Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pretul amintirilor

#31
:::Capitolul XVIII:::


Am apasat usor butonul soneriei injurand in gand ,asteptand sa mi se deschida.Am oftat enervat cand am observat ca vremea si asa destul de urata,incepuse sa se inrautateasca.Vantul,ce pana acum doua minute, adia destul de usor,incepuse sa sufle cu putere,indoind in drumul sau,ramurile copacilor,iar cele cateva picaturi de ploaie,aparent inofensive,incepusera sa cada necontrolat,facandu-ma sa scap o injuratura printre dinti.Nu-mi placea ploaia!
-Domnule Damon,cu ce va pot ajuta? am auzit o voce formala trezindu-ma din lungul sir al gandurilor mele.
Mi-am ridicat inexpresiv ochii, zarind-o in fata mea pe Erika,servitoarea casei.Purta ca de obicei uniforma ei gri,stearsa, ce o facea sa para mult mai in varsta decat era.Avea parul prins intr-un coc strans,iar o pereche de ochelari mari, rotunzi, ii acopereau fata.
-Allison e? am intrebat sec bagandu-mi usor mainile in buzunarul blugilor.La dracu' cu ploaia asta!
-Imi pare rau sa va anunt,dar domnisoara Allison nu se simte tocamai bine ,deci,v-as ruga sa....
Fara un cuvant insa, am impins-o usor pe servitoare, strecurandu-ma inauntru.La urma urmai venisem aici sa vorbesc cu "Domnisoara Personalitate",nu sa aud scuzele patetice ale unei angajate ce parea a fi bunica in tinerete.Ignorand total cererile ei de a parasii casa, am intrebat-o plictisit unde e Allison,deoarece nu aveam toata ziua.Ei bine, sincer sa fiu, o aveam,dar asta nu insemna ca imi putem pierde cateva secunde cu o astfel de persoana.La urma urmei aveam si eu o imagine de pastrat.Satula sa ma tot goneasca, stiind prea bine ca nu ma voi comforma prea usor, mi-a facut un gest usor cu capul indicandu-mi livingul.Un mic zambet mi-a aparut in coltul gurii,in timp ce-mi treceam instinctiv mana prin parul umed.Era cuidat,dar doar stiind ca Allison se afla atat de aproape de mine ma facea sa ma simt mult mai bine dispus.Era ca si cum toate simturile mi se trezisera.Bizar,dar nu multe femei aveau darul de ma face sa ma simt asa.Am parcurs destul de repede distanta,pasind nonsalant in incaperea slab luminata,zarind-o pe Allison ghemuita intr-un colt al canapelei imbracata in niste pijamale albe,care apropo,ii veneau bestial,suspinand,cu ochii rosii si parul ravasit.M-am apropiat usor de ea intreband pe un ton ironic,plin de sarcasm.
-Alli iubire...ce s-a intamplat?Arati de parca tocmai ti s-ar fi dat papucii...in public.
Imediat,chiar in secunda urmatoare,o perna a zburat direct spre mine, si,daca nu m-as fi ferit la timp,m-ar fi lovit in plin,chiar in fata.
-Wow, asta da reflex! am soptit zambind,amuzandu-ma copios de gestul fetei.Sa fie oare asta un punct sensibil?
-Ce cauti aici?Dispari! Nu vreau sa vad pe nimeni,cu atat mai putin pe tine! am auzit-o pe bruneta strigand,subliniind clar ideea ca daca indraznesc cumva sa ma amestec in ce nu ma priveste nu imi va fi prea bine.Pacat insa ca frumoasa mea vecina nu ma cunostea atat de bine pe cat sustinea.Ar fi trebuit sa-si de-a seama pana acum ca sunt cu atat mai decis sa am un lucru,cu cat este mai greu sa-l obtin.Prin urmare,intentia brunetei de a ma face sa iau distanta,reprezenta pentru mine o invitatie in a-mi baga si mai mult nasucul,care apropo era extrem de dragut.
-Uuu! Se pare ca micuta ciudatica a fost calcata rau pe codita! am exclamat sarcastic, asezandu-ma fara nici cea mai mica jena pe canapea,alaturi de bruneta ce ma privea furioasa.Am privit-o pentru o secunda in ochii negrii,scaldati in lacrimi.Era ranita.Ranita,dezamagita,confuza.M-am asezat mai comod pe canapea,incepand sa analizez lucrurile.Ceva,sau cineva o adusese pe Allison in starea asta,iar din cate puteam observa, fusese destul de puternic.Dar deasemenea, vazusem prea bine cum perna aceea taiase aerul ca un fulger,cu o vizeza uimitoare,avandu-ma ca tinta pe mine, atunci cand facusem aceea remarca ironica.Era clar era un "El" cel care-i provocase starea asta.
Am zambit multumit dandu-mi usor capul pe spate.Doar gandindu-ma la Allison ca fiind o faptura naiva,inocenta,ce poate fi usor sedusa si manipulata facea ca un fior rece sa-mi strabata trupul.Nu mi-o puteam imagina pe Allison intr-o astfel de postura, si totusi, mi se parea extrem de tentanta ideea de a descoperi si o alta partea a sa,cea pe care ea incerca din rasputeri s-o ascunda.
-Spune-mi iubire ! De ce esti atat de daramata? Cumva tampitul care iti era iubit te-a inlocuit cu alta?am intrebat senin,privind nepasator prin camera incercand sa o enervez cat mai mult .
-Asculta-ma bine idiotule, nu ai nici un drept sa vorbesti despre el asa! a rabufnit dintr-odata fata,apucandu-ma agitata de tricou.Amandoi sunteti la fel: mincinosi si afemeiati.Mereu va ganditi la cum sa schimbati mai repede femeile, sa le cuceriti si sa le parasiti.Habar nu ai cat de mult il urasc pentru asta ,si pe tine la fel,deoarece mereu imi aduci aminte de cat de proasta am fost ca m-am lasat dusa de val,si m-am indragostit de unul care nu valora nimic.Am crezut ca o tampita toata aceea abureala,crezand ca asta simte si el.Prostii! Dragostea e o prostie,iar tu imi amintesi asta in fiecare zi,prin simpla ta prezenta.
Iritat de tonul taios al brunetei,am apucat-o brutal de maini apropiindu-i chipul de al meu.Deci asta era! Asta era punctul sau sensibil!Asta era motivul pentru care Allison avea permanent un cui impotriva mea.La ceva mai patetic nici ca ma puteam gandi.Bineinteles,puteam intelege ca uneori eram putin badaran,chiar necioplit si insensibil,si asta ii provoca o oarecare stare de nervozitate.Dar de aici pana la a ma compara cu fostul ei iubit...Una ca asta doar lui Allison ii putea trece prin cap.
Am oftat,un suras plictisit aparandu-mi in coltul gurii.O simteam pe bruneta cum tremura,privindu-ma nedumerita,chipul inca fiindu-i brazdat de lacrimi.
Involuntar,mi-am muscat buza,constatand surprins ca o astfel de Allison,parasita si neajutorata,ma incita extrem de mult.Lasandu-ma prada impulsului mi-am apropiat buzele de ale sale sarutand-o gingas si suav.I-am dat drumul mainilor,cuprinzandu-i talia.Spre surprinderea mea nu s-a impotrivit,ba mai mult, si-a pus o mana pe umarul meu,iar cu alta mi-a atins chipul.Un fior straniu m-a patruns,facandu-ma sa tresar.Aceasta noua Allison,atat de dulce, de inocenta,ma facea sa cred ca fata aceea vulcanica si atotputernica, cea care niciodata nu se lasa doborata, era doar o masca,o carapace in interiorul caruia se ascundea o alta persoana,cu totul diferita de cea din exterior.
Usor,parca cu teama, si-a deprins buzele de ale mele, privindu-ma nedumerita,pierduta aruncadu-se in bratele mele si ghemuindu-se la pieptul meu.Putin uimit,aproape deloc increzator, am strans-o in brate gandindu-ma ca adevarata Allison nu ar fi facut niciodata un astfel de gest,ba mai mult m-ar fi trimis la dracu' imediat cum ar fi observat ca vreau sa ma apopii de ea.
-Vezi? Sunti exact la fel! am auzit-o gangurind, in timp ce-si inghitea un suspin.
Apropiindu-ma mai mult de chipul ei,i-am atins gingas obrazul si, sarutandu-i urechea i-am soptit gatuit:
-Nu ma compara pe mine cu unul ca el!

Habar n-am cat timp am stat asa,imbratisati,fara ca nici unul dintre noi sa scoata un cuvant.Cand am privit-o pe bruneta,acesta avea ochii inchisi,motaind.Resemnat,m-am ridicat incet de pe canapea,nu cumva s-o trezesc ,dand nas in nas cu Erika,ce ma privea uimita.
-Cum ati reusit sa o linistiti? m-a intrebat, privind-o cu caldura.
I-am ignorat insa intrebarea multumindu-ma doar sa zambesc.
-Ce s-a intamplat? Cine a adus-o in starea asta? m-am trezit eu interogand-o pe servitoare.
-Nu v-a povestit domnisoara?
Am dat negativ din cap, aruncandu-mi privirea asupra fetei care dormea.Parea extrem de vulnerabila,de lipsita de aparare incat aproape ca nu-mi venea sa vred ca era aceeasi cu Allison pe care o stiam eu.Constatand intr-un final ca raspunsul Erikai inceta sa apara,mi-am dat seama de imensa sa loialitate fata de Allison.Nu vroia sa-mi dezvaluie nimic din ce ar putea-o rani pe bruneta.
Dandu-mi seama ca nu mai aveam nimic de facut aici,m-am apropiat de Allison,dorind s-o iau in brate si s-o duc in camera ei.Remarca Erikai a venit insa imediat, anuntandu-ma ca nu e nevoie.Am dat resemnat din cap,un mic zambet aparandu-mi in coltul gurii.M-am multumit doar sa o sarut usor pe buze pe "Frumoasa Adormita",dupa care am parasit cu pasi mici incaperea,iesind afara. Se pare ca furtuna se linistise.
:::Hot temptations:::Sweet sensations:::
:::Rhythmic motion:::Raw emotion:::
:::Your reaction:::To my action:::
:::Hour after hour:::Of sweet pleasure:::

#32
Fic redeschis la cererea autoarelor.
[Imagine: tumblr_m95uonbiuU1re9dfoo1_500.gif]

#33
OK stiu ca nu am mai trecut de mult pe aici, si stiu ca nu am nici o scuza asa ca nu o sa va mai aburesc cu minciuni pe care nici eu nu le cred. Acestea fiind spuse "sa trecem la treaba" !


Capitolul XIX

Am privit melancolica cerul de un albastru clar. Desi era inceput de decembrie, vremea era extrem de blanda, lasandu-ma sa ma bucur de soarele ce binevoise sa apara.
Am rasuflat distrasa, sprijinandu-mi barbia de balustrada terasei. Trecusera aproape patru zile de cand viata mea luase o intorsatura cel putin neasteptata datorita lui Riley. Renuntasem la a mai plange, a ma mai victimiza, gandindu-ma la cat de oarba am fost. La ce bun ? Oricum nimic nu s-ar fi schimbat. Sufeream insa. Desi incercasem sa ma mint, sa ascund, sa par ca nu-mi pasa, durerea ce-o simteam in suflet era sfasietoare. Nu ma puteam preface...niciodata nu am putut.
Wade fusese important pentru mine; nu numai pentru ca il iubisem dumnezeieste, dar datorita lui am inteles ca viata nu se rezuma numai la iubire. Nu ii purtam pica, desi intarziam sa il iert. La urma urmai nu Riley ii pusese un pistol la tampla, spunandu-i ca daca nu se va culca cu acea tarfa, va trage.
Un zambet fugativ, ironic, mi-a fulgerat fata. Urma sa ma insele oricum. Riley grabise insa lucrurile, pricinuindu-mi durere. Nici lui nu-i purtam pica, desi stiam ca nu il voi putea niciodata ierta... Ma tradase. Imi tradase increderea si dragostea. E adevarat...nu il iubeam asa cum o femeie iubeste un barbat, ci mai degraba ca o sora ce isi adora fratiorul. Nu ma gandisem insa la faptul ca Riley avea deja o sora, si, prin urmare, nu avea nevoie de o astfel de dragoste. Fusese egoist. Mareu il urase pe Wade. Invidie, dispret, frustrare...nici eu nu stiu. Eu eram toata a lui Wade, deci Riley ma voia. Nu se gandise niciodata la cum ma voi simti eu...la cat voi suferi, doar ca el sa-i fure ceva lui Wade. Se inselase insa. Niciodata nu il privisem pe Riley mai mult ca pe un prieten. Desi a reusit sa-mi spulbere fericirea, niciodata nu m-as fi putut gandi la el ca cel in bratele caruia sa ma refugiez. Nu stia cine sunt...niciodata nu stiuse.
Am oftat rece, aruncandu-mi ochii prin camera. Pe Wade imi propusesem sa-l uit. Sa-l scot din inima, fiinta, si gandurile mele. Il voi pastra poate, intr-un cotlon indepartat al mintii mele, ca pe o veche amintire de care nu vreau sa ma despart complet. Poate intr-o zi il voi ierta, desi nu cred ca i-ar pasa prea mult...La urma urmei a fost decizia lui. Riley insa nu va avea loc nicaieri. Imi fusese prieten si-l apreciasem la un moment dat. Acum, insa, Riley nu era pentru mine decat atat...un nume.
Am oftat, trecandu-mi o mana prin parul intunecat.Voiam sa ies, sa scap de toate aceste sentimente ce nu-mi dadeau pace. Am privit o clipa ecanul telefonului ce-l avem in mana, verificand ceasul. Stabilisem sa ma intalnesc cu Sonia in jurul pranzului, in locul nostru obisnuit. Dupa tot ce se intamplase trebuia sa clarificam anumite lucruri, desi satena, tinuse sa imi mentioneze ca, indiferent de ce va face fratele ei, ea va continua sa-mi fie cea mai buna prietena. Nu ma indoisem o secunda de asta.Sonia, fie ca voiam sau nu, mereu ma pusese mai presus de fratele sau, dovedindu-mi de nenumarate ori cat de mult ma iubeste.
Am pasit nostalgica,parasind camera. Odata ce am coborat scarile, mi-am luat haina, geanta si cheile masinii, inchizand in urma mea usa. Ajunsa afara, o briza racoroasa, usor placuta, mi-a mangaiat fata. Am respirat prelung, lasand aerul curat sa-mi patrunda in plamani. Mi-am inchis ochii limpezindu-mi mintea.Aveam nevoie de asta.Dupa cateva secunde in care nu am facut nimic altceva decat sa ma detasez de lumea asta, de toate gandurile ce mi se invarteau in cap, de toate resentimentele si emotiile inutile, eram gata sa o intalnesc pe Sonia.M-am indreptat cu pasi marunti spre masina, strangand mai tare cheile in mana. Inainte sa ma urc in automobil,mi-am intors intamplator capul spre poarta, fiind surprinsa sa-l vad intrand, surazator si jovial ca intotdeauna pe Ace Damon.
E mult prea complicat chiar si pentru mine sa descriu ce am simtit in momentul in care l-am vazut apropiindu-se, zambiindu-mi ca intotdeauna, privindu-ma din cap pana in picioare. Parea el. Parea acel Ace Damon insensibil, brutal, grosolan, deloc delicat, acel Ace Damon ce ma facea de fiecare data sa-mi pierd stapanirea, acel Ace Damon ce-mi scotea la iveala toate sentimentele pe care uneori imi era atat de usor sa le ascund. Si cu toate acestea...ceva era diferit. Arata ca el, zambea ca el, mirosea ca el si totusi...nu era el. Ceva in modul lui de a ma privi se schimbase. Ceva nu era la locul lui. Simteam o legatura intre noi, desi, stiam prea bine ca de la incidentul cu poza din ziar nu mai vorbisem absolut deloc.
-Uite Ace, nu am nici umorul si nici dipozitia necesara sa fac fata unei discutii cu tine in acest moment asa ca te-as ruga sa fi cat se poate de concis ! am rostit categorica evitandu-i privirea. E adevarat, ceva nu era in regula, dar asta nu inseamna ca aveam de gand sa aflu ce anume. Dupa cum precizasem nu eram tocmai o companie placuta.In plus Sonia ma astepta.
-Ma bucur sa vad ca te simti mai bine, mi-a raspuns galant, ca un adevarat gentleman, prinzandu-mi intre degetele-i fine, o suvita de par pe care vantul o deranjase.E insa un mare pacat! Tocmai acum cand incepusem sa ma obisnuiesc cu noua Allison.
Am tresarit nedumerita, indepartandu-i mana. Ziua asta era din ce in ce mai ciudata.
-Ce vrei sa spui cu asta? am intrebat iscoditoare, deja incepand sa-mi creez in jurul meu bariera de protectie pe care mereu o aveam in preajma lui Ace. Stii ceva...las-o balta, am renuntat dupa cateva clipe, hotarata fiind sa nu-mi mai pierd timpul pretios in van. Daca doar asta este motivul vizitei tale, iti apreciez gestul , si-ti multumesc pentru curtoazia de care dai dovada, dar dupa cum vezi, sunt foarte grabita, asa ca te rog sa ma scuzi ,dar trebuie sa plec.
Fara un cuvant in plus,m-am indepartat usor de brunetul ce nu inceta sa-mi zambeasca, indreptandu-ma spre masina.
-Nu atat de repede ! l-am auzit pe barbat exclamand, chiar in momentul cand ma pregateam sa deschid portiera.In cateva clipe acesta se afla deja in spatele meu,cuprinzandu-mi cu o mana talia. Sunt dezamagit de comportamentul tau Allison. Credeam ca vei aprecia putin mai mult gestul meu, primindu-ma ca pe un adevarat oaspete. Cu toate acestea o sa-ti scuz lipsa de politete. Motivul pentru care am venit aici nu este numai din pura curtoazie. Vreau sa-ti propun o afacere!
Uimita, m-am intors usor, privindu-l nedumerita in ochi.
-Tin sa te informez, draga Ace, ca daca cumva doresti sa te apuci de afaceri, desi ma indoiesc, persoana cea mai indicata cu care sa vorbesti este domnul Greys, iar dupa cum bine vezi, eu sunt domnisoara, nici decum domnul Greys.
Trebuie sa recunosc ca desi ma enervau majoritatea gesturilor lui Ace, rasul cristalin ce l-am auzit in acel moment m-a facut sa zambesc. Nu cred ca il auzisem vreodata razand astfel, lucru ce pentru o clipa, m-a facut sa ma intreb daca nu cumva parerea pe care mi-o facusem de-a lungul timpului despre Ace era gresita si ca, in realitate nu il cunosteam mai deloc.
-Ma bucur sa vad ca ti-a revenit simtul umorului, l-am auzit soptind, intrerupandu-mi astfel sirul gandurilor.Totusi nu am gresit absolut deloc persoana. Vreau sa-ti fac o propunere, din care amandoi vom avea de castigat.Ce spui ? Vrei sa o auzi?
Stiam prea bine ca, fie ca voiam sau nu, Ace nu va renunta in ruptul capului la ceea ce avea de gand sa faca. Resemnata, desi nu putin iritata, mi-am scos rapid telefonul mobil din geanta, trimitandu-i Soniei un mesaj, prin care o anuntam ca voi mai intarzia cel putin treizeci de minute. Odata rezolvata acesta problema, m-am indreptat grabita spre intrare, aruncandu-i lui Ace o privire plictisita, facandu-i semn sa ma urmeze.
-Te-as ruga sa fii cat se poate de scurt si direct pentru ca nu am nici timp si nici rabdare! am spus rece, asezandu-ma enervata pe canapea.
-Daca asa stau lucrurile, o sa te scutesc de plictisitoare introducere si voi trece direct la subiect, mi-a raspuns relaxat asezandu-se alaturi de mine si privindu-ma in ochi. Poate stii, sau daca nu, vei afla acum, ca nu am o relatie tocmai buna cu parintii mei,datorita comportamentului meu ceva mai linbertin.
Mi-am dat ironica ochii peste cap, razand in sinea mea. Oh te rog ! Nu trebuia sa fi un geniu ca sa-ti dai seama ca Ace Damon nu asculta de nimeni si nimic. Sunt convinsa ca nu-i pasa nici cat negru sub unghie ce parere aveau parintii lui despre el. Atata timp cat il sprijineau financiar, Ace nu avea absolut nimic de obiectat, sau de adaugat. In plus Elizabeth isi adora fiul, si indiferent cat de dezamagita ar fi fost de el, niciodata nu va inceta sa-i ofere totul pe tava.
Am pastrat insa pentru mine aceste ganduri, nedorind sa lungesc si mai mult discutia ce si asa se anunta destul de contradictorie, facandu-i semn sa continue.
- Desi sincer nu ma incanta prea mult ideea, tata m-a avertizat ca daca nu ma voi schimba curand, va avea grija sa ma demosteneasca, invocand stupidul motiv, cum ca nu as fi destul de matur sa port pe umeri o asemenea responsabilitate cum ar fi afacerea familiei, a rostit surazand privindu-ma cu falsa tristete, facandu-ma sa zambesc in sinea mea.
-Ok si ce legatura am eu cu asta? am concluzionat rapid, nerabdatoare sa scap de acesta discutie.
-Ceea ce vreau sa spun este ca tu ma poti ajuta sa-i fac pe parintii mei sa-si schimbe proasta parere ce o au despre mine. Stii prea bine ca mama te adora,iar tata nu inceteaza sa vorbesca despre cat de norocosi sunt parintii tai ca te au. Cu alte cuvinte, te considera fiica perfecta.
Confuza, l-am privit intrebatoare, trecandu-mi o mana prin par.
-Te-as ruga sa fi mai exact. Da, ma simt flatata ca parintii tai au o astfel de parere despre mine, dar nu vad cum te-ar ajuta asta pe tine?
Un zambet ironic i-a aparut pe chip, in timp ce mana sa imi mangaia usor bratul.
-Nu cred ca ar fi un sacrificiu prea mare daca ti-as cere sa fii iubita mea ! a soptit relaxat, ratacind distrat cu privirea prin camera
O liniste bizara s-a asternut in incapere in timp ce, uimita, mi-am atintit atentia asupra celui ce ma privea cu cei mai nevinovati ochii, parand un copil confuz care nu stie cu ce a gresit. Simteam un sentiment ciudat : furie amestecata cu frustrare, poate si putin dispret. Nervoasa,m-am ridicat fulgerator de pe canapea privindu-l.
-Esti absolut patetic! am reusit sa strig inainte ca vocea sa mi se stinga. Ma simteam vlaguita, lipsita de forta. Habar nu ai cat de multe as vrea sa-ti reprosez in acest moment, insa sincer stiu ,la fel de bine ca tine de altfel, ca totul e in zadar. Nici tu nu te vei schimba, nici eu nu ma voi simtii mai bine.Tot ce iti cer e sa stai departe de mine. M-am saturat sa ma mai bat cu morile de vant. Te rog Ace...stai departe de mine!
In acel moment, cu ochii aproape in lacrimi, mi-am ridicat privirea, ce pana atunci o tinusem plecata, zarindu-l pe Ace in fata mea . Nu ma privea, insa ii puteam simtii rasuflarea. Fara un cuvant, mi-a apucat bratul, tragandu-ma in bratele lui.Si-a pus o mana pe crestetul meu, cu cealalta magaindu-mi spatele. Il simteam mai aproape de mine ca oricand. Fieacare magaiere a sa, fiecare atingere ma faceau sa tremur.Inconstient, vrajita de caldura, de protectia ce-mi erau oferite cu atata usurinta, m-am lasat prada impulsului, sprijinindu-mi capul de pieptul sau , ascultandu-i fiecare bataie a inimii. Nu eram sigura de ce se intampla, dar nu voiam sa se termine.
Deodata, l-am simtit pe Ace strangandu-ma mai tare in brate.Usor, s-a apropiat mai mult de chipul meu, sarutandu-mi tandru obrazul.
-Gandeste-te. In fond nu ai nimic de pierdut, mi-a soptit mieros , muscandu-mi usor lobul urechii, fapt ce a facut ca mii de fiori reci sa-mi strabata fiinta.
Fara un cuvant in plus, m-a indepartat usor de el, parasind incaperea fara a-mi mai arunca nici macar o privire. Imediat ce am auzit usa inchizandu-se in urma sa m-am prabusit pe canapea, incercand sa ma dezmeticesc. Se intampla ceva...Ceva era straniu.. Ceva nu se potrivea...iar eu, desi aveam o multime de lucruri la care sa ma gandesc, probleme de care sa ma ocup, ganduri de care sa scap, sentimente de care sa uit... eram al naibii de curioasa sa aflu ce.



Urmatorul capitol habar nu am cand o sa vina...dar o sa vina. Vorbiti cu kame(.), ea stie :-))

[Imagine: geishao.jpg]

O.o'Destinul lucreaza prin amanunte'o.O



#34
Da, a trecut mult.. stiu deja asta.


:::Capitolul XX:::


Am inchis usor portiera automobilului iesind afara, cascand usor, inlaturand astfel valul de plictiseala si monotonie ce-mi indusese aceasta stare de somnolenta. Am incuiat grijuliu preatioasa mea masina, neavand chef ca acesta sa-mi fie "din intamplare" furata. Nu de alta dar mai bine precaut decat tampit. Am inspirat plictisit aerul rece al noptii, sperand ca asta sa ma mai animeze putin. Nici acum nu inteleg de ce dracu' am acceptat invitatia lui Josh cand era clar ca n-aveam nici cel mai mic interes in a fi inconjurat de pipite doritoare de aventuri. Doar acest "comportament libertin" avea sa ma dezmosteneasca, nu?
Am suras amuzat gandindu-ma la cat de usor a inghitit Allison galusca. Adica, pana si un copil de gradinita si-ar fi dat seama ca mint. Se pare insa ca "Domnisoara Personalitate" era atat de coplesita in ultima vreme, incat nu mai era capabila sa vada adevarul. Eram oarecum intrigat de ceea ce se intamplase zilele trecute, insa nu aveam de gand sa o intreb pe Allison despre asta. Mai devreme sau mai tarziu ea singura avea sa-mi povesteasca, si asta, fara vre-un apropo venit din partea mea. Daca un lucru am invatat in toata viata mea este ca rabdarea e de aur, iar cu putina inteligenta si un strop de talent actoricesc poti obtine ceea ce vrei, simplu, fara prea mari batai de cap si de cele mai multe ori...gratis.
-Hei, Ace! Ha, credeam ca n-o sa mai vii! am auzit in spatele meu, vocea atat de iritanta a amicului meu.
M-am intors monoton, privindu-l fara prea mare interes. Da! Era acelasi natarau din totdeauna. Desi dupa parul castaniu inchis, ochii verzi albastrui si hainele de la cele mai renumite firme, ai fi spus ca e o partida perfecta, inteligenta lui era cu mult sub nivelul permis. Tipul asta era un gogoman autentic, iar daca nu-ti dadeai seama dupa aspect, cu siguranta ca dupa cinci minute de discutat cu el te convingeai. Mda, nu toti au onoare si norocul sa fie ca mine.
Neavand chef sa-i raspund, fapt ce ar fi declansat o discutie foarte "complicata", am preferat doar sa zambesc, batandu-l amical pe umar si facandu-i semn sa intram. Locatia era aceeasi pe care o frecventam totdeauna, "Clubul Mercury", al carui propietar era un foarte bun prieten al meu. Dupa ce am salutat binevoitor pachetele de muschi de la intrare, am pasit cu aeru-mi caracteristic in incapere. Luminile difuze, muzica data la maxim si atmosfera in care se resimtea fumul de tigara si alcoolul ma faceau sa ma simt din ce in ce mai bine, alimentandu-mi tot mai tare cheful de distractie.
L-am parasit rapid pe Josh, care deja intrase in actiune, facandu-le ochi-dulci unor blonde oxigenate, indreptandu-ma spre bar. Zambind, i-am facut semn barmanului care desigur ca ma cunostea. Acesta m-a salutat amical, punandu-mi in fata bautura obisnuita: Jack Daniels. Am apucat micul pahar savurandu-mi din plin bautura, in timp ce-mi aprinsesem si o tigara. Prea ocupat cu alcoolul, tigara si duduile care defilau prin fata mea mai ceva ca pe podium, am ignorat complet prezenta feminina de langa mine.
-Hei, imi poti da doua sucuri de portocale? am auzit o voce ce nu mi se parea cunoscuta asa ca am decis sa o ignor.Oricum pusesem deja ochii pe o roscata ce se perinda prin fata mea destul de provocator.
-Sigur, papusa! Sunt doar al tau. Cere-mi ce vrei si iti voi da! a raspuns Ted, barmanul, asta insemnand in limbajul lui "Sunt gata sa ma culc cu tine oricand".
Am suras amuzant, fiind absolut sigur ca pipita fastacindu-se va rade, crezand ca e o gluma. Apoi Ted ii va oferi ceva de baut gratis, ii va propune din nou, si vor merge amandoi la baie pentru cel putin zece minute. Nu era greu de anticipat. Mereu se intampla la fel.
-Hei, tipule, daca vreau sa ma culc cu cineva pot alege lejer unul dintre baietii de acolo, a aratat amuzata spre un grup de barbati ce o priveau insistent, facandu-i din cand in cand cu mana. "Ce idioti!" am gandit surazand, dezbracand-o din priviri pe roscata ce devenea din ce in ce mai interesata, apropiindu-se usor de mine, insa incercand sa fiu atent si la puicuta care-mi era din ce in ce mai simpatica, chiar daca nu o observasem inca.
-Mersi, tipule, a multumit ironica, cand a primit paharele cu suc. O! Si daca tii neaaparat sa agati ceva in seara asta, schimba-ti replicile. Poate la un moment dat, vreo duduie beata se va lasa convinsa, desi cu fata pe care o ai ma indoiesc , a spus in timp ce si-a luat bauturile, pregatindu-se sa plece.
Instinctiv am bufnit in ras. Tipa asta era bestiala! Stiam ca Ted isi incerca de cate ori avea ocazia norocul, si spre surprinderea multora fusese de foarte putine ori refuzat. Insa de fiecare data, domnisoarele ori il plesneau, ori plecau "ofensate". Nici una insa nu il tratese asa, si la cat de bine il cunosteam eu pe Ted, asta ii va strica toata noptea. Tipa, oricine era, avea respectul meu.
Distrat, incercand sa-i fac fata roscatei ce mi se asezase in poala si incepuse sa ma sarute insistent, fara a-mi adresa insa nici un cuvant, mi-am intors zambind capul, sa o vad pe tipa care in seara asta, imi adusese buna dispozitie. Imediat zambetul atat de jovial ce-l aveam imi disparuse. Pentru prima oara in toata viata mea simteam ca imi pierd stapanirea de sine, cufundandu-ma in uimire. Era nimeni alta decat Allison Greys. O Allison mai frumoasa si mai sexy ca oricand. Purta o rochita neagra, mulata perfect pe corpul ei fara cusur, cu spatele acoperit de dantela. Parul il avea liber, drept, incadrandu-i perfect chipul acoperit cu un strat subtire de fard negru si un luciu incolor.Am indepartat-o rapid pe roscata, lasand-o extrem de confuza, ridicandu-ma in picioare.
-Allison!? am soptit usor, incercand sa ma conving pe mine ca ceea ce vad e real, si nu e doar o crunta si izbitoare asemanare.
-Ace? s-a intors acesta, privindu-ma surprinsa, auzindu-si probabil numele. Imediat, zambetul ironic ce i-l afisase lui Ted ii disparu, aruncandu-si privirea asupara roscatei ce-mi cuprinsese talia, incercand inutil sa ma sarute. Oh, se pare ca ai rezolvat "mica" problema pe care mi-ai prezentat-o azi. Banuiesc ca nu mai ai nevoie de ajutorul meu, din moment ce ai gasit o inlocuitoare. Sa spreram ca si acesta va fi pe placul lui Elizabeth, a rostit sarcastica, sorbind o gura din sucul ce-l comandase mai devreme. Sagalnic, am zambit, mascandu-mi astfel suprinderea ce inca o aveam. Am apucat-o delicat pe roscata de langa mine de unul din brate, soptindu-i usor, insa destul de tare incat Allison sa ma poata auzi:
-Scuze, papusa, dar in seara asta voi fi extrem de ocupat.Vezi tu, domnisoara bruneta atat de sexy, aici de fata, care apropo... e viitoarea mea iubita, te considera o parasuta, iar eu frumoaso, tind sa-i doau toata dreptatea.
Imediat fata s-a desprins de mine privind-o cu rautate pe Allison, vizibil amuzata de situatie.A plecat la fel cum venise, fara nici un cuvant, refugiindu-se in bratele altui tip. Se putea observa cat de mult o jignise comentariul meu.
-Hei, iubito, sunt surprins sa te vad aici. Nu ma asteptam ca o fata atat de cuminte ca tine sa fie intr-un astfel de loc. Pot sa stiu de ce ai venit? am intrebat-o incercand sa-mi ascund mirarea, facandu-i semn lui Ted, care se arata extrem de interesat de discutie, sa-mi umple paharul.
-Ace, dragule, ce-ar fi ca noi doi sa stabilim niste limite,a rostit acesta surazatoare, punand paharele cu suc, ce pana acum le tinuse in maini, pe bar, luand loc pe un scaun apropiat de al meu.In primul rand, noi doi nu suntem nici prieteni, nici amici, cu atat mai putin iubiti. Doar printr-o farsa a destinului am ajuns sa fim vecini. Acum, in cazul in care intre noi ar fi fost o relatie amoroasa, tu chiar crezi ca as fi acceptat sa apar prin ziare drept iubita dragastoasa si devotata care este inselata la greu dar care accepta doar de dragul de a avea o relatie?
Am zambit cu subinteles sorbind o gura din bautura.Ok, fusesem extrem de uimit sa o gasesc pe Allison aici, insa si mai mult ma uimea comportamentul ei. Parea relaxata, destinsa, fara nici un fel de grija. Nimic ce ar putea aminti de comportamentul ei din ultimele zile nu se regasea aici. Ma intreb, cate laturi ascunse ale personalitatii ei aveam sa mai descopar?
-Aici erai! Parca trebuia sa iei ceva de baut? Stii cat te-am asteptat? am auzit o voce jucausa apropiindu-se, chiar cand eram pe punctul de a raspunde. Mi-am ridicat o secunda privirea vazand o tanara destul de draguta,satena, ceva mai scunda decat Allison.S-a apropiat imediat de prietena sa, ce a oftat zambind.Nu mi-a aruncat nici o privire, multumindu-se doar sa zambesca, luandu-si grijulie paharul cu suc de pe bar.
-El e tipul? am auzit-o intreband, chinuindu-se sa nu atraga atentia. Prea tarziu!
-Mda...din pacate, a raspuns Allison, destul de enervata facandu-i un semn scurt prietenei sale sa inceteze.
Am suras usor realizand ca nou venita stia extrem de bine cine sunt. Allison ii povestise, bineinteles.Imi placea insa personalitatea tipei. Pun pariu ca ea fusese cea care o adusese pe Allison aici, iar eu, bineinteles ca aveam sa profit cu varf si indestat de ocazia asta.Acum era pe teritoriul meu.
Mi-am intors o clipa privirea, zarindu-l pe Josh cum se apropia usor, cu zambetul acela tamp pe fata. Intre timp, parand ca nu vreau sa le dau atentie celor doua, mi-am apucat frumos paharul cu whisky, sorbind usor.Mi-am inabusit un zambet cand am obsevat ca simpatica prietena a brunetei ii dadea necontenint coate acesteia, priivind-o intr-un mod cat mai "subtil" .
-Hei, amice, vad ca tu ai avut mai mult noroc decat mine! l-am auzit pe Josh in spatele meu razand. Mi-am dat ironic ochii peste cap, scurtandu-l cu privirea. Nu aveam de gand sa-l las sa-mi strice toate planurile. Trebuia sa scap cumva de el. Brusc, am gasit si solutia. Zambind, l-am apucat de brat "prieteneste", aducandu-l in fata fetelor facandu-le cunostiinta. Allison a mormait ceva plictisita, degustandu-si bautura in timp ce prietena sa i-a raspuns politicoasa. O chema Sonia.
-Hei Josh, n-ai vrea sa o cunosti mai bine pe Sonia? am intrebat surazator cu o usoara nervozitate in glas.
Sonia, care bineinteles ca intelesese mesajul meu, l-a apucat mieroasa pe Josh de brat, indreptandu-se spre ringul de dans, dandu-ne astfel ocazia, mie si frumoasei mele vecine, sa ne continuam discutia.
-Hei Ted, inca doua pahare de Jack Daniels aici, i-am facut semn barmanului care, morocanos s-a apropiat, privind-o din cand in cand cu ranchiuna pe Allison.
-Eu nu consum alcool! am auzit-o pe bruneta in momentul in care Ted i-a pus paharul in fata.
Am suras, asteptandu-ma oarecum la un astfel de raspuns.I-am facut un semn scurt lui Ted sa se care, apropiindu-ma mai mult de ea.
-Hei, papusa daca ti-e frica, nu se intampla nimic. Inteleg ca mamica ti-a interzis sa consumi alcool, iar tu ca o fetita ascultatoare nu ii iesi din cuvant, am rostit ironic, aruncandu-i o privire seducatoare.Bineinteles, exact cum ma asteptam, Allison a apucat sarcastica paharul cu whisky sorbind jumatate. Am ras binevoitor, stiind prea bine ca nu va dura mult pana ce alcoolul isi va face efectul daca va continua tot asa.

Nu dupa mult timp, Allison, care deja daduse gata trei pahare de whisky, s-a ridicat, clatinandu-se usor. I-am cuprins tandru talia, apropiindu-ma mai mult de ea.
-Ce zici de un dans ? i-am soptit usor, sarutandu-i lobul urechii, conducand-o lent spre ringul de dans, stiind prea bine ca in starea in care se afla,nu avea cum sa ma refuze.Cuprinsa de o euforie stranie, cu un chef nebun de distractie, aparut in urma celor trei pahare de whisky, Allison s-a transformat incet incet, din fata calculata si frivola intr-o cu femeie pasionala, fermecatoare, ce stia extrem de bine cum sa seduca un barbat.
Am ramas placut surprins vazand-o cum isi misca provocator soldurile, atingandu-se senzual ,emanand prin toti pori erotism. Ma privea doritoare, zambindu-mi provocator, invitandu-ma parca sa ma alatur ei. Surazand m-am apropiat de ea cuprinzandu-i talia.Fara ezitare, mi-a apucat seducatoare tricoul de un negru sters pe care il putam, stangandu-l puternic in maini si tragandu-ma spre ea, pana ce buzele mele ii atingeau suav obazul. Instinctiv, i-am mangaiat usor linia gatului, iar ea si-a muscat nerabdatoare buza inferioara. Am apropiat-o mai mult de mine, indepartandu-i cu o mana cateva suvite razlete ce-i acoperisera chipul, mangaindu-i necontenit trupul cu cealalta mana, fapt ce o facea sa tremure naiva si provocatoare in bratele mele. Mi-am apropiat usor buzele de pavilionul urechii sale, sarutandu-l usor, lasandu-mi apoi respiratia grea sa ii atinga pielea infiorata a gatului. Am simtit un val de placere strabatandu-mi corpul in momentul in care am auzit-o scotand un geamat de placere, in acelasi timp, arcuindu-si trupul subtire si lipindu-l de al meu. Abdomenul meu il presa usor pe al ei, oferindu-mi o senzatie a dracului de placuta. Palmele ei erau asezate pe umerii mei, mangaindu-ma usor pe spate, urcand si coborand de nenumarate ori. Adoram acea senzatie, ma simteam de parca faceam dragoste. Cu mana pe care o aveam inca in parul ei, i-am tras usor capul pe spate. Buzele mele le-au acoperit pe ale ei, iar ochii mei au ramas atintiti spre ai sai, incat puteam chiar sa ma pierd in intensitatea culorii lor. O simtisem cum se pierduse in momentul in care limba mea si-a facut loc printre buzele ei intredeschise, avantandu-se in caldura umeda a gurii sale. Era absolut delicioasa, iar buzele mele infometate nu doreau dacat sa o guste si sa o simta acolo,calda si plapanda, asteptandu-ma doar pe mine. Nu mi-a refuzat invitatia si i-am lasat limba sa imi exploreze doritoare lacasul umed. Imi trecusem limba peste dintii ei, mangaindu-i in mod special caninii, dupa ce ea mi-o muscase doritoare. Mainile sale imi parasisera spatele in favoarea bratelor puternice si incordate, contactul dintre pielea noastra facandu-ma sa imi pierd mintile. Corpurile noastre reactionau puternic, trimitand fiori de placere si ducandu-ne pe culmile extazului. Pantalonii imi devenisera stramti in partea din fata, insa simteam cum nimic nu avea sa ma opreasca in acel moment din a-mi satisface placerile. A gemut surprinsa cand am lipit-o mai tare de trupul meu, probabil simtind si ea cat de tare ma excitasem. Luase o gura zdravana de aer in momentul in care imi deslipisem buzele de ale ei, coborand pe gat. Din nou, gemuse scurt, cand limba si buzele mele incepusera sa lase dare fierbinti pe pielea sensibila si atat de frumos mirositoare.


Ok, cam asta e. Nu sunt super incantata de capitolul asta insa sper totusi ca o sa va placa. Bye !
:::Hot temptations:::Sweet sensations:::
:::Rhythmic motion:::Raw emotion:::
:::Your reaction:::To my action:::
:::Hour after hour:::Of sweet pleasure:::

#35
Uau ,deci asta da capitol incarcat cu erotism , m-ai lasat fara cuvinte si sincer abia astept sa vad ce o sa se intample in continuare ,caci sunt sigura ca atunci cand Allison o sa se trezeasca din betie va fi vaai de capul lui Ace.Presimt ca o sa-mi placa viitorul capitol care tin sa mentionez ca sper sa apara cat mai curand.
Imi place ficul tau ai o idee foarte interesanta aici ,vreau sa spun ca nu ai tipica poveste in care cei doi se intalnesc se cearta putin si apoi gata se casatoresc.......aici e mult mai mult de atat ,aici e intriga ,actiune ,iar faptul ca l-ai introdus pe Wade si apoi pe Riley care a dat lovitura ,,fatala'' a facut ca totul sa fie mult mai special.Imi place ,,personajul'' Ace caci e o figura dar si pe Allison o ador are o personalitate foarte tare si un caracter puternic dar in acelasi timp avand capacitatea sa-si exprime sentimentele.
Greseli de tastare sincer nici nu am prea fost atenta caci am fost prea captivata ,parca am vazut un sau doua , imi place faptul ca folosesti un dialog si niste replici absolut senzationale ,ai si descriere ,naratiune ..in fine ai de toate.Mie cel putin imi place felul in care relatezi intamplarile si deasemenea ador faptul ca ai o poveste care se indreapta mult mai mult spre realitate , aici referindu-ma la faza cu Wade si Riley(nemernici;d).
DEci ca sa nu te mai plictisesc iti urez bafta si inspiratie la scris si daca ai putea , sa postezi nextul cat mai curand plz plz plz
Bye-Bye

I'm an angel from heaven who lives in hell.


My life is so empty
I want to go far away from here
But I can't
Because he is here
I want to go in a diffrent place
But I can't live them alone
Especially she is so weak
That thing make me
Want to protect her.
[Imagine: chibi_3654.gif]
, chibi-ul lui anaid_angel









#36
Ok stiu ca am intarziat putin cu capitolul insa...l-am adus. Oh si inainte sa uit...Lara multumim pentru comentariul tau. E placut sa vedem ca munca mea si a lui kame e apreciata. Acum poftim capitolul. Enjoy it!

Capitolul XXI



Am deschis lenesa ochii, simtind o durere ingrozitoare de cap.Mi-am dus buimaca o mana la frunte incercand sa-mi stapanesc greata ce nu-mi dadea pace.Gatul mi-l simteam mai uscat ca Sahara,iar gustul acela amar din gura imi dadea senzatia ca tocmai am baut un litru de ceai de martipan. Absolut oribil. Capul mi-l simteam greu iar ochii ma usturau ca dracu'.Cu toate astea am realizat rapid ca eram intr-o masina,iar intorcand capul l-am putut vedea pe Ace la volan.Era inca noapte.
-Ce s-a intamplat cu mine? am intrebat obosita ghemuindu-ma mai bine in scaunul surprinzator de comfortabil.Ma simteam de parca trecuse peste mine un camion.Buzele imi erau uscate, eram ametita rau, avand permanent senzatia ca o sa vomez, iar corpul ma durea peste tot.Eram convinsa ca aratam groznic.
-Oh crede-ma iubito, nu ai vrea sa sti, l-am auzit pe Ace raspunzandu-mi ironic, aruncandu-mi o privire jucausa .
L-am privit rece, incercand sa scap de gustul acela amar pe ca il simteam in gura.Mi-am aruncat intamplator ochii pe geam,incercand sa-mi amintesc ce se intamplase.Imi aminteam ca Sonia, in incercarea ei de a ma face sa ma simt mai bine m-a convins sa iesim intr-un club.Nu stiam exact cum,dar ma intalnisem cu Ace.Ne-am asezat pentru a discuta,mi-a oferit ceva de baut,iar apoi...Brusc m-am ridicat speriata privindu-l.
-Ti-ai amintit in sfarsit? m-a intrebat jovial incercand sa-si inabuse rasul. Conducea relaxat,neincetand sa zambeasca.
-Esti un nenorocit! Cum ai putut sa profiti de faptul ca nu eram tocmai lucida si sa te comporti astfel, am raspuns indignata,incercand totusi sa nu tip prea tare, dat fiind ca nu ma aflam intr-o dispozitie care sa-mi permita acest lucru. Mi-am plecat capul, privind absenta portiera masinii, realizand ca era doar vina mea. Daca mi-as fi calcat peste orgoliu si nu as fi incercat sa-i dovedesc ceva lui Ace, nimic din toate astea nu s-ar fi intamplat. Am oftat enervata, constientizand ca, din nou, cazusem in una din cursele sale, iar acum trebuia sa suport consecintele...singura.
-Oh Doamne ! Nu-mi vine sa cred ca am facut asta ! am scrasnit nervoasa batand cu pumnul in portiera.
-Nu-ti face griji papusa. Tuturor ni se intampla, l-am auzit pe Ace rostind binevoitor, alimentandu-mi asfel furia.
L-am privit dispretuitoare simtind cum tot trupul imi ia foc. Voiam sa-i demonstrez ca sunt mult mai buna decat isi inchipuie el.Voiam sa-i arat lui, si intregii lumi ca s-au inselat, si ca in fond puteam fi mult mai presus decat fiecare dintre ei.Vroiam sa-i demonstrez ca defapt nu eram acel gen de fata care se lasa prada catorva pahare de whisky doar pentru a trece peste faptul ca cel mai bun prieten al ei se dovedise a fi un nenorocit, iar iubirea vietii sale o inselase cu o prostituata...pardon, animatoare.Simteam atata furie impotriva lui . Intr-un fel sau altul stiam ca, voit sau nu, Ace a facut in asa fel incat sa-mi pese ceea ce crede el despre mine.Habar n-aveam de ce imi doream sa-i demonstrez lui toate astea, stiind prea bine ca eu,pentru el eram doar fata draguta de alturi cu care vroia sa se distreze.Bineinteles ca nici el pentru mine nu reprezanta mai mult decat o durere ingrozitoare de cap,si totusi, aveam sa-i demontrez toate astea.Aveam sa-i arat ca eu nu sunt ca celelalte fete pe care le agata doar batand din degete.Vroiam sa-i arat cine e Allison Greys...adevarata Allison Greys.
-Realizezi ca tot ce s-a intamplat in seara asta este doar vina ta? am intrebat aparent calma dupa ce am pus punct tuturor gandurilor ce-mi treceau prin capsorul ametit ce-i drept de aburii alcoolului, incercand sa-mi domolesc furia, astfel incat Ace sa nu-si poata da seama cat de mult imi pasa si ca, acesta intamplare penibila va fi rapid data uitarii. Stiam ca singura vinovata eram doar eu,dar asta nu insemna ca eram dispusa sa si recunosc acest lucru. Aveam de gand sa il transform pe Ace in singurul si unicul responsabil, scutindu-ma asfel de orice remuscare.
-Realizez..., a raspuns absent insa neputandu-si ascunde sadisfactia din glas. Dar, realizez la fel de bine si ca, incepand cu acesta seara, tu vei fi iubita mea.
-Pardon? am intrebat sarcastica zambind cu un oarecare dispret Ce te face sa crezi asta? am suras mai apoi ironica privindu-l neincrezatoare. Nici in ruptul capului nu aveam sa devin iubita acestui tip, doar ca el sa se aleaga cu ceva.Aveam un suflet mare si imi placea sa fac opere de caritate, dar asta era deja prea mult. Nu aveam sa-mi distrug imaginea, pretinzandu-ma iubita celui mai mare afemeiat de pe intreg pamantul doar ca el sa-si atinga nu stiu ce obiective. Galusca cu "dezmostenirea" era prea patetica, chiar si pentru Ace.
-Hmm...Allison ce-ai spune daca intreaga lume, inclusiv iubitii tai parinti ar afla ce s-a intamplat in seara asta. Gandesate-te doar. Un simplu telefon din partea mea la un binecunoscut tabloid, si toata lumea ar afla ca nu esti tocmai fetita cuminte si inocenta, asa cum ii faci pe toti sa creada, a rostit relaxat, privindu-ma seducator.
Am inghetat instantaneu,scapand o injuratura printre dinti. Ok, la asta chiar nu ma asteptam. Stiam prea bine ca Ace era un profitor si ar fi fost in stare de orice pentru a-si atinge scopul, dar asta...Asta era de-a dreptul josnic. Era...atat de caracteristic lui.Mi-am intors rapid privirea, evitand ca el sa-mi observe uimirea. Am tacut pentru cateva clipe incercand sa ma linistesc. Abia dupa minute bune, cand am fost absolut sigura ca nimic nu ma va trada, l-am privit.
-Deci ai de gand sa ma santajezi ? am intrebat pe cel mai sarcastic ton al meu, un mic zambet aparandu-mi in coltul gurii.La dracu' cu tine Ace Damon.
-Hmm santaj e un cuvant prea dur, l-am auzit raspunzandu-mi, privind nepasator drumul. As spune ca e mai degraba un impuls.Poti la fel de bine sa refuzi, dar crede-ma papusa,n-ar fi deloc in interesul tau.
Nevoasa, i-am intors spatele nemai adresandu-i nici un cuvant tot drumul. Eram extrem de enervata stiind prea bine ca orice as fi facut, Ace n-ar fi renuntat niciodata. In acelasi timp ma ingrozea ideea ca mama, dar in special tata sa afle ce s-a intamplat in seara asta.Ultimul lucru pe care mi-l doream era sa-i dezamagesc. Sa fiu iubita lui Ace insa nu-mi suradea deloc, fie chiar de ochii lumi. Da, e adevarat ca , Ace ma atragea intr-o oarecare masura si, erau dati cand il simteam extrem de aproape de mine, dar asta nu insemna ca uneori nu ma scotea din minti cu comportamentul sau, absolut josnic. Brusc,o ideea absolut geniala mi-a aparut in minte, facandu-ma sa surad.
-Fie, accept ! am rostit nepasatoare in momentul in care masina a oprit in fata casei mele, facandu-l pe Ace sa ma priveasca mirat. Am zambit o clipa, constienta de faptul ca nu se astepta sa ma decid atat de repde. Mi-am trecut relaxata o mana prin par privind pe geam intunericul noptii. Am insa o conditie, am rostit categorica, evitand sa-l privesc. Iti poti continua viata ca si pana acum, si poti iesi cu cate pipite iti pofteste inima, poti face absolut orice iti doresti. In momentul insa in care presa va afla despre aceste mici "escapade" asa-zisa noastra relatie se va incheia imediat, fara ca tu, sau oricine altcineva sa intervina.De acord?
I-am aruncat o privire surazatoare chicotind usor. Stiam prea bine ca Ace Damon putea fi orice,numai fidel nu, iar cum presa era atat de interesata de viata sa privata, eram sigura ca "relatia" noastra nu va dura mai mult de trei zile. Desi am precizat de nenumarate ori ca urasc comportamentul sau, acum eram de-a dreptul recunoscatoare. Ace Damon niciodata nu va accepta ca cineva sa-i dicteze viata sau sa-i impuna reguli ori condintii. Tocmai de aceea eram atat de increzatoare. Nu avea decat doua optiuni : ori refuza, si totul s-ar fi incheiat aici, rapid si desigur discret, ori accepta si deveneam asa-zisi "iubiti" pana cand s-ar fi saturat sa-i fie fidel unei singure femei si s-ar fi abandonat in bratele unei alte domnisoare. Bineinteles ca speram ca Ace sa apeleze la orgoliul lui si sa aleaga varianta unu, pentru a nu fi nevoita mai apoi sa am statutul de "inca o puicuta pentru Damon" .Aveam si eu mandria mea.
-De acord ! l-am auzit pe Ace raspunzandu-mi cat se poate de relaxat facandu-mi provocator cu ochiul in timp ce isi butona de zor telefonul.
-Poftim? mi-am inghitit panicata cuvintele, neasteptandu-ma la un astfel de raspuns prompt si direct. Adica nu te deranjeaza conditiile mele? Nu esti deloc indignat...sau macar deranjat de ceea ce ti-am propus? am intrebat iritata incercand sa evit, prin absolut toate mijloacele posibile si onorabile, "idila" mea cu Ace.
-Absolut deloc ! Iubito,am incredere in tine ca nu ma vei insela, a rostit nepasator continuand sa ma scoata din minti cu aceea atitudine de smecheras plini de bani.O da,asta si era.Nervoasa, am lovit cu putere portiera iesind din masina indreptandu-ma cu pasi repezi spre casa.Capul nu incetase sa ma doara ca dracu' si habar n-aveam ce aveam sa ii spun mamei dimineata.Neatenta, mult prea preocupata cu greata ce o simteam in gura si cu durerea de stomac,nu l-am simtit pe Ace in spatele meu. Iritata,m-am intors rapid, cand i-am simtit bratul in jurul taliei mele, fiind gata sa il plesnesc daca va incerca sa intreaca masura.
-Ce anume vrei Ace? l-am intrebat rece, privindu-l fix in ochii aceia ridicol de minunati.Oh te rog ! De ce tocmai tipul asta trebuia sa aiba ochii aia superbi!
Mirata l-am vazut cum surade resemnat, aproape dezamagit, apropiindu-si chipul tot mai mult de al meu.
-Nu sunt chiar atat de rau pe cat ma crezi Alli, mi-a soptit seducator la ureche, apropiierea aceea atat de intima facandu-ma sa tresar. Noapte bune iubito! a soptit gatuit sarutandu-mi tandru obrazul, lasandu-ma mai apoi singura in intunericul covarsitor al noptii.
*
Usa a scartait usor dandu-mi de inteles ca cineva intrase. Somnoroasa, cu capul vajaindu-mi din cauza whisky-ului de aseara m-am intors lenesa, deranjata de razele prea puternice ale soarelui.
-Mama? Ce cauti aici? am intrebat ragusita privind-o destul de suspicioasa pe femeia ce-si lusese pozitia de "mama indignata". Ma privea sfidatoare incercand sa para dezamagita,aproape prea dezamagita.Eram absolut sigura ca nu facusem nici cel mai mic zgomot diminata,cand am intrat in casa tocmai pentru a nu fi nevoita sa infrunt astfel de momente penibile. Nu-mi reusise se pare, caci mama era postata in fata mea,mai hotarata ca oricand, cerandu-mi din priviri o explicatie buna. Nu-mi trecea nimic prin minte.
-Uite scumpo stiu exact la ce ora ai ajuns aseara si cu cine erai, asa ca nu te obosi sa imi explici...sau sa ma minti, a rostit pe un ton ferm, insa destul de cald.Daca voia sa fie mama ingrijorata si impunatoare, mai avea mult de exersat. N-am de gand sa-ti tin predici ore in sir, sau sa te amenit sau mai stiu eu ce. Stii bine ca niciodata nu am fost acel gen de mama, iar daca nu am facut chestiile astea cand aveai saisprezece ani cu atat mai putin o voi face acum cand ai douazeci si unu.Sunt insa mama ta asa ca nu-mi cere sa nu fiu ingrijorata ! Prin urmare in acest moment imi vei spune ce se petrece intre tine si Ace Damon?
Am inghitit in sec,privind-o panicata. S-a zic cu ziua mea linistita.
[Imagine: geishao.jpg]

O.o'Destinul lucreaza prin amanunte'o.O



#37
Rog moderatorii sa nu mai inchida acest topic deoarece se posteaza, doar rar.

Va multumesc.
[Imagine: tumblr_m95uonbiuU1re9dfoo1_500.gif]

#38
A trecut mult, toti ne-am dat seama de acest lucru. Dar am revenit cu un nou capitol, care, sper eu, sa va fie pe plac.
P.S. DiZ, multumim mult pentru ajutor!! Esti o scumpa. <3

:::Capitolul XXII:::

-Esti o adevarata pacoste, stii asta nu?
Am suras amuzat privind-o tandru pe bruneta, sorbind usor din cesca de cafea pe care chelnerul mi-o adusese nu de mult. Mi-am dus usor mana in par, facandu-i usor cu ochiul "noi mele iubite", indicandu-i din cap un grup de fete ce ne priveau extaziate, susotind continuu despre cat de sexy si irezistibil eram, intrebandu-se cu o nota de invidie "cine naiba e tipa superba care il insoteste?"
Am ras pofticios, privind-o pe Allison cum s-a strambat enervata, aruncandu-mi o privire ironica. Imi fusese destul de greu sa o conving sa ma insoteasca intr-o nevinovata si desigur, neplanificata iesire in oras, tocmai din cauza acestor evenimente atat de savuroase pentru mine, insa atat de detestate de "fata rece si frivola care nu doreste sa iasa, nici in ruptul capului in evidenta".
-E oficial...mama te uraste! am auzit-o pe acesta constatand, in timp ce-si savura intr-un mod ce mi se parea extream de provocator, cafeaua.
Se implineau aproape doua saptamani de cand eu si "Domnisoara personalitate" formam "un cuplu", insa desigur ca parintii sai nu-si schimbasera proasta parere ce o aveau despre mine, considerandu-ma un tip mult prea insignificant pentru fiica lor, sugerandu-mi subtil, de fiecare data cand aveau ocazia, sa o las dracu' in pace pe micuta Alli.
Desigur ca eu, amuzandu-ma de atitudinea lor atat de ostila fata de mine, apelam la bunul meu simt si la educatia pe care ai mei avusesera placerea sa mi-o ofere si...ii ignoram complet.
-Iubito stii prea bine ca asta nu mai e un secret pentru nimeni, i-am raspuns jovial, admirandu-i neincetat prezenta atat de placuta, analizand fiecare detaliu al chipului ei perfect.
-Au incercat chiar sa ma mituiasca sa te "parasesc", a auzit-o rostind plictisita, uitandu-se din cand in cand cu coada ochiului la grupul fetelor ce deveneau din ce in ce mai galagioase, scrasnind din dinti de fiecare data cand acestea faceau o remarca mai "picanta".
-Nu mai rade! a exclamat usor enervata in momentul cand am inceput sa rad relaxat starnind si mai mult admiratia "admiratoarelor" mele. Stii prea bine ca as face-o chiar in momentul asta...daca as putea!
-O desigur! Uitasem ca nu vrei sa-ti dezamagesti parintii. Cat de patetic! am remarcat ironic, sorbind inca o gura din cafea, facand-o pe bruneta sa scrasneasca usor din dinti, privindu-ma serioasa.
-Tocamai de aceea m-am decis sa lucrez la agentia tatalui meu. Macar asa am o scuza plauzibila pentru a evita tampeniile astea de "intalniri" precum si "fanele" ce se pare ca-ti sunt atat de devotate, a zambit ironica indicand demonstrativ din cap spre fetele ce se aflau chiar la masa vecina.
-Sigur, iubito, mi-ar face placere sa fim colegi!
Imediat Allison si-a intors chipul ce exprima furie si nedumerire de-o potriva, punand, desigur, o intrebare destul de evidenta.
-Nu-mi spune ca si tu....
-Bineinteles, iubito! Doar nu credeai ca-mi pierd timpul doar prin cubluri, in compania domnisoarelor ce sunt dispuse sa-si vanda sufletul diavolului pentu o seara alaturi de mine...
Am privit-o pe bruneta cum ridica sceptica din spranceana, dand afirmativ din cap ceea ce-mi sugera ca asta era exact ceea ce credea. Ei bine, nu se insela absolut deloc, insa ea nu avea de unde stii asemenea amanunte absolut nesemnificative. Se pare ca trebuia ca tata sa-mi gaseasca un post decent, pe masura pregatirilor mele superioare. Doar nu aveam de gand sa-mi refuz o asemenea placere si sa nu profit de faptul ca micuta Alli trebuia sa ma suporte in preajma ei in fiecare zi. Oh doamne...cat de norocoasa era!
-Scuzati-ma, dvs sunteti domnisoara Allison Greys? a intrebat sfios unul din angajatii localului, privind-o nedumerit pe Allison, tinand in mana un buchet imens de trandafiri rosii.
Mi-am aruncat privirea nedumerita la Alli, care la randul ei, il privea la fel de surprinsa pe tanarul din ce in ce mai jenat.
-Da...eu sunt! a raspuns acesta pe un ton evaziv, privindu-ma din cand in cand. De ce? Ce s-a intamplat?
-Am fost insarcinat sa va inmanez acest buchet de trandafiri. Tin sa va precizez ca nu am idee cine anume l-a trimis. A aparut din senin, insa avea numele dvs pe un biletel asa ca vi l-am adus, a rostit chelnerul pe nerasuflate, observandu-se cu usurinta ca-si pregatise pledoariile cu multa grija.
Allison a apucat cu retinere cosul cu flori, zambind inca neincrezatoare. A suatras usor un mic biletel ce era prierdut printre petalele florilor, zambind involuntar cand l-a citit.
Fara un cuvant in plus, i-am smuls aparent indiferent biletul din maini citindu-l fugativ.
"Astazi esti mai frumoasca ca oricand!"
-O, vai cat de dragut! am exclamat ironic, privind necontenit biletul, cu un scris exagerat de elegant . Dar, tocmai pentru ca este dezgustator de patetic, pe langa faptul ca abunda in dulcegarii atat de dizgratioase, te-as ruga sa iei rapid acest morman de flori stupide si sa le arunci!
-Ace! am auzit-o pe Allison exclamand nervoasa, strangand la piept "pretiosul" sau cadou, nevrand sub nici o forma sa renunte la el.
Inteleg ca in opinia unei persoane extrem de patetice si destul de neexperimentata, in cunoasterea caracterului unui tip atat de grozav si irezistibil ca mine, care subliniez, poate avea absolut orice femeie isi doreste, as putea parea oarecum... gelos. Aici insa, nu era sub nici o forma cazul. Adica ce tip ar fi gelos daca noua sa iubita ar primi un imens buchet de trandafiri si un compliment ce ar fi facut-o pana si pe cea mai frivola femeie din lume sa surada? Intelegeti asadar ca era total irelevant. In plus Allison era, oarecum, iubita mea oficiala in ochii tuturor, iar cel ce indraznea sa faca asemenea gesturi de prost gust, era cu siguranta unul dintre cei ce-si mai incercasera norocul si fusesera desigur refuzati. In plus ce fata intreaga la minte, ar schimba un tip ca mine...pe unul ca respectivul?
-Las-o balta! Plecam! am rostit indiferent, sorbind ce mai ramasese din cafeaua deja rece, ridicandu-ma usor de pe scaun.
-Defapt a inceput sa-mi placa locul asta! am auzit-o pe Allison, exclamand privindu-ma provocatoare. Ooo, dar ce atmosfera placuta, si ce muzica interesanta...cu siguranta vreau sa mai raman. Plus ca nici nu aveam habar ca aici sunt chelneri atat de draguti, si-a indreptat subtil, insa int-un mod atat de senzual atentia spre baiatul ce rosise tot, facandu-i insinuatoare ochi-dulci.
Mi-am dat ironic ochii peste cap, micul joc "seductiv" al brunetei facandu-ma oarecum sa surad. O da! Era perfect constienta de efectul pe care il provoca, voit sau nu asupra barbatilor.
-Haide! am apucat-o usor de mana tragand-o in bratele mele, acoperindu-i cu un brat spatele, in timp ce cealalta mana o aveam inclestata in palma ei. Am facut lenes un pas, obligand-o pe bruneta sa ma urmeze.
-Si florile mele?! a intrebat acesta distrata, privindu-ma cu o expresie de fetita incantata de jucaria primita.
Mi-am inabusit cu greu un suras, aruncandu-i o privire fugara , chelnerului ce ne privea jenat.
-Nu-ti face giji, iubito..."dragutul" se va ocupa de ele .
-De...desigur, a raspuns tanarul chelner balbaindu-se, le voi arunca imediat.
-Esti o adevarata pacoste, stii asta nu? i-am soptit tandru la ureche brunetei, dupa ce am parasit localul indreptandu-ne spre masina, facand-o sa chicoteasca usor. Parea extrem de bine dispusa, schimbandu-si total atitudinea atat de distanta cu care ma obisnuise.
-Daca te vei mai comporta asa, voi incepe sa cred ca esti gelos, a remarcat acesta absolut "intamplator" evitandu-mi, cu un suras imens pe chip, privirea.
-Nu, iubito! Regret sa te informez dar, nu pot fi gelos pe ceva ce deja imi apartine!
Rostind acestea, nu i-am mai dat timp sa reactioneze, inclestandu-mi rapid degetele catifelate, in parul ei lung, fin, apropiindu-i suav gura de buzele mele, mangaindu-i abil talia urmarindu-i linia trupului firav.Mirosul parfumului ei delicat, combinat cu o dorinta nebuna de a o avea cat mai repede in pat imi controlau fiecare miscare , facandu-ma incapabil sa ma opresc. I-am prins lacom buzele, sarutand-o flamand, egoist, nedorind sa las nici o particica din dulceata buzelor ei neexplorata. Coplesita de intensiatea momentului, si de dorinta mea nestavilita, Allison nu a ripostat in nici un fel, dandu-mi astfel de inteles ca, la fel ca si mine, voia ca momentul asta sa dureze. Am suras provocator in momentul in care mi-a muscat senzual buza de jos, inconjurandu-mi abdomenul , in timp ce mana mea ii mangaia erotic spatele.Dupa ce am fost absolut sigur ca fiecare particica a gurii sale simtea inca atingerea mea, mi-am mutat buzele flamande pe gatul ei alb,catifelat, plin de mireasma pielii sale fumos mirositoare, muscand-o intentionat, facand-o sa scoata un mic scancet, fapt ce mi-a indicat ca e timpul sa ma orpesc.
Mi-am desprins surazator buzele de pe pielea ei satinata, apropiindu-ma incetisor de urechea sa, fapt ce a facut-o sa tremure, soptindu-i pe cel mai seducator ton al meu:
- Ti-am spus eu!
:::Hot temptations:::Sweet sensations:::
:::Rhythmic motion:::Raw emotion:::
:::Your reaction:::To my action:::
:::Hour after hour:::Of sweet pleasure:::

#39
Long time no see! Enjoy it!

Capitolul XXIII






O ninsoare usoara, blanda se asternuse de nicaieri, fulgii mici si jucausi imprastiindu-se peste tot. Am tresarit o clipa in timp ce-mi imbracam destul de distrasa sacoul de un gri inchis aruncandu-mi din cand in cand privirea peste dosarele ce se odihneau pe birou. Cum se implinise aproape o luna de cand lucram impreuna cu tatal meu si cum, dupa spusele sale, eram din ce in ce mai eficienta, acesta se asigura sa nu am nici o secunda libera plasandu-mi sarcini plictisitoare pe care el insusi evita sa le faca.
Am oftat resemnata apucand plictisita teancul de dosare, aruncand o privire fugara prin camara pentrua a ma asigura ca nu am uitat nimic, inainte de a iesi grabita pe usa. Cum tata nu era momentan in tara , fiind implicat in diverse proiecte, eu aveam "responsabilitatea" de a ma asigura ca totul merge asa cum trebuie. Am iesit distrasa din birou, gandindu-ma neincetat la faptul ca am sa intarzii....din nou. Mi-am apucat rapid haina inchizand zgomotos usa in urma mea.
-Allison! Asteapta o clipa !
Mi-am intors o clipa privind-o putin mirata pe mama, care era posta in fata mea imbracata in pijamalele sale de un violet spalacit.
-Cum sa face ca esti inca aici ? am intrebat usor curioasa nepasandu-mi insa prea mult de planurile ei. Aveam deja prea multe pe cap ca sa ma mai gandesc si la crizele varstei mijlocii ale mamei.
- Voiam sa vorbesc putin cu tine. Vino in birou te rog ! mi-a retezat-o acesta scurt pe un ton ce trebuie sa recunosc ca imi era putin bizar avand in vedere ca nu il folosea prea des si care desigur, nu prevestea nimic bun.
-Mama crede-ma ... chiar nu am timp acum, m-am intors iritata privind-o rece. Am o groaza de chestii de care sa ma ocup la birou, si oricat mi-ar placea sa stau la taifasuri cu tine nu am nici dispozitia si nici macar timpul necesar sa fac asta. Sunt cu nervii la pamant ! am incheiat obosita privind-o oarecum compatimitor pe femeia ce ramasese impietrita in mijlocul incaperii privindu-ma mirata si indignata in acelasi timp.
-E vorba de Ace! a rostit calma, schimbandu-si radical tonul intr-unul cald si placut dar nu si privirea ce ma sageta acuzator de parca as fi comis cine stie ce nesabuinta.
Mi-am dat evervata ochii peste cap vrand desigur sa protestez si sa-i reprosez mamei ca din cauza grijilor ei stupide pierd timp pretios.
-Te-as ruga sa incetezi cu acesta atitudine zeflemitoare ! mi-a taiat rapid replica chiar inainte de a o incepe. Faptul ca imi fac griji pentru tine si pentru fericirea ta nu are de ce sa te distreze. Iti cer ca si mama sa renunti la acesta relatie ce nu-ti face decat rau.
Am marit uimita ochii, intorcandu-ma incet, un val de indignare intunecandu-mi judecata.
-Imi ceri?! am repetat usor privind-o rautacioasa. Imi ceri? Cu ce drept imi ceri sa renunt la un lucru, oricare ar fi el ?
-Sunt mama ta si...
-Si asta nu-ti da dreptul la nimic ! i-am taiat imediat ideea privind-o acuzator. Nu ai fost niciodata alaturi de mine cand am avut nevoie de o mama, nu ai fost nici macar prin preajma. Sa-ti amintesc oare ca pana la varsta de doisprezece ani nici nu stiam ca am o mama ? Sunt sigura ca daca nu era tata nici tu nu-ti mai aminteai ca ai o fiica. Sa fim sinceri. Mereu ti-a pasat de cariera ta mai mult decat de mine. De ce sa ne ascundem acum dupa deget si sa vorbim despre drepturi?
Tonul calm si controlat pe care l-am folosit m-a surprins chiar si pe mine. Niciodata nu ma gandisem ca aveam sa ii arunc in fata mamei toate regretele si resentimentele mele fata de ea pe un astfel de ton. Am privit-o calm pe femeia ce la randul ei nu schita nimic continuand sa-si tina privirea sus...mandra.
-Niciodata nu am negat asta. Da...cariera a fost mult mai importanta pentru mine decat familia, cu toate astea, cand am aflat ca sunt insarcinata am decis sa pastrez copilul si sa-mi compromit astfel munca si succesul. Iar tu ar trebui sa ma intelegi si sa ma asculti. Ceea ce iti spun e spre binele tau. Doar nu vrei sa se repete istoria cu Wade.
In acel moment toata furia pe care o acumulasem de-a lungul anilor impotriva mamei a rabufnit. Mi-am dus nervoasa mana la piept simtind o durere vaga, insa nu destul de puternica incat sa ma doboare. Am uitat complet de birou, de acte, de mine. Am uitat tot ce eram si toate principiile dupa care ma ghidam. Am uitat cine eram...si am explodat.
- Sincera sa fiu nici nu-mi pasa de unde ai aflat de Wade desi am o vaga banuiala. Aveam de gand sa-ti spun candva insa acum chiar nu-mi mai pasa odata ce ai aflat. Daca astepti cumva scuze, sau pareri de rau din partea mea, te sfatuiesc sa renunti. Nu-mi pare rau si nu regret nimic din ce am facut. Sunt greselile mele si mi le asum. Dar faptul ca tu continui sa te bagi "neinvitata" in viata mea, sa imi impui si sa imi dictezi sa fac ceea ce vrei tu e de-a dreptul hilar.
I-am facut un semn sa-si retina protestele continund sa vorbesc pe un ton rece si gol.
-Imi spui mereu ca totul e spre binele meu. Ce ai putea stii tu ce e bine cand nici macar te-ai sinchisit sa fi prezenta in copilaria mea. Si totusi sustii mereu ca ai dreptul...Ai dreptul sa nu te bagi in viata mea, si sa ma lasi dracului sa fac ce vreau si ce simt. Faptul ca imi dai sfaturi ma lasa rece. Nu le-am ascultat si nu cred ca le voi asculta vreodata.
Mi-am trecut nervoasa o mana prin par respirand adanc.
- Daca te voi jigni imi pare rau dar tin sa-ti spun ca nu ai fost niciodata o mama buna. Dealtfel ai fost o mama groaznica.Nu incerca acum sa recuperezi timpul pierdut si sa pretinzi ceva ce niciodata nu ai avut.
Am apasat hotarata manerul usii dorind sa plec. M-am intors insa pentru o clipa privind-o pe femeia ce lacrima.
-Esti mama mea, insa doar in definitie. Cu toate astea iti multumesc . Iti multumesc ca tocmai mi-ai dezvaluit ca eu...fiica ta, urma sa fiu inca unul dintre mii de copii nevinovati , omorati de propriile mame. Multumesc ca m-ai facut sa realizez ca eu am fost doar o greseala, o sarcina nedorita si ca exist astazi doar pentru ca tu te-ai razgandit. Multumesc mama pentru ca ai fost atat de nobila!
Am parasit-o fara macar sa o mai privesc pe femeia ce se numea mama mea. Am trantit nervoasa usa in spatele meu, zeci de siroaie de lacrimi curgandu-mi din ochii incetosati.
-Am fost o greseala ! Doar o greseala idioata ! imi repetam neincetat, cu o furie crunta, arzatoare ce-mi invaluia fiecare particica a inimii. Imi doream atat de mult sa scap pur si simplu de tot ce ma inconjura, sa raman singura, intr-o lume pustie in care nimeni nu m-ar fi putut rani sau dobori. Simteam atata ura fata de femeia aceea incat nici nu stiam cum aveam sa pretind ca nimic nu s-ar fi intamplat cand stiam prea bine ca ea... mama mea, ma urase inca inainte de a ma naste.
-O sa primesti ceea ce ai semanat ! am gangurit neputincioasa, inecata in lacrimi acide ce ma topeau. Eu insami ma voi asigura de asta !
Prinsa intr-un lung sir de ganduri neputincioase, inecandu-ma in lacrimi si suspine nesfarsite, plina de furie de durere si de regrete tardive, nici nu am observat masina lui Ace ascunsa printre fulgii de nea ce cadeau parca mai animati din cerul plumburiu, si probabil ca as fi ignorat-o complet daca nu as fi auzit glasul lui Ace. Am inteles imediat ca se afla aici pentru a ma conduce la firma asa cum mai obisnuia din cand in cand, si fara a ma mai gandi la altceva m-am indreptat sigura, dominata de o hotarare neinteleasa, spre automobil. M-am urcat repede in masina si fara a-i adresa nici macar un cuvant mi-am pus centura de siguranta.
- Nici macar nu te sinchisi sa intrebi ! Nu-ti spun nimic ! am rostit ferma, domolindu-mi cat de cat suspinele. Mi-am ingropat chipul in palme pentru a evita ca Ace sa-mi vada lacrimile si astfel sa devina si mai suspicios desi eram aproape sigura ca deja le observase. Doar du-ma la birou !
M-a privit oarecum nedumerit pentru cateva secunde,vrand parca sa ma intrebe ceva dar a renuntat repede intorcandu-si privirea, lasandu-ma astfel sa-mi recapat cumpatul si sa ma linistesc. Am incercat sa uit de disputa cu mama si sa ma prefac ca totul e in regula. Am inceput sa ma gandesc la dosarele pe care le aveam de verificat, la sedinte, la convorbirile interminabile pe care trebuia sa le port cu diferite persoane...in fine,la orice altceva inafara de mine.
-Uitate-te la mine,mi-a cerut Ace calm dupa ce oprise motorul masinii.
Mirata mi-am intors usor capul intalnindu-i privirea. Si-a apropiat incet mana dreapta de obrazul meu, stergand grijuliu urma lacrimilor uscate.
-Vino cu mine, vreau sa-ti arat ceva ! l-am auzit mai apoi, zambindu-mi in treacat, coborand din masina.
Deabia atunci am realizat ca nu ne aflam nici decum in parcarea firmei, asa cum am presupus pana atunci, ci in fata unui local destul de simandicos, ce imi dadea mai mult impresia de club de noapte. Am coborat mai mult nervoasa decat surprinsa, apucandu-l brutal pe Ace de maneca hainei , cerandu-i din priviri explicatii. Nu mi-a dat desigur nici un raspuns si, conform stilului caracteristic, mi-a inconjurat cu o mana talia , conducandu-ma distrat inauntru. In scurt timp m-am trezit intr-unul din separeurile localului si comform explicatiilor destul de sarace si mormaite ale lui Ace am aflat nu cu uimire ca era tocmai ceea ce banuisem, un club de noapte, dar care avea si rolul de cafenea in timpul zilei.
-Iti apeciez eforturile hilare de a ma aduce aici, dar crede-ma ca nu voi sufla o vorba despre ce ai vazut mai devreme ! am lamurit decisa problema aruncandu-i o privire rautacioasa.
Ace a zambit amuzat, surasul transformandu-se rapid intr-un ras sec, aproape fortat.
-Iubito nici macar nu intentionam, mi-a raspuns jovial, scotand de nicaieri o sticla de brandy si turnandu-mi zambitor un pahar.
L-am privit usor pierduta inghitind in sec. Asta nu-mi mirosea a bine!
[Imagine: geishao.jpg]

O.o'Destinul lucreaza prin amanunte'o.O



#40
:::Capitolul XXIV:::


- Iti dau un sfat Damon....Nu te indragosti de mine!
Am suras compatimitor, privind-o pe bruneta cum, lasand la o parte orice principii, a dat peste cap cele cateva picaturi de alcool ce mai ramasesera in paharul pe care i-l umplusem de nenumarate ori. Vorbea tremurat, era neindemanatica, ametita, schimbandu-si atitudinea brusc, trecand intr-o clipa de la zambete la lacrimi, de la rasete ironice la suspine covarsitoare.
- Nu aveam de gand sa fac asta oricum, am raspuns absent doar pentru a spune ceva. Nu doream se se asterne din nou linistea deoarece stiam prea bine ca Allison iar isi va aminti din nou de toate dezamagirile ce o adusesera aici si...chiar nu mai aveam chef sa mai bea inca o sticla de brandy singura.
-Bun...faci bine...faci foarte bine, mi-a raspuns zambind, apucand hotarata sticla de alcool goala, convingandu-se ca nu mai ramasese nimic. Ii voi face sa sufere pe toti cei care ma iubesc, a continuat mai apoi razand satisfacuta, intinzandu-se obosita pe canapea. Crede-ma... voi face tot posibilul sa ii ranesc...sa ii ranesc pe cei care ma iubesc.
-Hmm... Esti beata, am zambit ironic, aruncandu-mi intamplator ochii pe ecranul telefonului ce se afla pe mica masuta din fata mea. Aproape se intunecase.
-Poate ca sunt, a soptit ironica dandu-si nepasatoare ochii peste cap. Ai sa vezi, Ace...ai sa vezi ca nu mint. Vor suferi...toti vor suferi !
Am privit-o serios pentru cateva secunde nestiind ce sa cred. Nu ca mi-ar fi pasat prea mult de soarta bietilor nenorociti ce aveau sa sufere. In fond si-o cautasera singuri singurei. Eram mai mult intrigat de atitudinea brunetei. Fusese ranita...Fusese atat de ranita. Intai de imbecilul care ii era iubit si care o inselase, apoi de celalt imbecil care ii era prieten si care aplicase aceeasi metoda, desi actionase asa cum l-am si catalogat...ca un imbecil, iar apoi propria mama care pur si simplu nu a vrut-o.
M-am ridicat usor aranjandu-mi nepasator bluza de un albastru sters apropiindu-ma de Allison. Am apucat-o incet de brat tragand-o in bratele mele.
-Sa mergem, i-am soptit tandru apucandu-i si cealalta mana pentru a o impiedica sa se impotrivesca.
Am marait enervat, auzind protestele fetei in timp ce o conduceam grijului la masina. Am scuturat-o puternic privind-o insistent in timp ce bruneta incepuse sa rada copilareste.
-Stai aici! am rostit clar, accentuand cuvintele, pe un ton ce s-ar fi voit imperios dar care, spre din ce in ce mai putina mea rabdare ii provoca "Domnisoarei personalitate" un incredibil amuzament.

-In sfarsit! am exclamat usurat privind-o pe Allison cum cazuse involuntar, dar ajutata destul de mult de brandy, in lumea viselor.
Am zambit relaxat amintindu-mi indignarea brunetei cand i-am pus in fata sticla cu licoarea maronie, si usurinta cu care acesta a teminat-o mai apoi, povestindu-mi pe indelete cele mai grele momente prin care a trecut axandu-se in special pe relatia cu acel idiot al carui nume, insignificant si destul de anost l-am uitat.
Tipa asta era o pacoste in adevaratul sens al cuvantului. Sunt genul de tip care, cel putin in materie de femei, nu e usor de impresionat.
Mereu m-am bazat pe ideea ca in scurta mea viata am ajuns sa stiu absolut totul despre femei si nu numai. Tocmai de aceea mi-a fost destul de incomod sa accept faptul ca, in ciuda banuielilor mele, Allison nu era nici pe departe genul de femeie cu care obisnuiam sa am de-a face. Allison Greys era o femeie la fel de greu de impresionat si, desi atunci cand am cunoscut-o, am considerat-o o prada destul de usoara de care aveam sa ma plictisesc repede, incapatanarea si antipatia brunetei, manifestate atat de brutal si de evident impotriva mea, m-au facut sa-mi doresc si mai mult sa o cuceresc, si sa-i demonstrez astfel ca nu e atat de diferita de celelalte. Allison era intr-adevar diferita. Fie ca ma comportam firesc sau nu, fie ca o complimentam sau o ironizam, fie ca o sarutam sau o ignoram era acelasi lucru. Allison, chiar daca ar fi simtit ceva pentru mine, niciodata nu s-ar fi tradat, niciodata nu si-ar fi calcat pe orgoliu si niciodata nu ar fi recunoscut ca se inselase. Era prea trufasa, mandra si incapatanata sa o faca.
Am parcat destul de plictisit masina, atingand-o usor pe bruneta pentru a ma asigura ca inca doarme. Am coborat usor din masina asigurandu-ma ca nu fac prea mult zgomot.Am deschis precaut portiera trecandu-mi gentil mana peste umerii fetei, cuprinzandu-i cu celalt brat coapsele. Am ridicat-o incet, fara miscari bruste, strangand tandru bratele imprejurul corpului ei, simtindu-i fiecare particica a trupului cum se misca. Imediat ce am avut-o in brate am simtit un parfum fin de lavanda si liliac cum imi invaluie simturile facandu-ma incapabil sa mai gandesc rational. Nu m-a putut abtine si am sarutat-o intamplator pe frunte. Imediat fata a inceput sa se miste arcuindu-si spatele si murmurand somnoroasa. Mi-a inconjurat cu ambele brate gatul, asezandu-si capul pe umarul meu, astfel incat buzele sale sa-mi atinga firav pielea.
Cum intunericul se lasase destul de rapid, avand in vedere ca era jumatatea lui decembrie, si cum Allison era adormita si duhnea a alcool de la zece metri, nu am riscat sa o duc acasa, scutindu-ma astfel de explicatiile penibile pe care as fi fost nevoit sa i le dau parintilor ei, care desigur ca nu ma suportau si ar fi intrat la fel de fel de banuieli, considerandu-ma un degenerat sau asa ceva.
Apartamentul pe care il cumparasem acum ceva timp, de care nici macar parintii mei nu stiau, era situat la etajul cincisprezece al celei mai inalte cladiri din centrul orasului. Nici macar eu nu stiu de ce il cumparasem din moment ce treceam pe aici destul de rar. Poate ca la momentul respectiv, nestiind ce sa fac cu o suma considerabila de bani pe care tata mi-o oferise cu scopul de a o investi, am decis sa il sfidez din nou si sa il fac sa creada ca i-am chetuit pe toti prosteste. Oricum alesesem sa nu locuiesc aici din moment ce acasa aveam tot ceea ce imi trebuia si primeam totul pe tava. De obicei veneam aici cand simteam nevoia sa fiu singur, fara ca nimeni sa ma deranjeze.
Am intrat destul de grabit in cladire deoarece iar incepuse sa ninga. M-am dus imediat la lift incercand sa rezist tentatiei de a o saruta din nou pe Allison. Am apasat pe butonul cu numarul cincisprezece cu destula greutate avand in vedere ca fata continua sa se miste si nu as fi vrut ca "din intamplare" sa o scap. M-am privit cateva clipe in oglinda zambind involuntar cand am observat cat de strans isi incolacise Allison bratele in jurul gatului meu.
Am deschis cu greutate usa apartementului, avand grija sa nu o deranjez prea tare pe bruneta. Odata ce am intrat am impins distrat usa apartamentului cu piciorul pana ce s-a inchis cu un zgomot strident.
Am injurat enervat, privind-o pe bruneta. Dormea ca un bebelus. Am rasuflat usurat indreptandu-ma spre dormitor. Am asezat-o incet pe fata pe pat, invelind-o cu o patura pe care am gasit-o intr-un dulap. Am privit-o, neputandu-mi retine un zambet fugar.
-Ai noroc ca-mi esti simpatica, pustoaico!
:::Hot temptations:::Sweet sensations:::
:::Rhythmic motion:::Raw emotion:::
:::Your reaction:::To my action:::
:::Hour after hour:::Of sweet pleasure:::



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [+18] Pre?ul libert??ii Andromeda 0 1.190 29-06-2013, 09:19 PM
Ultimul răspuns: Andromeda
  Volumul amintirilor wolfkidgirl 2 2.332 11-12-2010, 07:22 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Pretul dragostei[yaoi][akira-chan and love_anime] akira-chan 0 2.161 01-08-2010, 10:25 PM
Ultimul răspuns: akira-chan
  Pretul unui "NU!" (SK & YYH) Goddess of Cookies 4 4.854 22-07-2009, 03:09 PM
Ultimul răspuns: Goddess of Cookies
  Umbrele amintirilor [Yaoi] Yaku-chin 38 18.728 05-07-2009, 05:05 PM
Ultimul răspuns: aoixtenshi


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)