Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

A sau B

#1
Uah, nu am idee de ce titlu i-as putea pune daaaar e un joc dupa parerea mea destul de ok 39 adicaaa sa zicem e un fel de Ideal type world cup 24. Glumesc. E chestia asa :

Luam un membru dintr-o trupa x de exemplu ah G-dragon de la Big Bang
Si mai luam un membru din alta trupa y, de exemplu aaaah Lee Joon de la MBLAQ . Si ar veni ceva gen : x vs y adica G-dragon vs Lee Joon sii userul care posteaza dupa tine isi spune preferatul argumentand de ce o.o .
Well, habar nu am cum vi se pare voua, da mie-mi place.


Btw, cateva reguli :
Fara certuri pe baiatul / fata aleasa de useri, gusturile nu se discuta
Nu dati motive aberante, ca de exeplu x e mai frumos decat y, sau invers, dati motive ce va placut mai mult la ei cand i-ati vazut intr-un reality show de al lor, la concerte pe net, sau alte emisiuni : )
Have fun : )




Deci ... urmatorul user alege dintre :

Key de la Shinee vs Jokwon de la 2AM [ stiti ce au in comun,amandoi is divele celor doua trupe 24. ]
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#2
Wow, buna alegere, dar greu de decis >.<
Key e hot si chiar daca uneori face prostii, si in anumite emisiuni se comporta ca o "diva", el e cute rau de tot, insa Jo Kwon e nebun, si el in schimb e sexy si nebun cand face pe "diva", mai ales in emisiunea vazuta ieri, cand a concurat cu sora lui Teuk si cu Park Jung Min, si desi a fost mai bun, a recunoscut ca Jung Min a fost cel mai tare, deci il ador, si a da, in plus are o voce magnifica. xD

Asa ca il aleg pe Kwon, sorry Key. [sper ca sunt bune motivele]

Next: Junho [2PM] vs Junhyung [B2st]
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#3
Denny,jocul acesta se numeste "A sau B" din cate stiu eu,adica l-am mai jucat pe alte forumuri ,deci ai putea sa ii zici asa 4 daca nu stii cum sa il numesti.

Asa revenind, dintre Junho si Junhyung...pfff e destul de greu,adica nu sunt tocmai favoritii mei din trupele respective,dar eu trebuie sa fac o alegere..cred ca o sa il aleg pe Junho.De ce pana la urma? Pai pentru ca imi place cum zambeste iar vocea lui este placuta,blanda .


Next: Kim Hyun Joong[SS501] vs Kim Jaejoong[JYJ]
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#4
[Mersi Sakura : ) ]

Kim Hyun Joong[SS501] vs Kim Jaejoong[JYJ]

Leader vs Hero.

Well, la mine nu e foarte greu de ales, pentru ca nu am prins DBSK adica sa fiu mare fana cand inca erau activi. Jaejoon mi=a placut, recunosc, cum arata o.O i mean, cui nu ii place ? 21 Din cate i-am vazut persoanlitatea la cateva emisiuni e chiar ok 21 DAR Hyun Joong OMG F4 21 BOF, SS501 obsesia mea de acum 24. Ma rog, el imi place la nebunie [ desi nu mai mult decat PJM 21 ] . E frumos, dragut tot ce vrei tu o.o . Are o personalitate a naibii de ciudata dar atragatoare. E un bad boy =) cum au zis la o emisiune 21. E foarte foarte foarte sincer o.O si pentru asta imi place la nebunie. In plus din ce am vazut din WGM, si alte emisiuni de ale lor, SS501, e pff amuzant. 21 Mai ales cand a 'jucat' ca si Cenusareasa, Hyunderella 24 rotf . *se duce sa vada iar* ... *revine* Leader ramane ! 21

Next:

Taeyeon [ SNSD ] vs SunYe [ Wonder Girls ]
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#5
(31-01-2011, 02:29 PM)Denny A scris: Jaejoon mi=a placut, recunosc, cum arata o.O i mean, cui nu ii place ? 21

Denny,asa credeam si eu..pana cand am descoperit ca una din prietenele mele cele mai bune il detesta. Il face urat [am ramas in soc 24)] si se proclama sigura persoana care nu il place 21) din lumea asta.Deci exista si persoane care nu-l plac spre mirarea noastra.

Dintre Taeyeon [ SNSD ] si SunYe [ Wonder Girls ],nu stau deloc pe ganduri,deoarece o ador pe Taeyeon ,pur si simplu e foarte cute,glumeata si canta superb,mi se pare ca are cea mai buna voce de la SNSD + ca este un lider bun.
SunYe nu-mi prea place,n-am nimic cu ea dar pur si simplu nu ma impresioneaza atat de mult.Ca lider cred ca este destul de buna iar vocea ei este frumoasa dar daca trebuie sa aleg dintre ea si Taeyeon e clar pe cine aleg.


Next: Taemin[SHINee] vs Eunhyuk[Super Junior]
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#6
Taemin[SHINee] vs Eunhyuk[Super Junior]

OMG, stiti raspunsul meu: Eunhyuk - pe baiatul asta nu l-as da pe nimic in lume. E un bun dansator, glumet, cu o voce de aur cand canta balade, cand face rap e supeeerb, sa nu mai zic ca la majoritatea emisiunile are o charisma extraordinara, si ma face sa plang si sa rad in acelasi timp. A sa n uit, e sexy si sexy @w@ Dar si Taemin are calitatile lui, insa nu ma impresioneaza asa de mult, din trupa respectiva, mai mult Minho, desi pref meu e JH. Are calitati bune, dar parerea mea, ar putea fi un pic mai activ. xD

So, Hyuk e alegerea mea <3

Next: Hyuna [4minute] vs Seohyun [SNSD]
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#7
Am vrut sa las pe altcineva dar au trecut zile si nada :[ asa ca aleg eu. 21

Hyuna vs Seohyun

Pentru cineva care e mare fan a ambelor e greu, dar eu nu sunt asa ca =). Sunt doar fanul lui Seohyun ^^' imi place de ea ca e o fata inocenta si pura o.o are in cap doar sweet potates asta poate inainte sa-l intalneasca pe Yoong oppa~ 65 [ trebuie sa se casatoreasca pe bune 24 ] In ceea ce o priveste pe Hyuna, well nu imi prea place, idk why cand o vad la programe imi pare putin falsa [ e parerea mea o.o ] dar canta si danseaza ok, personalitatea ei nu-mi place caci cum arata e super nais. soooo O aleg pe maknae : ) a.k.a Seohyun.

Next:

Kyuhyun [Super Junior] vs Junsu [DBSK] . o.o
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#8
Nu prea trece multă lume pe aici, huh? Cineva trebuie să readucă la viață topic-ul ăsta. T______T

Din start, alegerea mea este Kyuhyun.

Ambii sunt foarte talentați, dar l-am ales pe Kyuhyun pentru că sunt mult mai obișnuită cu el și pentru o lungă perioadă de timp am fost Kyuhyun biased. Well, DBSK este o trupă care cântă genial și live. Dar bineînțeles, ambele trupe au membrii talentați, iar Kyuhyun, după părerea mea, este printre cei mai talentați din Super Junior. Îmi place foarte mult vocea lui, este superbă. Plus că nu numai vocea lui e frumoasă, ci este frumos și din punct de vedere fizic. Deci alegerea mea rămâne Kyuhyun.

Next: Amber [f(x)] vs Jiyoon [4Minute]
[Imagine: 2rmmhe8.gif]
[Imagine: 2my0v0p.gif]
I miss you, pretty boy♥

#9
Amber si Jiyoon ambele fac parte din trupe care nu imi prea plac ( sorry pentru fani).

Totusi o s-o aleg pe Amber. De ce? Pai : am vazut-o de vreo cateva ori la Music Bank ( da, sunt una dintre norocoasele care prinde KBS World) si se misca destul de bine. In al doilea rand imi place stilul ei ( Ya' know...boy like). Trebuie sa recunosc: prima data cand am vazut-o am crezut ca e baiat 21

In concluzie, votul meu merge la Amber 24


Next: Lee Taemin ( SHINee) vs Youngmin ( Boyfriend)
[Imagine: fgdhdr.png]

Tnx Nibbles


Stay by my side . I won\' t let you down . I\' ll never betray you . Call my name and I\' ll save you from the dark . You know I\'m never far .

I\' ll say it as many time as you need : I love you . You are my superstar <3

Nothing can\' t stop me from loving you

#10
Lee Taemin ( SHINee) vs Youngmin ( Boyfriend)

Este o decizie chiar usoara
De cand am auzit de trupa SHINee mi-a placut Taemin si asta pentru ca e foarte dragut si imi place si cum arata,dar cel mai important imi place cum danseaza.
Deci il aleg pe Taemin

Next:Jung HeeChul(ZE:A) vs Kim HeeChul(Super Junior)
[center][Imagine: 4501958357_5eb3134a1d.jpg][/center]
[center][Imagine: 2a7d3ih.jpg][/center]






Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)