Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: naruto
iubire
0%
0 0%
iubire
100.00%
1 100.00%
Total 1 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

cine ii iubeste pe sasuke si sakura?

#41
Nu prea îi văd pe ăştia doi împreună, deşi când am început să urmăresc Naruto, stăteam lipită de televizor în speranţa că se va întâmpla ceva. Dar pe parcurs mi-am dat seama că Sakura e prea obsedată de el. Parcă deja n-ar mai fi dragoste. Cred că lui îi pasă într-un fel, dar ca de o amică, colegă de echipă nimic mai mult.
Mai degrabă aş vedea cuplul Sasuke şi Karin. Mi-ar plăcea mai mult, sincer, să-i văd pe ei doi împreună, deşi mult timp nu o puteam suferi pe Karin şi mă strâmbam când vedeam poze cu ea or something like this...

#42
Parerea mea .. este , ca nu se potrivesc delok ... 22 ... si dak s`ar potrivii cumva , Sakura n`ar avea niki o sansa .. Sasuke este prea ocupat de razbunarea lui si de putere . Chiar dak 9 ar fake un cuplu dragut . SIncer , nu stiu ce are Sakura diferit de toate celelalte fete . Recunosk este draguta , dar ii disperata rauu dupa el .Dak as fii baiat n`as sta cu o fata care ma idolatrizeaza 22 ... intre ei poate exista un singur sentiment . PRIETENIA

#43
N-am citit toate reply-urile, deci sper sa nu zic ceva ce a mai fost zis. Sincer, la inceput si eu am fost fana sasusaku, dar acum ca mi-am revenit, pot sa fac o analiza mai atenta a acestui cuplu. Mie mi se pare ca se potrivesc intr-o anumita masura. Ma gandesc ca poate Sakura, cu firea ei vesela si optimista, ar putea sa treaca dincolo de masca rece pe care o afiseaza mereu Saskue. Poate ca si Sasuke, desi pare sa nu-i pese decat de el insusi, s-ar putea deschide in fata cuiva care evident nu ii vrea decat binele. Cred ca se potrivesc tocmai pentru ca sunt atat de diferiti. Sakura ar putea sa-l faca pe Sasuke sa fie macar putin mai uman, iar Sasuke ar putea sa mai tempereze din entuziasmul Sakurei.
Totusi nu cred ca mi-ar placea ca ei doi sa ramana impreuna la final tocmai pentru ca nu imi plac finalurile previzibile. Si pentru ca mi-ar placea sa vad toti fanii sasusaku suferind. OK, i'm to evil, asta ar insemna mai mult de 80% din fanii Naruto.
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


#44
Nu cred ca Sasuke ar trebui sa faca ceva pe plan sentimental. Nu cred ca asta e rolul lui in anime. A frant o inima si zilele SasuSaku sau dus. Nu cred ca Kishimoto se mai gandeste la vreo iubita pentru Sasuke. Si nu cred ca in anime-ul asta e vorba despre dragoste. N-ar fi prea rea o relatie intr Sasuke si Sakura, dar nu cred ca asta e rolul lor in anime. Mai ales ca acum drumurile lor s-au indepartat foarte mult, practic sunt total opusi. So no sasusaku.
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


#45
Ei bine.. Eu una sunt obsedata de SasuSaku. Pana si noaptea numai la asta ma gandesc. Sanse.. nu stiu ce sa zic .. niciodata nu m-am descurcat la capitolul Love si sa-mi dau seama de unele semne.. Insa totusi cateva sperante le dau. Adica.. cum au zis si altii in Padurea Mortii la Examenul Chuunin, Sasuke era gata, gata sa-l omoare pe idiotu` ala pentru ca ia facut Sakurei.. [ din partea mea, Sakura trebuia sa-l lase pe Sas`ke sa-l omoare pe ala.. XD.. se scapa anime-ul de un fraier ] .. Si dupa aceea cand se intalnesc cu Kabuto.. merg prin padure si Sakura rupta de oboseala cade jos, insa poate nu ati vazut multi faza da` eu eram in fata televizorului cu lupa.. Sas`ke a ajutat-o sa se ridice de pe jos.. [ da stiu nu-i mare branza.. dar eu trebuie sa observ tot ] ..
Acum vreau sa va zic altceva.. Sisu` mi-a zis ca a vazut un interviu cu Masashi Kishimoto in care zice ca cuplul SasuSaku va exista, plus ca va fi si o scena hentai intre ei XD [ nu stiu daca e 100% adevarat .. as fi vrut si eu sa vad interviul dar nu a fost sa fie ] .. totusi nu prea cred, insa ar fi prea tare faza asta .. Mi s-ar indeplini visul .. Si tot de la sisu` am aflat ca Sas`ke se va schimba dupa ultima lupta pe care o va avea cu Naruto .. 4 .. Totusi sper sa fie adevarata chestia asta.. Ceea ce ma seaca e ca de cand am aflat doar la asta ma gandesc! ~14
Cam atat am avut de zis .. sper ca nu vam plictisit la cat am scris .. dar trebuie sa storc creierasu` asta prost a meu si sa aflu tot ce stiu despre SasuSaku :]] ..

#46
Hmm... nu stiu daca e un subiect tocmai bun ca sa deschizi acest topic. Adica daca te uitai cu atentie vedeai ca mai sunt topicuri despre Sakura si Sasuke, dar esti micuta deci nu o sa fiu rautacioasa.
Incearca sa scri mai multe daca tot ai deschis discutia.
Am inteles ca iti place de ei doi si probabil iti plac ca si cuplu. Nimic mai mult.
Puteai sa spui putin mai multe, de ce iti place de fiecare dintre ei si dece crezi tu ca se potrivesc.
Mie personal nu mi se pare ca se potrivesc... regret, dar nu sunt o fana a cuplului SasuXSaku.
Cei doi sunt mult prea diferiti. Ea este doar obsedata de el, iar el nu are sentimente fata de ea, poate doar ceva de genul, e colega mea si cam atat (fosta colega de echipa).
Si cu timpul si Sakura realizeaza ca Sasuke e doar o obsesie prosteasca... cum s-ar zice mai pe romaneste, ii vine mintea la cap.

Dar luandu-i individual:

1. Sasuke- este personajul meu masculin favorit din anime. Imi place atitudinea lui solitara si misterioasa si caracterul care il face intr-o oarecare masura impunator. Plus ca este si conturat frumos ca si personaj. Deci da "il iubesc" pe Sasuke ca sa fiu on topic 10

2. Sakura - regret, nu e genul meu. Nu am nimic cu ea, are o gramada de fani am vazut, dar mie fata asta nu imi inspira mai nimic, mai ales la inceput, cand pare doar o fata prostuta desi e frumusica (la inceput). Apoi ii vine mintea la cap, se mai maturizeaza si incepe sa aibe si ea o personalitate cat de cat interesanta, nu mai e plangacioasa si nici melodramatica... dar se urateste rau. Mai ale sin Shippuuden, nu imi place deloc cum au facut-o... in unele ipostaze zici ca e baiat. Oricum... ca sa fiu "on topic, nu o iubesc pe Sakura" 10

P.S.
Incearca sa scri mai mult de un rand, vreo 4-5 macar, altfel postul iti va fi sters si scrie cu, culoarea specifica forumului: negru. De asemenea fi putin mai atenta la gramatica (desi nu stiu daca o cunosti prea bine la 13 ani, dar cred ca ar trebui sa te descurci cat de cat). A si sa nu uit, argumenteaza-ti opiniile, nu e suficient doar sa iti spui ca iti place, trebuie sa dai si niste motive.

#47
Buna numele meu este Andreea am 13 ani.pai mie imi place genu lui Sasuke de om serios ca genul acesta sunt si eu.e genu de baiat care nu moare dupa fete si are un singur scop sa isi omoare fratele mai mare pe Itachi.Dar face o mare greseala pentru ca Itachi face ce ia ordonat hoghakele si Madara il ajuta.Sakura e genu de fata care fuge dupa sasuke si sa vazut in multe episoade ca si ar da viata pentru el.Sa certat si cu Ino prietena ei cea mai buna din copilarie pentru Sasuke.Eu cred ca se potrivesc.
Viata e plina de surprize.

#48
ce sa spun? sasusaku este viata mea, iubesc cuplul asta sincer insa datorita unei prietene de pe youtube am inceput sa iebesc si gaasaku dar OTP-ul meu tot sasusaku va ramane
okey revenind la subiect si eu am vazut pe youtube ceea ce a spus kishimoto la interviu (scria pe ecran un traducator insa nu l-am vazut pe kishi spunan asta) si printre care am mai auzit de la altii ca sasusaku se va intampla (o minune) si axact cum a spus RozZy ←™ sasuke se va schimba dupa lupta sa cu naruto dar va mai dura destul pana atunci insa la faza cu hentai cred ca e prea de tot avand in vedere ca aceste anime este de tip shounen-ai si nu cred ca unora le va placea (adik poate da daca sunt fete atunci vor fi inebunite pt ca este sasusaku si daca ar fi sa se uite baieti se vor uitat pt ca sunt pervi) insa cum am spus cu hentai este mult prea de tot ganditiva doar ca animeul este 12 sau 13 + si nu cred ca vor face vreun episod 18 + avand in vedere cati copii se uita la acest anime

#49
Ca raspuns pentru titlu: eu nu.
Bine pe Sasuke ai putea zice ca il iubesc, dar impreuna cu Sakura, nici gand.

Nu mi se pare de loc ca cei doi ar face un cuplu bun. Este genul de cuplu perfect pentru shojo-uri: cold hearted bad-boy ignores clumsy girl, girl gets close to him, they fall madly in love. ugh -_-'
Deci la cum a fost tratata relatia lor in manga chiar nu vreau sa ii vad impreuna la sfarsit. Nu exista o legatura solida intre ei, Sakura nu pare in stare sa-l inteleaga pe Sasuke, iar Sasuke nici nu se oboseste sa o inteleaga pe Sakura, de mai mult de 330 de capitole Sasuke nici macar nu s-a gandit la ea. La ambele reuniuni din Shippuuden ea a fost ignorata in favoarea lui Naruto. Ca sa nu mai vorbim de faptul ca au incercat sa se omoare intre ei, fara ezitare in cazul lui Sasuke.

In legatura cu celebrul interviu. Nu, Kishimoto nu a zis nicaieri clar "Sasuke si Sakura vor fi un cuplu" In caz ca ati citit interviurile lui ati observat ca nu da niciodata detalii exacte. Singurul interviu in care sunt mentionati cei doi e cel de la Jump Festa (nu mai stiu sigur 100% anul) cand apare o fraza de genul :""Naruto's close.But Sakura loves Sasuke as we should expect from that speech.She's being haughty with Naruto using not so kind words agains Naruto." Datorita pozitionarii in intereviu si exprimarii, majoritatea considera totusi ca nu Kishimoto a spus asta.
Deci inclin sa cred ca nu e adevarat ca a zis Kishi ca vor fi impreuna si va fi chiar si o scena mai "aprinsa". Mai ales ultima parte. Cu tot cu SnJ Boy on Boy version, manga-ul asta e destul de inocent. robabil era inca vreun interviu fals ca cel care spune ca Sasuke si Naruto vor fi un cuplu.
[Imagine: elegance1.png]
Arigatou Luinil hug


#50
Dreams ...dreams...dreams , PEOPLE , DREAMS ...As vrea eu sa fiu cuplul SasuSaku , But , dragostea nu se prea potriveste in anime...Anime-ul asta e cu lupte , actiune ... ma rog sa revenim . Eu sunt fana SasuSaku de cand am vazut prima oara primul episod la tv pe jetix 71 Asa ...mi mi se pare ca ar forma un cuplu dragut , stiu si eu se spune ca polii opusi se atrag , so 39 , but Sasuke e prea obsedat de razbunare , Iar dupa ce la omorat pe Itachi acu vrea sa distruga Konoha 21 Distruga ? ce sa mai distruga , dupa atacul lu' Pain 47 Ma rog , macar sa se termine , animeul , cu team 7 iar xD




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)