Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Evaluare nationala (cls. a 8-a) - Limba si Literatura Romana

#23
Sarutmana Ang hug
Si eu dau maine examenul la romana si miercuri la mate >.< Succes tuturor si note cat mai mari. Sa intrati cu totii la liceele dorite :]] Eu una trebuie sa iau note mari, peste 9 daca vreau sa intru la liceul dorit >.< Nu mi se pare foarte greu examenul, dar nici foarte usor. Adica trebuie sa fi foarte atent la cerinte si sa nu te grabesti. Dar in emotiile examenului poti sa mai apara si probleme. Mie nu stiu...mi-e frica la ambele materii, deoarece ambele au dificultatile lor. La romana eu sunt mult mai buna la gramatica decat la literatura :]] Adica mereu la simulari fac perfect la partea A) la ambele subiecte, dar la literatura imi scade :]]
Ma enerveaza compunerile acelea care se bazeaza pe imaginatie, deoarece unele sunt chiar ciudate. Imi vine inspiratia foarte greu si mi-e ca nu termin O_O Sper totusi sa dea ceva usor, ca in ceilalti ani >.<. Adica anul trecut lucrarile s-au corectat in scoala si au fost o gramada de note mari. Anul acesta se amesteca si lucrarile pica la profesori necunoscuti din alte scoli care habar nu ai cum o sa corecteze O_O Aici vine si norocul, sa dea Dumnezeu sa-ti pice lucrarea la un profesor nu asa de sever :]] Sunt unii care corecteaza foarte urat .__. Ar trebui sa fie si ei mai indulgenti, in fine...
La ultima simulare pe care am dat-o pe scoala la romana am luat 9,80, ceea ce chiar m-a uimit deoarece ma asteptatm la 9 :]] La mate nu am dat, ceea ce ma enerveaza, deoarece ar fi putut sa ne pregateasca si la materia aia putin .__. La mate termin imediat subiectele, dar la romana e mai mult de lucru.

In fine, sper sa fie usor si sa ma descurc :]] Mult succes tuturor.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !




Răspunsuri în acest subiect
RE: Evaluare nationala (cls. a 8-a) - Limba si Literatura Romana - de βεκi - 19-06-2011, 03:34 PM
RE: Evaluare nationala (cls. a 8-a) - Limba si Literatura Romana - de anime_addicted - 22-06-2011, 07:29 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Evaluare nationala (cls. a 8-a) - Matematica Ke$ha 32 19.620 30-07-2011, 02:43 PM
Ultimul răspuns: mellolo
  Bacalaureat - Limba & Literatura Romana Ke$ha 0 3.681 11-11-2010, 05:12 PM
Ultimul răspuns: Ke$ha


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)