Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Scaldare in dorinta [Poveste finalizata]

#84
Capitolul XXII

Ochii mei se deschisera obositi, observand inaintea lor pieptul si abdomentul, apoi picioarele care erau acoperte de cearceaf pana la solduri. Mana lui mare se juca in parul meu blond. M-am ridicat brusc, inspirand puternic.
-Kyan...
-Te doare ceva? intreba el coborandu-si mana pe spatele meu.
-Nu... nu cred, am raspuns eu putin nesigur.
Acesta se ridicase in sezut dupa care ma sarutase scurt, apoi coborase din pat doar cu o pereche de boxeri pe el, anuntand ca avea sa pregateasca ceva de mancare.
-Trebuie sa plec, am spus eu coborandu-mi capul, fara a-l lasa sa imi observe roseata puternica din obraji.
-De ce? intrebase el scurt, oprindu-se si intorcandu-se spre mine inainte de a iesi pe usa.
-Sam trebuie sa plece... Vreau sa fiu acolo ca de fiecare data, ca sa ii urez noroc, mintisem eu inghitind cu greu.
-Nu poti sa o lasi balta o data? Sau sa o suni.
-Nu... Am facut asta o saptamana intreaga atunci cand am fost cu tine in Hawaii. Am impresia ca am dat-o la o parte in ultima vreme, si nu vreau sa se intample asta. E sora mea.
El isi puse mainile in solduri plescaind odata din gura, exprimandu-si nemultumirea.
-Bine. Hai ca te duc eu acasa...
-Nu! Adica nu trebuie. Am sa chem un taxi.
-De ce sa nu te duc eu? intrebase el, incruntandu-se suparat.
-Pentru ca... i-am spun ca merg numai pana la scoala. La inceput nu ma gandisem sa vin aici, si nu vreau sa creada ca am mintit-o.
Acesta ridicase din umeri, trecandu-si nervos limba peste buze, dupa care se indreptase spre baie de unde imi aduse hainele uscate si curate.
Cand ma ridicasem din pat, realizasem ca interaga parte de jos a trupului imi suferea, insa nu atat de tare incat sa nu pot merge. Mi-am imbracat hainele si mi-am luat ochelarii de pe raftul bibiotecii, dupa care ma indreptasem pe usa, cu Kyan in urma mea.
-Atat de tare te grabesti incat nici macar nu te uiti la mine? La dracu, Justin opreste-te!
Inainte de a pune mana pe clanta, acesta imi atinsese umarul, indemnandu-ma sa ma opresc si sa ma intorc spre el. Prin expresia mea se vedea clar ca era ceva ce ma framanta, iar Kyan credea ca era vorba de sora mea.
Fiori mi-au cuprins intregul trup doar cand degetele sale mi-au atins obrazul, si am tremurat usor atunci cand buzele lui ferme si calde le-au acoperit pe ale mele, despartindu-le cu limba care isi gasise locul in umezeala fierbinte a gurii mele.
Sarutul nu a fost lung, insa genunchii mei se inmuiasera ca niste spaghete bagate in apa fierbinte. Imediat ce reusisem sa trag o gura de aer puternica, privisem in orice alta parte inafara de el si am apasat clanta din spatele meu, iesind iute din casa.
Comportarea mea ciudata cu siguranta era datorita lui... insa era diferit fata de cum ma simteam inainte ca acel act sa existe intre noi. Imi era rusine. Nu puteam sa il privesc, iar daca o faceam, sangele imi fierbea in vene pana cand clocotea si imi punea in functiune fiecare celula a corpului. Vazandu-l, ma cuprindeau fiori puternici. Ma speriasem. Nu voiam ca el sa creada ca eram un fel de pervers care se excita doar la un gand sau la o privire.
Am mers pana la cea mai apropiata statie de taxiuri care era la o departare de cinci minute, si aruncarea mea pe bancheta din spate nu a fost tocmai cea mai buna idee. Am simtit o durere intensa in partea de jos a trupului si am scancit, insa soferul nu bagase de seama. Ii spusesem adresa, apoi m-am tolanit pe suprafata nu foarte confortabila.

-Fratioare, unde ai fost? intrebase vocea curioasa a surorii mele, de indata ce ma vazuse intrand pe usa.
-Am fost la Kyan asa cum ai spus... Poate ca nu a fost o idee atat de buna, am spus eu, indreptandu-ma spre camera mea.
-Cum adica? Ti-ai cerut iertare, nu? Nu a fost mai bine dupa aceea? Sau nenorocitul...
-Oh a fost extraordinar dupa aceea. De fapt, chiar asta e problema.
-Ce? Tyler, nu inteleg, spuse ea, incepand sa ma urmareasca ingrijorata.
-Ei bine, am...
Nu puteam continua propozitia. Mi s-a pus un nod in gat si sangele imi invadase obrajii, facandu-i sa fiarba. M-am oprit inaintea usii camerei mele, tinandu-mi mana pe clanta.
-Ce? Tyler Kannes! Daca nu imi spui ce s-a intamplat, am sa aflu de la cretinul ala! Am sa il sun! amenintase ea, cautandu-si telefonul prin buzunarele pantalonilor de casa.
-Sa nu indraznesti! Sam, te rog... Nu pot vorbi asa ceva cu tine. Esti sora mea.
-Vorbeste, la dracu! striga ea, parca iesindu-si din minti. Ce s-a intamplat?Ce poate fi asa rau? Doar nu v-ati tras-o sau ceva de genul asta...
Mi-am lasat repede capul in jos, apasand in acelasi timp clanta si patrunzand in camera mea, pentru ca apoi sa inchid agitat usa in urma mea.
-La naiba, Tyler, ati facut-o? intrebase ea socata de pe partea cealalta a usii.
M-am lasat cu spatele pe suprafata de lemn.
-Da... asta s-a intamplat, am recunoscut eu, fiind intr-o oarecare masura fericit ca sora mea nu putea sa ma vada. Imi asezasem mainile pe chip. Sam, nu mai pot sa dau ochii cu el! am continuat apoi, stins.
-De ce? Tyler... lasa-ma sa intru, spuse ea pe un ton rugator, coborandu-si drastic glasul care inainte aproape urla de nervi.
Ma indepartasem de usa, aruncandu-ma pe pat si afundandu-mi chipul in perna alba si moale. Imediat auzisem mult cunoscutul scartait, pasii usori, apoi ii simtisem trupul intinzandu-se langa al meu. Mana ei subtire se asezase intre omoplatii mei, mangaindu-mi spatele.
-De ce sa nu mai dai ochii cu el? Te-a ranit? intrebase ea, asezandu-si capul langa al meu, sprijinit pe brat.
-Nu... in niciun caz. Sam, nu pot discuta asa ceva cu tine...
-Ba da, poti si o vei face! Tyler, nu degeaba sunt aici cu tine.
-Nu sunt o fetita ca sa imi discut problemele cu sora mai mare.
-Te pleznesc! Nu trebuie sa fii o fata pentru asta. Trebuie doar sa fii cine esti. Tu esti fratiorul meu, iar daca nu vrei sa imi vorbesti, am sa ma simt exclusa din viata ta.
Tacusem o vreme in care imi alesesem cuvintele.
-Bine... problema e ca imi e rusine sa dau ochii cu el. Nu stiu cum am putut dupa ce m-am trezit acolo... in patul lui. Am plecat imediat ce am putut...
-Dar de ce? A fost bine, nu?
-A fost, Sam. Dar problema e ca dupa aceea, fiecare imagine, gand sau gest al lui imi aminteau... si Doamne! senzatia a fost incredibila. Imi soptea cat de mult ma doreste. M-am oprit un timp, apoi am inghitit cu greu inainte de a continua. Imi era teama sa nu creada ca sunt un pervers su ceva de genul ala. Cand il vad, corpul imi reactioneaza si asta nu se intampla inainte... Doar daca ma atingea sau ma saruta.
-La naiba! Niciunu nu mi-a soptit ca ma doreste, doar ca sunt buna si ca mi-ar trage-o intr-una, spuse ea ganditoare si incruntata.
-Samantha! Si pe langa asta imi e greu sa ma gandesc ca eu, practic am facut toate acelea cu... iubitul tau.
-Iubit pe sfantu'! Doar media ne stie asa. Noi ne stim adevaratele statuturi unul fata de celalalt. Am facut-o o singura data si aia nu a insemnat nimic. Doar placere carnala. El nici macar nu vorbea in timp ce o faceam. Nu mi-a spus nimic dragut. Tie ce ti-a spus? adica in timpul acela...
-Sam... E atat de jenant incat m-as lasa inghitit de pat. Nu pot sa spun cuvintele alea sau ce s-a intamplat. As muri.
-Haide... sunt atat de curioasa cum e intre doi tipi, spuse ea rugatoare, zguduindu-ma usor. In plus, trebuie sa treci peste rusinea asta. Ea te tine in loc. Si daca nu mai vrei sa il vezi pe Kyan din cauza asta, oricat de putin ar dura, atunci e o problema.
-Sam... Nu astazi, te rog. Promit ca am sa iti spun tot ce vrei sa afli... dar nu acum. Vreau doar sa fiu singur. Se poate?
A oftat, apoi s-a ridcat de pe patul meu, iesind din camera si inchizand usa in urma ei. In sfarsit, puteam sa ma gandesc la ceea ce facusem.
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]




Răspunsuri în acest subiect
RE: Scaldare in dorinta[*YAOI*] - de MiraA - 20-01-2011, 12:35 AM
RE: Scaldare in dorinta[*YAOI*] - de Sasha. - 26-02-2011, 11:03 PM
RE: Scăldare în dorinţă[*YAOI*] - de Yaoi Queen - 26-03-2011, 12:54 AM
RE: Scăldare în dorinţă[*YAOI*] - de .ℓυ¢кy.sтαя. - 27-03-2011, 01:58 PM
RE: Scăldare în dorinţă - de Rain - 11-03-2012, 11:48 PM
RE: Scăldare în dorinţă - de hiimera - 12-03-2012, 12:26 AM
RE: Scăldare în dorinţă - de Kimera - 12-03-2012, 06:14 PM
RE: Scăldare în dorinţă - de hiimera - 18-03-2012, 10:11 PM
RE: Scăldare în dorinţă - de Kimera - 23-03-2012, 04:46 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
7 Vizitator(i)