Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Inceperea unui nou Manga [idei,opini, teme, etc]

#5
Deci revin, ma bucur ca ai dat o incercare.
Well inteleg ca nu ai o idee nou, nu conteaza ca sa fiu sincera si mie mi s-a intamplat ca sa imi ramana in minte imprimata o poveste pe care nici acuma nu am terminato dar nici ca mai vreu sa o mai continui. In fine nu asta conteaza.
O mica problema am eu ca am apasat pe link dar am vazut doar o singura pagina si in rest jos de tot acolo detaliile etc. Deci mi-asi dorii sa-mi explici unde sa apas sa vad toate paginile si capitpolele.
Deci din cate am vazut idea este foarte interesanta, ar fi pacat sa nu o continui, titlul sa spunem ca e destul de atragator, te si intreb oare ce ar vrea sa fie ? oricum am inteles in mare parte despre ce ai scris tu acolo, vad ca ai combinat multe obiceiuri lucruri romanesti, ai bagat admosfere balcanice si turcesti.. and so on. E frumos sa faci asa o poveste si sa te relatezi la timpuri mai vechi.

Problema este ca nu am reusit sa citesc toate paginile postate de tine acolo, fiindca nu mi-am dat seama unde sa dau.. de aia astept sa ma ghidezi pentru a deslusi.
Legat de sfarsit pai chiar nu am ideee fiindca dupa cum ti-am spus nu am reusit sa citesc.. --"
(sorry).
Legat de textele pierdute, sunt sigura ca le-ai avut scrise undeva, dar e bine sa le ai de 2 ori scrise pe foaie, caiet unde va si puse bine si in PC .. in caz contrar.. :]

Da stiu ca nu prea ti-am fost de ajutor.. dar astept sa-mi spui unde pot da sa vad toate paginile.. a si as dorii sa stiu si genul acestui scurt manga si cateva idei de ale tale referitoare la sfarsit. Caci asa pot sa ma mai gandesc si eu si le modelez, dar nu numai eu desigur poate si altii care o sa treaca pe aici.

Nu mi se pare de loc lame/emo sau guy.. adica na cel putin nu cred ca e asa.. sa stii stilul e foarte dragutz, imi palce ca totul e pus intr-o ordine adegvata (chit ca nu am vazut decat o pagina 21 ). Legat umpic de numele personajelor, e aici m-am cam incurcat eu putin. Am reusit asa in mare parte sa le deslusesc semnificatia si rostul.. cred ^^;
Dar acuma asa ai vrut tu sa le dai nume, nu te invinovatesc. :]
In rest imi place.. si sper sa ma indrumi ca sa vad tot ce ai facut acolo caci eu doar 1 pagina am vazut. 21

Dar daca cumva nu o sa am o idee la cum sa te descurc, sa stii ca esti in stare sa-l sfarsesti incerca sa te legi de tot ce ai scris tu, mai ales la continutul acestei povesti, leagate si de gen ca poate sa aiba enspe mii de sfarsituri.
Sunt sigura ca poti sa-l duci pana la capat, dar daca nu vei putea, asta nu inseamna ca sa sfarsit de tot. Nu se stie cand te traznesc ideile. 4

(o mica incurajare :"] )



Răspunsuri în acest subiect
RE: Inceperea unui nou Manga [idei,opini, teme, etc] - de hiimera - 20-12-2010, 12:20 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)