Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cum ati inceput sa ascultati acest gen de muzica?

#4
Am avut niste prietene care "simpatizau" anunmiti cantareti/trupe de J-rock. M-au zapacit si pe mine desi eu nu le prea dadeam atentie. Apoi au ma fost si animeurile. Prima formatie de J-rock care ma interesat cu adevarat era Nightmare care canta melodia The world, openingul de la Death Note.
Au mai fost si revistele cu postere care ma atrageau ot mai mult.

Despre prietenele mele, cam obsedate dar chiar si asa nu ma prea interesa J-rockul lor. Eu ascultam doar rockul meu drag care scotea din minti pe multi dintre cei pe care i-am "molipsit". Deci acum ceva timp ma bateau ele la cap sa ascult si eu dar o faceau cu fiecare ocazie desi nu le mergea prea bine. Pana la urma am ascultat eu o melodie dar am zis ca nu imi place si asa am renuntat si le-am lasat si pe ele cu inima rupta 21

A doua chestie a fost atunci cand eu ma uitam la Death Note. Cand eram maniaca de Death Note si am auzit prima data openingul mi se parea super-varza, si foarte foarte plictisitor. Dar ascultand mereu, mereu, si mereu m-a atras si l-am cautat. Apoi a fost si endingul de la Death Note tot de Nightmare cantat, de care m-am simtit atrasa imediat ce l-am ascultat. Deci pana la urma m-am molipsit si eu.

Apoi am aflat de An Cafe dupa ce am citit un articol intr-o revista. Din pacate asta se intampla atunci cand se desparteau. Pana la urma am ascultat nise melodii si am zis ca imi place stilul lor dar apoi nu am mai ascultat cu gandul ca stiu ca ei se vor desparti. Chiar si acum mai ascult din cand in cand An Cafe.

Si au mai fost multe trupe sau cantareti de genul asta si apoi... Am inceput sa ascult numai muzica japoneza dar acum ceva timp nu mai ascult asa de des. Din cand in cand, cateva melodi daca am dispozitia necesara dar nu chiar asa de des. Oricum, asta e "scurta" mea povestioara. Ma mir totusi ca m-am oprit...
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt



Răspunsuri în acest subiect
RE: Cum ati inceput sa ascultati acest gen de muzica? - de Liar - 30-01-2011, 11:50 AM
RE: Cum ati inceput sa ascultati acest gen de muzica? - de anime_addicted - 13-04-2011, 08:16 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)