Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Just us... +18 [facut de manu&gabytsswh]

#7
Capitolul 3


- Niciodata sa numai imprumuti caiete de la Maya, ii spun lui Sasuke, in timp ce purtam o pijama groasa, in carouri, aratand ca dracu in ea.
Aveam cearcane sub ochi si nasul rosul, de la atata sufrat, iar in picioare aveam ciorapi grosi de lana si sosoni, iar dupa gat aveam un prosop sa imi mai sterg transpiratia de pe fata si frunte. Brunetul se multumi doar sa ridice din umeri si apoi reincepu sa scrie la tema lui de la biologie. Aveam un birou mare pe care il imparteam si aveam doua laptopu-ri, dar al meu avea diferite vite de vie facute cu oja alba a mamei, iar al lui era negru complet.
- Maya nu scrie urat...
- Are scris de doctor, despetule, ca si tine. Hai dicteaza-mi la fizica, mormai si ii arunc caietul in fata, mai putin era si il loveam in cap cu el.
Tanarul ma injura si apoi incepu sa imi dicteze lectia despre "Formula lui Enstein" si alte legi tampite, facandu-si cruci, cand vazu ca o lectie la fizica, la mate-info era pe putin cinci pagini. Mda, stiam ca eram nebun, dar eu stiam cum sa invat pentru a lua note mari, pe trei-patru cuvinte, nu maide douazeci de cuvinte. Dupa fizica, am invatat impreuna la engleza, ca el trebuia sa faca nu stiu ce compunere si cum eu aveam sase ore de engleza pe saptamana, pe cand fratele meu avea doar patru si avea prima limba engleza. Cat timp Sasuke isi scria compunerea pe ciorna, eu m-am dus pana jos in sufragerie sa iau Sims 4 pentru P.S.3 - aveam P.S.3 in camera, fiindca aveam si televizor. M-am intors inapoi si i-am dat jocul brunetului, iar eu i-am luat la puricat tema, fiindca era cam slab la aceasta materie.
- Copiaza asta, spun eu, intizandu-i foaia cu cateva corecturi si apoi ii dau un mic pupic pe frunte, cum obisnuiam sa fac, de cand eram mic si el avea un cosmar.
- Mersi mult Itachi, imi spuse baiatul zambind, cu un zambet identic cu al meu, dar al sau era mai angelic, mai...
Imi scutur putin capul, pretinzand ca mi-a intrat parul in ochi si m-am asezat la consola, incepand sa ma joc pe Sims 4, in timp ce fratemiu isi copea tema corectata. Inca nu imi venea sa cred, ca prezenta lui ma ,excita atat de tare, mai ales ca toata noaptea a avut grija de mine si m-a tinut in brate, ca sa ma simt eu mai bine. Oftez si pun jocul pe pauza, apoi ma duc in patul meu - aveam in camera paturi suprapuse si eu dormeam sus - si ma intorc cu fata spre perete si inchid ochii sa dorm...
Simteam cum cineva tragea de mine, dar pleoapele erau asa de grele, incat credeam sa le aveam din plumb nu alta. Mormai ceva si imi trag patura peste cap, dar cel care vroia sa ma trezeasca, era destul de insistent, asa ca mi-am deschis ochii si m-am uitat adormit, cu pleoapele acoperindu-mi pe jumatate ochii, in sus. Deasupra mea se afla Sasuke si picioarele sale erau de o parte si alta a trupului meu - era imbracat cu o pereche de boxeri ce aratau ca era dotat destul de bine si un maiou largut, adica pijamaua - privindu-ma ingrijorat. Clipesc de cateva ori si apoi ma ridic in fund, avand grija sa nu il lovesc cu capul in mecla - chiar daca cate o data si-o merita pe delin - si plescan de cateva ori, simtindu-mi gatul uscat ca iasca. Il intreb ce s-a intamplat, ma imbratisa strans si incepu sa planga pe umarul meu, spunandu-mi printre suspine, ca a visat ca sunt mort si chesti din astea, s-a trezit si a venit sa ma verifice, daca mai traiesc sau sunt mort. Incep sa rad si ii fac loc langa mine, dandu-i de inteles sa doarma la mine in pat, restul de noapte.
Il iau in brate, iar Sasuke isi ascunse fata la pieptul meu, cuibarindu-se ca un pui de pisica, langa stapanul sau. Il mangaiam pe par, in timp ce ii sopteam cuvinte linistitoare.
- Promite-mi ca o sa fi tot timpul cu mine, imi sopti brunetul, cu glas gatuit de plans.
- Sasuke, nu se stie ce se va intampla, dar iti spun un secret. Cand ti-e dor de mine, uita-te in oglinda si o sa ma vezi...
- Nu-i adevarat! Imi voi vedea propria reflexie! Izbucni tanarul si isi arata chipul brazdat de lacrimi, din ascunzatoare.
Izbucnesc in ras, apoi il pup pe obraz si ii spun ca eu sunt reflexia lui si el a mea. Ofta bucuros, apoi ma intreba, daca as avea vreodata curajul sa ma sarut cu el. Am ramas uimit, apoi i-am spus ca nu, ca ar fi ca si cand m-as saruta cu mine insami. Aproba din cap si se cuibari in bratele mele, adormind si eu imedia dupa el...

Dimineata cum m-am trezit, mama mi-a luat temperatura si mi-a spus ca e 38 cu 9, dar inca ardeam si aveam dificultati sa respir. M-a pus sa ma imbrac si am mers la spital, unde isi avea doctorita cabinetul. Aceasta cand ma vazu, se mira ca nu sunt vanat sau mai stiu eu ce, ca de obicei.
Dupa ce imi facu o mie una de analize, iar intr-un sfarsit veni rezultatele.
- Ce? Strig uimit si nervos in acelasi timp, cand am aflat rezultatul.
- Ai pleomonie si daca nu urmezi tratamentul, poti sa mori, spuse doctorita foarte calma, lasandu-ma masca.
Imi musc buza, in timp ce imi plecam capul invins. Nu vroiam sa mor, nu vroiam sa mor si sa il las pe Sasuke singur. Noi doi, eram doua jumatati ce ne completam, unul pe celalalt si in plus, il iubiesc foarte mult, pentru al lasa. Ii spun mamei ca voi urma tratamentul cu strictete si nu voi comenta. Bruneta izbucni in plans si ma imbratisa strans, apoi imi dadu drumul si mi-a promis ca imi cumpara doua jocuri pentru P.S.3, fiindca farmatia era langa un magazin de jocuri video. Am sarit in sus de bucurie si am iesit din spital, mai voios, decat am intrat...
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
RE: Just us... +18 [facut de manu&gabytsswh] - de Nywa - 06-02-2011, 02:53 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] Darkness vs. light [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] Nywa 54 43.827 17-12-2011, 01:50 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat]] Time has stopped for us [+18 yaoi facut de gabytsswh&manu] Nywa 84 59.724 17-12-2011, 01:34 PM
Ultimul răspuns: Daria v2


Utilizatori care citesc acest subiect:
4 Vizitator(i)