Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubire de cartier

#6
Am venit cu next-ul :) sper sa va placa . Va multumesc pentru comentarii ^.^
Part II


Dimineata a sosit foarte repede , aceasta fiind insotita de sunetele pasarilor . Ma ridic incet din pat si ma indrept spre baie pentru a-mi face siesta . Peste aproximativ zece minute ies din baie si ma indrept spre dulap . Ma uit prin el si vad o pereche de colanti negri , o rochita de blugi si o pereche de sandale fara toc . Ma imbrac cu cele alese si ma asez pe scaunul din fata oglinzii pentru a ma aranja . Ma machiez cu putin creion dermatograf , un rimel , un luciu de buze roz , fond de ten si putin blush de culoarea roz . In par mi-am pus o bentita neagra cu o fundita albastra pe ea .Dupa ce ma mai uit inca o data in oglinda ma indrept spre bucatarie pentru a lua micul dejun . Imediat ce am iesit din camera mea simt un miros de clatite arse . Cobor repede si in bucatarie il vad pe Naruto tot plin de aluat de clatite si cu tigaia in mana uitandu-se pe perete .
- Ummm ... neata Sakura ! spune Naruto razand .
-Naruto ! Ce ai facut aici ? Bunica se va supara foarte tare . spun eu foarte suparata de cele intamplate in bucatarie .
-Bunica nu va afla . A plecat de acum in excursie . spune el cu acelasi zambet prostesc pe fata .
Nu am mai comentat . I-am luat tigaia din mana fratelui meu si l-am trimis la baie pentru a se spala . In acest timp am facut putina curatenie si am continuat "opera" lui Naruto . Intre timp Naruto s-a intors si imi spune :
- Sakura ! Mi-e foame =_= . spune Naruto uitandu-se cu niste ochi de catelus la mine .
- Imediat Naruto . Inca cinci minute . spun eu continuandu-mi treaba .
Blondul se aseaza la masa si incepe sa bata cu tacamurile in masa cerand mancare . Nu il condamn , ma misc foarte greu in bucatarie . Cele cinci minute de asteptare pentru Naruto au trecut iar eu am terminat de facut clatitele in ultimul hal . Le asez pe o farfurie , mai frumos , si i le pun blondului in fata . Acesta nici nu statu si se indrepta spre ele .
- Naruto ! Stai ! Ai uitat dulceata . Parca cea de capsuni iti placea , nu ? spun eu stand cu borcanasul de dulceata in mana uitandu-ma la fratele meu ca la extraterestri .
O secunda ia fost de ajuns si il vad cu borcanul de dulceata in mana turnand peste clatite . Ies din bucatarie si ma duc spre hol pentru a-mi lua geaca si a iesi putin la plimbare .
- Naruto eu ma duc putin prin parc . Daca se mai intampla ceva suna-ma . ii zic blondului si iesind pe usa .
Nu-mi zice nimic , doar imi arata semnul lui prostesc . In drum i-am vazut pe prietenii mei uitandu-se la o vitrina plina cu bijuterii . Nu i-am bagat in seama , ci mi-am continuat drumul . Parcul nu era foarte departe de casa noastra . Cateva magazine distanta . La intrarea in parc vad un afis pe care scria "Circul Globus , Duminica , ora 16.00" M-am gandit sa luam toata gasca si sa mergem la circ . Ne vom distra . Ma plimb linistita prin parc cand deodata aud telefonul sunand .
>> Numar privat . Hmmm ... poate o fi Naruto <<
Raspund numai decat . La telefon era o voce necunoscuta . Ii zic decat un simplu " Alo ! "
- Duminica la ora 21.30 in fata stadionului . Sa vii singura.
Cine putea fi ? Ma uit in jurul meu pentru un indiciu . Dar nu prea aveam ajutor . Toti tinerii erau cu telefonul in mana . Il sun pe Naruto . Poate face o gluma proasta .
-Alo ? imi raspunde blondul razand .
- Naruto ai chef de glume ? spun eu suparata .
- Adica ? Ce vrei sa zici ? ma intreaba fara a sti despre ce vorbesc .
- Adica am primit un telefon acum un minut in care imi zicea ca duminica sa fiu in fata stadionului la ora 21.30 . Tu ai fost ? Sau unu dintre prietenii tai .
- Sakura nu stiu . Nu ti-as face niciodata asa ceva . Mai putin prietenii mei . Stii doar ca prietenii mei sunt si ai tai . spune blondul razand .
- Bine . Acum vin acasa .
Am inchis telefonul dar cand sa fac un pas il vad in fata mea pe Sasuke .
- Ce vrei Sasuke ? il intreb suparata .
- Ce vreau ? Nimic . Nu am voie sa ma plimb prin parc ? imi spune cu un zambet in coltul gurii .
- Cum zici tu .
L-am ocolit si m-am indreptat spre iesirea din parc . Nu era atat de rece cand nu era cu gasca lui . M-am oprit la brutarie pentru a lua doua cornuri cu ciocolata . Dupa ce am platit am iesit din magazin si mi-am continuat drumul . Ajungand in fata usii aud un zgomot . Intru repede si il vad pe Naruto cum se chinuia sa prinda o musca O_O .
- Naruto ce faci ? il intreb eu amuzata .
- Incerc sa omor musca asta nenorocita . S-a atins de clatitele mele >.<" .
Am inceput sa rad . Am lasat cornurile pe masa si m-am indreptat spre living . Acesta era alcatuit dintr-o canapea maro , patru fotolii de aceeasi culoare , in mijloc o masuta de sticla , o biblioteca mica in colt , un televizor LG , DVD-ul si cateva flori . Ma asez pe canapea si dau drumul la televizor . Nimic interesant . Butonez telecomanda in speranta de a gasi ceva ce ma putea atrage dar nimic . Inchid televizorul suparata si ma uit la ceas . Era 22.10 . A trecut foarte repede timpul . Ma indrept spre camera . Imi iau din dulap un prosop alb si ma indrept spre baie . Aceasta era formata dintr-o cada , o cabina de dus , WC-ul , chiuveta , cosul de rufe si o oglinda . Ma dezbrac dupa care intru la dus . Picaturile calde imi ating corpul curatandu-l de "mizeria" acumulata pe ziua de azi . Imi dau cu gel de dus cu miros de portocale pe pielea fina , incepand sa.l intind pe tot corpul . Dupa ce ma clatesc ies din dus si ma sterg cu prosopul adus . Ma imbrac cu pijamalele care se aflau pe cosul de rufe . Acestea fiind alcatuite dintr-un tricou roz pe care scrie "RockStar" si o pereche de pantaloni scurti . Ma imbrac dupa care ma demachiez imi prind parul intr-o codita impletita si ies din baie indreptandu-ma spre pat . Ma asez pe asternutul de culoarea mov si inchid ochii cazand intr-un somn adanc .



Imi cer scuze ca este atat de scurt . Dar imaginatia mea nu prea sta la dispozitie O_O . Astept comuri . Bye ^.^[posturi unite]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Iubire de cartier - de Wanna - 16-10-2010, 07:17 PM
RE: Iubire de cartier - de Nywa - 16-10-2010, 07:58 PM
RE: Iubire de cartier - de KarinaD - 16-10-2010, 08:03 PM
RE: Iubire de cartier - de Flash - 16-10-2010, 08:28 PM
RE: Iubire de cartier - de ▌▒ Zยzzααα ▒▌ - 17-10-2010, 06:11 PM
RE: Iubire de cartier - de KarinaD - 17-10-2010, 07:28 PM
RE: Iubire de cartier - de KarinaD - 20-10-2010, 08:10 PM
RE: Iubire de cartier - de Miranda. - 23-10-2010, 11:00 PM
RE: Iubire de cartier - de Abbeh. - 24-10-2010, 04:25 PM
RE: Iubire de cartier - de _Andreea_ - 25-10-2010, 08:28 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iubire de cartier Beatrix LaVey 108 59.783 06-07-2013, 10:10 PM
Ultimul răspuns: Loli Ari
  Viata de cartier[hentai] Shadow. 15 17.968 23-01-2010, 01:11 AM
Ultimul răspuns: Miauu


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)