii venea sa o sugurme cu mainile goale. Dupa ce isi misca afara curul ala de curva-sefa, eu am oftat si i-am spus ingerasului meu, cum tampita a avut tupeul sa ma sarute pe buze.
- Jur ca am sa o mor cu mainile mele! Marai el, iar eu l-am strans usor de degetele, ce le alea in mana mea stanga.
- Se cunoaste cine ii ruda, spun cu un zambet ironic pe chip.
- Uimeste-ma frumosul meu tigru, spuse fratele meu, ridicand din sprancene pervers si scotiand apoi un fel de marait, ce ma facu sa constientizez ca mi se cam intareste.
- E verisoara primara cu Ayume si sti vorba aia: "Aschia nu sare departe de trunchi", spun si imi trec apoi limba peste buze.
El se apleca usor peste mine si cu grija, ma saruta pe buze, strecurandu-si limba in gura mea. I-am raspuns rapid la sarut, invitandu-i limba la un joc pervens, provocator, incitant, incendiar sau si pasional in acelasi timp. fara sa ne pese de lumea din jurul nostru. Tot ce conta, era ca eram doar eu si el si nimic altceva...
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
RE: Just us... +18 [facut de manu&gabytsswh] - de Nywa - 23-04-2011, 06:00 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] Darkness vs. light [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] Nywa 54 43.827 17-12-2011, 01:50 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat]] Time has stopped for us [+18 yaoi facut de gabytsswh&manu] Nywa 84 59.729 17-12-2011, 01:34 PM
Ultimul răspuns: Daria v2


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)