Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubire de cartier

#10
Deci de fiecare data trebuie sa rad la ceva de la fic-ul tau :)) Nici nu apuca sa ma atinga bine ca se si trezeste cu un picior intre mandria lui . =))=)) Ce mai mandrie:)) Bine, gata, sa ne potolim. Dar nu pot=)) Sincer, mia placut asa de tare:)) Asa trebuie sa le faci la toti :)) Bine, acum chiar e gata. :D Ti-am mai spus ca-mi place nu? Tio mai spun odata. Imi place. Deci sa revenim pe Terra.
Dialog- Este bun dar cum ti-am mai sups si la comentul anterior mai trebuie lucrat putin la el. Dar nu te astepta ca la urmatorul capitol sa fie perfect, te perfectionezi cu timpul.
Actiune- Soarele a rasarit in micul orasel . In casa celor doi tineri Haruno se auzea sunetul unei alarme de ceas . Era ultima zi de scoala . In camera Sakurei era liniste . Fata inca dormea . Deodata sunetul alarmei trecea si pe la urechile ei . O mana firava iesi de sub patura , dorind sa opreasca acel sunet enervant . Se ridica lenes din pat si pribeste buimaca prin jur . Incet , incet se indrepta spre baie pentru a-si face mica toaleta .
Se spala pe fata , pe dinti dupa care isi sterse fata fina cu un prosop alb . iesind din baie se indrepta spre dressing de unde isi alese-se o pereche de sandale cu toc , o fusta de blugi si un maieu alb cu un decolteu destul de generos . Se aseza pe scaunul din fata oglinzii dupa care isi pieptana parul roz , acesta ajungandu-i pana in dreptul posteriorului . isi prinse in par o clama , maricica , de culoarea neagra . Se machie ce nelipsitul strugurel roz , fond de ten , creion dermatograf , putin fard pentru pleoape roz , rimel si blush roz in obraji . Isi puse cateva accesorii , acestea fiind formate din : o pereche de cercei lungi , din aur , la mana o bratara cu cateva note muzicale si la gat un lantisor cu numele ei pe el , daruit de catre Hinata .
Dupa ce se mai uita o data in oglinda cobora jos pentru a lua micul - dejun . il vazu pe Naruto in living uitandu-se la televizor .
- Neata Naruto !
- Neata surioara ! Du-te si mananca si tu si hai sa plecam . Doar nu vrei sa intarziem in ultima zi de scoala .
Pana aici tot este bine.

Am dat din cap negativ dupa care m-am indreptat ca o sora ascultatoare catre bucatarie . La intrare am ramas socata . Toata bucataria era cu susul in jos . Lapte imprasitiat , cereale pe jos , vase sparte iar sucul pe peretele din stanga mea .
- Naruto ! strig nervoasa catre specimenul care se poate numi fratele meu .
- Da Sakura . imi spune bagand numai capul in bucatarie , daca se poate numi asa .
- Ce sa intamplat aici ? Zici ca a fost razboi .
- Pai ... cum sa-ti zic . De dimineata am vazut o pisica inauntru . Si stii doar ca nu-mi plac pisicile . Am incercat sa o prind dar uite ce s-a intamplat .
- Alta minciuna nu ai ? ii zic eu cascand .
- O ba da ! A intrat un catel si ...
- Si fa curatenie . spun eu dandu-i mopul in mana .
- Nu ma ajuti ? ma intreba cu niste ochi de catelus .
- Stai sa ma gandesc ... nu ! La treaba acum . ii spun si ies din bucatarie .
Ma duc in living . Ceasul era 07.30 . La 08.00 venea autobuzul .Dau drumul la televizor si raman cu un soc . Dau mai tare volumul de la televizor .


Ti-am luat o parte din capitol ( ca doar nu o sa-l iau pe tot si o sa-l corectez) si sa-ti spun ce este gresit. La inceput a fost totul bine, cum am mai spus, ai spus ca s-a trezit, s-a ridicat , si asa mai departe. Apoi spui Ma duc, Deschid etc. Cred ca ai inteles ce am vrut sa-ti spun. Sper.
Descriere- Este si ea buna, dar nu stralucita.
Deci astept nexul :X
[Imagine: Hm757.png]







Răspunsuri în acest subiect
RE: Iubire de cartier - de Wanna - 16-10-2010, 07:17 PM
RE: Iubire de cartier - de Nywa - 16-10-2010, 07:58 PM
RE: Iubire de cartier - de KarinaD - 16-10-2010, 08:03 PM
RE: Iubire de cartier - de Flash - 16-10-2010, 08:28 PM
RE: Iubire de cartier - de KarinaD - 17-10-2010, 07:28 PM
RE: Iubire de cartier - de KarinaD - 20-10-2010, 08:10 PM
RE: Iubire de cartier - de Miranda. - 23-10-2010, 11:00 PM
RE: Iubire de cartier - de Abbeh. - 24-10-2010, 04:25 PM
RE: Iubire de cartier - de _Andreea_ - 25-10-2010, 08:28 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iubire de cartier Beatrix LaVey 108 59.746 06-07-2013, 10:10 PM
Ultimul răspuns: Loli Ari
  Viata de cartier[hentai] Shadow. 15 17.968 23-01-2010, 01:11 AM
Ultimul răspuns: Miauu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)