Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

SilviuSsj5 Art

#11
Nu sunt eu cine stie ce mare artista dar am trecut si eu pe la topicul tau sa vedem....Te avertizez daca nu-ti plac comentariile dure,atunci ai face bine sa-l ocolesti pe al meu.
Son Goku: In primul rand parul a iesit groaznic,fara suparare.Ochi sunt foarte nereusiti,sincer nu ai fi putut sa-i desenezi normal?Urechea e prea ascutita,gura se putea si mai bine,iar nasul e destul de bunicel,dar se mai poate lucra.Asa,acum daca ar fi sa-i dau o nota acestui desen i-as da un 7 cu indulgenta.
Naruto strans de gat
Pur si simplu desenul e deplorabil....Saracul naruto...ce i-ai facut?In primul rand un ochi e mai mare ca celalalt,iar gura e mult prea mare.Da inteleg ca tipa,dar totusi nu trebuia sa exagerezi cu proportiile....La par nu te-ai straduit prea mult,ai tras doar niste linii pe acolo si gata...Ei bine nu asa se procedeaza....Saracutul ce corp are....Mana aia e mult prea groasa.....Well,se vede ca desenul e facut in bataie de joc,fara suparare,dar nu ti-ai dat prea mult interesul.Daca ar fi sa dau o nota,asa zisul tau desen ar primi cu felicitari nota 4.
Sakura
Progresat?Cred ca glumesti....In primul rand fata e prea ascutita,gura e imensa,ochii sunt ceva mai bine ca la celelalte desene,dar nu indeajuns de buni,iar sprancenele sunt mult prea groase.....Imi aduce aminte de Rock Lee.Nota pentru desenul asta e un 6.
Unul facut la nimereala
Bun??Pur si simplu imi provoaca dezgust....Capul este foarte deformat,gura si nasul sunt foarte nereusite,parul nu este foarte stralucit,iar gatul e mult prea mare....Nota mea ar fi 4.
Taranee Cook
Ochii zici ca-s scosi din orbite,pe cuvant,sunt prea mari,parul e bunicel dar mai poate fi lucrat la el,ochelarii si ei sunt prea mari,nasul nu prea e cine stie ce,sprancenele sunt extrem de groase,iar gatul e foarte gros.Dragule,sa stii ca nu instrumentele cu care lucrezi sunt de vina,de vina esti tu pentru ca nu-ti dai interesul pentru desene.Acest desen ar merita cu idulgenta cu 6-7.
Sfaturi
Intai incepe prin a-ti da interesul pentru ceea ce faci.Nu te apuca sa faci un desen atunci cand nu ai ce face si esti plictisit.Deoarece sigur iti va iesi la fel ca celelalte.
In al doilea rand incearca sa lucrezi foarte mult la micile detalii,deoarece chiar daca tu le consideri nefolositoare,ele pot cateodata sa scoata desenul in evidenta.
Incearca sa proportionezi corect ochii,nasul,gura.Lucreaza si la par,si iti va iesi mult mai bine.
Si tine minte4aca continui sa nu-ti dai interesul pentru desene,vei primii comentarii mult mai dure decat al meu.Eu iti urez succes in continuare si sper sa ti cont de sfaturile mele si sa revi cu noi desene,sa vad ca te imbunatatesti.
[Imagine: j5atg3.png]




Răspunsuri în acest subiect
SilviuSsj5 Art - de SilviuSsj5 - 03-11-2010, 11:42 AM
RE: SilviuSsj5 Art - de Jigoku - 03-11-2010, 03:49 PM
RE: SilviuSsj5 Art - de yaoi maniac - 03-11-2010, 03:57 PM
RE: SilviuSsj5 Art - de SilviuSsj5 - 04-11-2010, 01:07 PM
RE: SilviuSsj5 Art - de *ILY Yaoi Maniac* - 05-11-2010, 10:55 AM
RE: SilviuSsj5 Art - de SilviuSsj5 - 05-11-2010, 11:04 AM
RE: SilviuSsj5 Art - de SilviuSsj5 - 18-11-2010, 10:11 PM
RE: SilviuSsj5 Art - de SilviuSsj5 - 23-11-2010, 12:48 PM
RE: SilviuSsj5 Art - de *ILY Yaoi Maniac* - 25-11-2010, 11:03 PM
RE: SilviuSsj5 Art - de SilviuSsj5 - 27-11-2010, 10:37 AM
RE: SilviuSsj5 Art - de Kayla. - 27-11-2010, 04:54 PM
RE: SilviuSsj5 Art - de *ILY Yaoi Maniac* - 27-11-2010, 05:00 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)