Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Inceperea unui nou Manga [idei,opini, teme, etc]

#4
Hai sa facem un test. (si pentru a trezi interesul pentru acest topic)

Nu am o idee NOUA de manga dar am ceva WIP/stuck de ceva vreme (mai precis din 2007) care ma roade in moduri din cele mai parsive. Vreau sa continui povestea dar la momentul asta mi se pare prea lame/emo/gay.

InBetween

Povestea...povestii, ca sa zic asa (a brief history of how this came to be), a inceput prin iarna lui 2007 cand am simtit nevoia de o schimbare de stil, format. Am luat o pauza de la Bookchasers si m-am bagat in InBetween. Ce a iesit se poate citi online. De ce n-am mai continuat-o? Pentru ca m-am blocat, dar mai ales pentru ca am patit un accident nefericit cu partea scrisa. Am pierdut TOT textul pentru capitolul 4 si partial pentru cap.3. (Nu o sa intru in detalii cum s-a intamplat asta.). Tot ce mai stiu/imi aduc aminte, dpv organizatoric este ca intreaga poveste nu trebuia sa aiba mai mult de 6 capitole si ca in 2007 habar nu aveam cum se termina (go figures). Pierdutul textului a fost o experienta prea dura pentru ca nu am mai putut reconstitui dialogurile sau actiunea (Si da, am desenate plansele pentru cap.3 si cap.4 partial dar n-au text)

Despre personaje.
Nu-s multe. Alexander este acelasi Alexander din Bookchasers (pentru cunoscatori). Emi-Asai este un alterego al sau din universul InBetween. Mai multe despre univers, traditii obiceiuri si altele

Personajele fiind date, actiunea fiind data, as vrea niste sugestii pentru final.


PS. O sa caut prin sertarul-arhiva plansele desenate deja si fara text. Daca cineva are talente de fill-in-the-bubble. Eu n-am reusit prin 2008 vara si m-am lasat.

PPS. Se incadreaza sau sunt pe laturi? Cred ca mai multi sunt cei care au WIPs/stuck works decat se crede.



Răspunsuri în acest subiect
RE: Inceperea unui nou Manga [idei,opini, teme, etc] - de raluca-z - 19-12-2010, 11:02 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)