Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cum ati alfat ca Mos Craciun nu exista ?

#29
»Ce amintiri frumoase =]] Vreau şi eu să`i stric fantezia lu sormea dar nu mă lasă inima. Mno să revenim...mi se pare că aveam vre`o 6-7 ani , da , da şi era începutu` lui Decembrie , şi eu scriam scrisoare lu Moşu` pentru sormea şi pentru mine 9 [ce penibil 24] aşa după ce am terminat`o i`am dus`o mamei , şi a zis c`o va pune la poştă . A doua zi mă trezesc s`o întreb : `Auzi ? Mami dar cum are timp Moşu` să împartă atâtea cadouri intr`o singură noapte ?` Eu una mă aşteptam la ceva de genu` : `Pai fiecare judeţ are Mosu` lui ` Dar ştiam de la Tv că singuru` Moş e în Laponia ...bal bla bla ...iar mama : `Pai simplu...Moşu` nu exista ...noi facem pe Moşu` , ăstea sunt poveşti mama .` Cu zâmbetu ăla cretin pe buze ea mi`a zis aşa ceva . Am rămas mască , şi ca o prostănacă am început să râd. Şi atunci mi`am dat seama , cum mereu aducea Moşu` tot ce vream eu , de ce ? Pentru că scrisorile le citeau ai mei =]] Şi cică Moşu` ne`ar vedea cu un telescop mare cât globu` , ce idei mai are lumea asta xD Totuşi e frumos să te bucuri cât eşti mic şi vrei tot ce vezi la TV la reclame ... acum mare eu una de la 10 ani în sus nu am ştiu ce vreau de Crăciun , dar a ştiut Moşu`.



Răspunsuri în acest subiect
RE: Cum ati alfat ca Moş Crăciun nu exista ? - de *Susuki~Chan* - 25-12-2010, 12:56 PM
RE: Cum ati alfat ca Moş Crăciun nu exista ? - de *ILY Yaoi Maniac* - 27-12-2010, 11:38 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Cadouri de craciun. Liar 9 6.091 09-07-2012, 01:41 AM
Ultimul răspuns: Lia
  Exista.... Lye 29 16.225 25-04-2011, 09:54 PM
Ultimul răspuns: Hakusor.
  Cadou de Craciun pentru userul preferat Flash 8 5.486 25-12-2008, 10:56 PM
Ultimul răspuns: Denny


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)