Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Amenintarea

#9
Va multumesc foarte mult pentru comentariile voastre si ma bucur din tot sufletul ca va place!
Sper sa cititi in continuarea si, daca binevoiti, sa lasati cate un comentariu pentru a va sti si eu parerea. Si ca sa nu o mai lungesc, iata continuarea. Lectura placuta!

Capitolul 3

Nu ii venea sa creada! Era dezamagita ca nimeni nu-i spusese. De ce tocmai Neji? De ce ii ascunsesera toti?
-De ce, de ce nu mi-au spus? intreba aceasta privindu-l rece.
Se mira si ea de unde capatase o asemenea tarie de caracter. Se presupunea ca ea era slabiciunea echipei. De unde aparuse o asemenea schimbare?! Nici ea nu stia.
Dupa cateva minute in care Neji doar o privise, se hotari sa ii raspunda.
-Pentru ca vroiau sa te protejeze. Vulpea cu Noua Cozi e extrem de puternica. Cu doua-trei zile inainte ca Vulpea sa puna stapanire pe Naruto, femeile si copiii vor pleca din sat pentru a fi in siguranta. spune satenul pe nerasuflate, in tot acest timp urmarind reactia fetei.
Tanara era pe o parte socata, iar pe alta enervata.

" Nu pot sa cred! Chiar asa de slaba cred ca sunt? Nu, nici in ruptul capului nu am sa plec din sat! O sa ma antrenez si o sa le arat de ce sunt in stare."

Baiatul, de parca ii citise gandurile, isi baga mainile in buzunare, dupa care inchide ochii.
-Am sa te antrenez eu, daca vrei. spune acesta serios.
Fata il privea uimita. Neji, sa o ajute, dar cel mai ciudat: Sa faca el propunerea?
S-a gandit putin. Tanarul era puternic, foarte puternic, iar daca o va antrena, va putea sa devina si ea puternica. Macar pe sfertul lui. Oricum nu putea sa invete prea multe intr-o saptamana.
Dupa cateva minute in care fata fusese prinsa in proprile ganduri, si-a ridicat privirea spre cel din fata ei. I-a zambit multumita dupa care a dat afirmativ din cap.

* * *

La o distanta considerabila de cei doi, Sasuke statea intins pe iarba de un verde crud.
Se gandea la lucrurile ce se petrecusera in ultima vreme. Nu il afecta prea tare ceea ce avea sa se intample cu satul, doar ca isi facea griji pentru cei doi prieteni ai ai. Pe Naruto il considera un frate. Chiar daca nu arata niciodata, se atasase de blond. Nu stia cand si cum, dar cert era ca se intamplase.
Iar Sakura, ei bine, nu putea spune ca ii e indiferenta. Era o prietena buna, chiar daca ea nu-si dadea semama de asta. Stia de sentimentele fetei pentru el si, mai mult sau mai putin, ii parea rau ca nu putea sa i le impartaseasca.
Nu se indragostise niciodata de nimeni, dar nici nu era tentat sa o faca.
Ceea ce l-a trezit din visare, a fost un zgomot puternic ce venea de la o distanta destul de mare de el.
Brunetul a oftat, dupa care s-a ridicat in picioare sarind din copac in copac pana a ajuns la sursa zgomotelor ce il deranjasera.
Acolo, Neji arunca o multime de Kunaie asupra Sakurei, iar aceasta se ferea cu greu, unele zgariind-o pe maini si picioare.
-Haide Sakura! Mai repede! Cum vrei sa devi mai puternica daca nu esti in stare sa te feresti de niste amarate de kunaie? spune acesta pe un ton ridicat.
-Imi... pare...rau! spuse rozalia in timp ce incerca sa evite cat mai multe arme ninja.

Brunetul ii privea din umbra nevenindu-i sa creada. Sakura se antrena cu... Neji? Asta da lucru ciudat! Pana in acel moment, baiatul nici nu stia ca fata exista-sau asa credea el.
Acesta urmarea cu atentie fiecare miscare a fetei. Nu se descurca prea rau! Poate nu era asa slaba cum credea el. Dar ce spunea? Bineinteles ca nu era slaba! I-o dovedise de atatea ori in misiuni, dar si la antrenamente. Avea un control excelent al chakrei si era foarte inteligenta. Poate nu se pricepea sa lupte, dar nimeni nu e perfect. Nu exista om care putea atinge perfectiunea, sau... poate nu vazuse el unul pana atunci. Dar... viata e plina de surprize.

Trecuse o jumatate de ora, iar Sasuke era tot acolo privindu-i pe cei doi. Fata trecuse la urmatorul nivel al antrenamentului sau.
Acum alerga pe apa in timp ce trebuia sa se fereasca de kunaiele ce veneau de la clonele lui Neji si mai trebuia sa le si loveasca pentru a reusi.

"Evolueaza destul de repede! Poate ca am subestimat-o crezand ca nu ar trebuii sa fie ninja!" gandea satenul in timp ce o urmarea cum cadea, dar se ridica si continua sa se antreneze.

Isi dorea atat de mult sa devina mai puternica. Isi doarea sa poata face ceva pentru Naruto. Sa-i ofere fie si jumatate din ce i-a dat el. Dorea sa-l ajute, sa poata fi si ea de folos. De aceea se antrena, doar pentru a-l sti pe el bine.
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71



Răspunsuri în acest subiect
Amenintarea - de Marina. - 04-10-2010, 05:22 PM
RE: Amenintarea - de Yun. - 04-10-2010, 07:26 PM
RE: Amenintarea - de Who said i have to be normal - 04-10-2010, 09:17 PM
RE: Amenintarea - de Marina. - 05-10-2010, 12:48 AM
RE: Amenintarea - de Marina. - 10-10-2010, 03:52 AM
RE: Amenintarea - de Yun. - 10-10-2010, 11:30 AM
RE: Amenintarea - de Debb.' - 10-10-2010, 02:46 PM
RE: Amenintarea - de Ada - 10-10-2010, 06:43 PM
RE: Amenintarea - de Marina. - 17-10-2010, 11:06 PM
RE: Amenintarea - de Ada - 18-10-2010, 05:52 PM
RE: Amenintarea - de Marina. - 20-10-2010, 07:06 PM
RE: Amenintarea - de Marina. - 22-10-2010, 10:35 AM
RE: Amenintarea - de Bloom. - 24-10-2010, 02:10 PM
RE: Amenintarea - de Marina. - 28-10-2010, 09:31 PM
RE: Amenintarea - de Ada - 29-10-2010, 04:00 PM
RE: Amenintarea - de Assyria - 29-10-2010, 06:46 PM
RE: Amenintarea - de KarinaD - 29-10-2010, 07:29 PM
RE: Amenintarea - de Bloom. - 21-11-2010, 03:50 PM
RE: Amenintarea - de Flash - 27-11-2010, 05:25 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)