Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Scaldare in dorinta [Poveste finalizata]

#30
Capitolul XI

-Putem merge acum pe plaja? am intrebat eu, nerabdator, la fel ca un copil.
Am despachetat totul si ne-am aranjat hainele in dulap, iar tot ceea ce mai imi doream era sa vad plaja.
-Acum putem. Dar e noua jumatate seara...
-Nu conteaza! E mai frumos seara! am spus eu, in timp ce mi-am selectat hainele: o pereche de blugi deschisi la culoare si un tricou alb.
Am privit peste umar, sa observ ce facea Kyan care era cu spatele la mine. Acesta tocmai isi daduse camasa jos, dupa care si-a relaxat umerii, miscandu-i in roatatie.
Si-a trecut mana prin par, apoi s-a intors spre mine, ceea ce m-a indemnat sa ma revin brusc la treburile mele, ascunzandu-mi obrajii inrositi. Mi-am dat si eu jos tricoul negru, lasandu-l sa cada la podea, insa nu am reusit sa il imbrac pe celalalt, deoarece am simtit cum o persoana se apropiase de mine. Kyan era in spatele meu, intinzadu-si mana peste mine pentru a ajunge la niste haine pe care si le aranjase pe raftul de sus a dulapului.
-Ah, uit de la mana pana la gura! Nu mai stiu unde mi-am pus camasa neagra...
Pielea pieptului sau era lipita de cea a spatelui meu, si am incremenit la atingerea caldurii sale, care ma facuse sa inghit cu greu si sa inspir dintr-o data, umplandu-mi pieptul cu aerul, care parca devenea din ce in ce mai greu.
-Cred... Cred ca ai lasat-o pe pat, am rostit eu, inghitind din nou in gol.
-Ah, da! Multumesc, rostise el, ciufulindu-mi parul si indreptandu-se apoi spre locul in care isi lasase camasa pe care o imbracase, lasand-o insa in totalitate deschisa.
El a intrat in baie, iar in timpul acesta, eu m-am imbracat. In mai putin de cinci minute a iesit cu parul ud, aranjat probabil cu gel, insa camasa tot nu si-o incheiase. Ma intrebam daca avea sa iasa asa din casa.
Nu ne-am luat slapi sau alti papuci in picioare, ci am iesit cu talpile goale pe nisipul inca usor caldut. Aerul acela imi incantase narile, si am inspirat adanc, inainte de a fugi spre apa.
Cand picioarele mele goale au simtit lichidul putin rece inconjurandu-le, am tresarit usor.
-Cat de superb! am rostit eu, privind oceanul care se intindea inaintea mea, parca nemarginit... parea atat de misterios si totusi magic in lumina lunii ce se reflecta in acea intindere lucioasa si intunecata.
-Da, e frumos, spuse Kyan care venea agale in urma mea, cu mainile bagate in buzunar.
Camasa lui neagra, desfacuta, ii lasau muschii perfect conturati sa se observe cu ochiul liber, motiv pentru care nu imi permisesem sa stau prea mult cu privirea indreptata spre el. Mi-am simtit obrajii arzand cand ii observasem zambetul sincer, si un fior de placere mi-a strabatut trupul, facandu-ma sa imi cobor jenat privirea spre apa ce se intindea la picioarele mele. Eram atat de multumit de faptul ca se simtea bine in compania mea...dar mi se facuse brusc frica atunci cand mi-am amintit de toate sentimele mele ciudate, care parca explodau doar cand el se apropia.
-Ah! in sfarsit am o vacanta de care sa ma pot bucura, a rostit el, inconjurand locurile cu privirea.
Am iesit afara din apa, si mergeam in dreapta lui Kyan, pe malul ud, care mai era din cand in cand lovit de apa ce stralucea in lumina slaba a lunii.
Niciunul din noi nu rostea niciun cuvant, ci pur si simplu priveam in jur multumiti... Cel putin asta faceam si eu pana mi-a venit altceva in gand.
-Kyan... Ma simt prost, pentru ca aici trebuia sa fie sora mea, si nu eu... Locul asta nu imi revine mie...
Acesta oftase.
-Doamne, Justin! Crezi ca daca veneam aici cu sora-ta, se simtea vreunul dintre noi asa bine in compania celuilalt? Daca era ea aici, pun pariu ca eu eram intr-un bar si ea in altul, incercand sa ne gasim un eventual partener pentru o saptamana. Locul asta... iti revine mai mult decat crezi tu... si mai spune o asa prostie o singura data, ca...!
-Ce? am intrebat eu, vazand cum a trecul prin fata mea, taindu-mi calea si isi bagase picioarele in apa. Ce faci? am intrebat pe urma vazand ca se indepartase pana cand apa ii trecuse peste glezne si ii udase pantalonii.
-Mai spune o prostie si ma inec in oceanul asta! amenintase el, evident in gluma, deoarece avea zambetul pe buze.
-Bine, bine! Imi cer scuze.
-Pentru asta ai merita sa te bag acum cu capul sub apa... dar imi e mila de tine, pentru ca acum apa e putin cam rece.
-Ah da?! Mila? E bine de stiut! am spus eu, aplecandu-ma pentru a lua un pumn de apa pe care i-o aruncasem actorului in fata.
Acesta ridicase o spranceana, apoi a ranjit, dupa care pe neasteptate, ma luase pe sus, fugind in larg.
-Dumnezeule! Macar anunta-ma, cand ai de gand sa faci asta! am sa fac infarct intr-una din zile! am spus eu pe un ton ridicat, in timp ce el inainta in apa, facand destul de mult zgomot pentru urechile noastre.
Cand apa ii trecuse de mijloc, acesta pur si simplu ma aruncase in acel loc, lasandu-ma pe urma sa ies singur la suprafata, tanjind dupa aer.
Mi-am ferit parul ud de pe fata, si l-am impins pe Kyan cu toata puterea, reusind sa il fac sa cada pe spate. Deoarace era mult prea increzator in puteriile proprii, a uitat ca dupa fapta, vine si rasplata.
-Poftim! am exclamat eu victorios, de indata ce si el s-a ridicat, inspirand puternic aerul.
Am fost distras de picaturile de apa, care au inceput sa cada din cer, creeand cerculete mici dar multe in jurul nostru, si nu am realizat cand Kyan se aplecase, apucandu-ma din nou in brate si ridicandu-ma desupra nivelului apei, care lui abia ii ajugea la abdomen. M-am prins cu ambele maini de gatul lui, tinandu-l strans, incat sa fiu sigur ca daca aveam sa cad, el ma urma.
Mi-am simtit obrajii infierbantandu-se intr-o fractiune de secunda atunci cand privirile noastre amuzate s-au intalnit, si imediat dupa, exprimau cu totul altceva... Am inghitit cu greu cand aproape imi auzeam bataile grabite ale inimii, care parca abia astepta ca barbatul sa o bage in seama, si am ramas astfel, cand fiori si-au facut loc prin pielea mea, incalzindu-mi trupul cand il strabateau, si racindu-l atunci cand se faceau disparuti.
Ochii ii straluceau atat de tare si ma priveau parca atat de adanc, pana in sufletul care incepuse a se zvarcoli in mine.
Doar tunetul care s-a facut auzit puternic in urechile noastre ne-a facut sa ne indreptam privirile spre cerul innorat, si sa realizam ca incepuse a ploua cu galeata.
Acesta ma lasase jos, zambindu-mi bland.
-Sa mergem, sau vei raci, spuse el, tragandu-ma dupa el, strangandu-mi mana intr-a lui.
Eram in intregime uzi, iar aerul se racise. Camasa neagra a barbatului se lipise cu totul pe el, la fel si tricoul meu. In timp ce fugeam, mi se parea ca imi era din ce in ce mai frig, si simteam apa rece cum mi se scurgea din par, pe chip.
Ajunsi in casa, imi simteam temperatura corpului atat de scazuta, incat aveam impresia ca mainile imi inghetasera.
-Cum Dumnezeu s-a facut atat de frig? am intrebat eu, frecandu-mi mainile una de alta. Mi-au inghetat degetele...
Kyan, imi prinse mainile intre ale sale, si apropiindu-le de buzele lui ferme, suflase aerul cald pe ele, spre a le incalzi. Mi-a tresarit inima dintr-o data cand i-am privit chipul, si oricat de frig mi-ar fi fost, simteam ca aveam sa ard cu totul in cateva secunde daca avea sa continue cu acel gest care imi parea atat de dragut...
-Nu ti-au inghetat, doar ca iti mai frig pentru ca esti ud leoarca si cred ca e si din cauza ca ai circulatia mai slaba. Dezbraca-te, spuse acesta dintr-o data, dupa care se indreptase spre living. Am sa fac focul, adaugase pe urma, reusind sa-mi alunge acea urma de ingrijorare pe care o avusesem cand i-am auzit porunca.
I-am urmat pasii, iar de indata ce am pasit in living, tricoul il aruncasem pe undeva langa canapea. Am ezitat putin inainte sa scap si de pantaloni, insa pana la urma am facut-o... partea cea mai grea a urmat cand realizasem ca atunci cand el a spus "Dezbraca-te" se referea desigur si la boxerii mei uzi.
Dupa ce focul era gata, acesta s-a ridicat in picioare, intorcandu-se spre mine, si anuntandu-ma ca avea sa imi aduca o patura.
-Haide, scapa de tot! spuse el, dupa care intra in camera, iar eu m-am asezat pe bratul canapelei, dandu-mi boxerii negri jos, dupa care mi-am acoperit zona intima cu ambele maini, pana cand Kyan isi facuse aparitia cu ceea ce spusese.
Ma simteam atat de stanjenit incat m-as fi aruncat eu in focul acela din semineu, si stiam sigur ca obrajii imi erau mai rosii decat sangele care imi circula prin vene.
Kyan imi invelise trupul ud cu acea patura groasa, apoi ma indemnase sa ma duc in fata semineului. Stateam jos, pe covorul patrat dinaintea lui, si simteam cum caldura sufocanta a focului ma patrundea pana la piele. Intr-un moment de curiozitate, mi-am intors chipul spre Kyan, care scapase de camasa si de pantaloni, ramanand in perechea lui albastra de boxeri, care ii era mulata pe partea lui inferioara. Inghitisem in sec dintr-un motiv necunoscut mie, si mi-am intors privirea inapoi la focul ce ardea mocnit.
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]




Răspunsuri în acest subiect
RE: Scaldare in dorinta[*YAOI*] - de MiraA - 20-01-2011, 12:35 AM
RE: Scăldare în dorinţă[*YAOI*] - de Yaoi Queen - 22-02-2011, 06:55 PM
RE: Scaldare in dorinta[*YAOI*] - de Sasha. - 26-02-2011, 11:03 PM
RE: Scăldare în dorinţă[*YAOI*] - de .ℓυ¢кy.sтαя. - 27-03-2011, 01:58 PM
RE: Scăldare în dorinţă - de Rain - 11-03-2012, 11:48 PM
RE: Scăldare în dorinţă - de hiimera - 12-03-2012, 12:26 AM
RE: Scăldare în dorinţă - de Kimera - 12-03-2012, 06:14 PM
RE: Scăldare în dorinţă - de hiimera - 18-03-2012, 10:11 PM
RE: Scăldare în dorinţă - de Kimera - 23-03-2012, 04:46 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
4 Vizitator(i)