Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Amenintarea

#5
Capitolul 2

" In anul 1995, Vulpea cu Noua Cozi a atacat Konoha. Multi ninja au incercat sa o opreasca. Nu li se dadea nicio sansa, pana cand, un baiat s-a nascut. Neavand de ales, tatal sau, al IV-lea Hokage a sigilat Kiuuby-ul in corpul acestuia.
Fiind slabit, Yondaime nu a putut sa-l sigileze bine. Vulpea avea sa stea inchisa in corpul baiatului cincisprezece ani.
Atunci cand sigiliul se va rupe, monstrul va pune complet stapanire pe tabar.Daca monstrul nu e oprit intr-o zi, va fi de neinvins."


Sasuke inchide cartea si o pune la locul ei. Iese din acea camera si neavand chef sa mai iese afara intra in dormitorul sau
Se intinde pe pat, isi pune mainile sub cap si priveste un punct fix din tavan.
" O saptamanna. Peste doar o saptamana Vulpea cu Noua Cozi se va dezlantui. Oare ce plan are Tsunade pentru a o opri?" gandeste brunetul ingrijorat.

* * *

In biroul blondei, cei mai buni ninja din sat discutau.
-Ce vom face doamna Hokage?
Femeia se ridica de la birou, se apropie de fereastra si isi incrutiseaza mainile la spate.
-Vom aduna echipele A.N.B.U, Jouninii, Chuuninii si cativa genini. Eu ma voi duce in Sunakagure sa ii rog sa ne dea trupe pentru aparare. In fond, e in interesul lor sa ne ajute. spune pe un ton ferm femeia.
Torti dau din cap si ies din birou. Singurul care ramane este Kakashi. Acesta se apropie de ea si ii pune mana pe umar.
-Totul va fi bine! Ai sa vezi ca vom trece si peste asta! spune argintiul si zambeste bland.
Tsunade inchide ochii si ofteaza.
-Sper sa fie asa Kakashi, chiar sper!

* * *

Pe strazile prafuite ale Konohai, Sakura se plimba ingandurata. Nu era in apele ei. Parca presimtea ca ceva rau avea sa se intample.
S-a asezat pe o banca si si-a indreptat privirea spre asfalt. Se simtea trista, dar nu stia de ce. Nu avea niciun motiv. Sau. . . asa credea ea, dar habar nu avea ce urma sa se intample persoanei ce ea il considera un frate pentru ea si nu numai lui, ci intregului sat.
Pe neasteptate, in fata ei a aparut Neji. Rozalia isi ridica(,) capul si il priveste nedumerita. Baiatul nu vorbea niciodata cu ea.
-Vino cu mine. Trebuie sa-ti spun ceva! zice acesta dupa care o ia inainte.
Sakura s-a ridicat si l-a urmat nedumerita. Se intreba ce are el sa-i spuna. Niciodata nu o bagase in seama. Spunea ca e slaba si ca nu merita sa fie ninja.
Dupa cateva minute de mers, cei doi se aflau la marginea satului.
-Sakura ... trebuie sa-ti spun ceva... spune baiatul fastacindu-se.
Tanara il privea confuza. Nu ii statea in fire sa se balbaie. Era clar! Se intampla ceva ciudat si ea vroia sa afle cat mai repede despre ce era vorba.
-Haide neji, spune-mi, orice ar fi! Simt ca sunt mintita, dar nu stiu in ce privinta. spune acesta serioasa, cu o privire de neclintit.
Satenul o priveste cateva secunde, atent, dupa care trage aer in piept.
-Aveam de gand sa-ti spun. De asta te-am chemat aici, dar mai intai vreau sa te intreb ceva: Tu tii la Naruto? intreaba acesta serios.
Copila il priveste si mai confuza ca inainte.

"Ce intrebare e asta? Normal ca tin la Naruto. E ca un frate pentru mine. Poate ca la inceput nu-l suportam, dar acum, lucrurile s-au schimbat. Am o presimtire proasta! Ce imi ascund toti? Ce?
Hah, si se presupunea ca eu sunt aia desteapta. Halal inteligenta!"


Dupa cateva minute in care fata fusese pierduta in propriile ganduri, scutura din cap si il priveste calma pe baiat.
-Sigur ca tin la el! Ce se intampla? Ce e cu atat mister, Neji?
-Iti spun, dar daca tii la Naruto, n-o sa spui nimanui, bine?
Sakura chiar daca nu intelegea nimic, a aprobat din cap asa ca satenul a continuat:
-Peste o saptamana Vulpea cu Noua Cozi va pune stapanire pe Naruto, iar el nu va avea niciun control asupra ei. Va distruge satul! Si nu doar Konoha daca nu e oprit intr-o zi, si anume, de ziua lui. spune acesta pe nerasuflate.
Fata ramasese cu gura cascata si facuse ochii mari.
" Nu, nu i se poate intampla asta! Nu lui, nu lui Naruto!"

Scuze pentru eventualele greseli, dar n-am mai corectat capitolul>.>
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71



Răspunsuri în acest subiect
Amenintarea - de Marina. - 04-10-2010, 05:22 PM
RE: Amenintarea - de Yun. - 04-10-2010, 07:26 PM
RE: Amenintarea - de Who said i have to be normal - 04-10-2010, 09:17 PM
RE: Amenintarea - de Marina. - 05-10-2010, 12:48 AM
RE: Amenintarea - de Marina. - 10-10-2010, 03:52 AM
RE: Amenintarea - de Yun. - 10-10-2010, 11:30 AM
RE: Amenintarea - de Debb.' - 10-10-2010, 02:46 PM
RE: Amenintarea - de Ada - 10-10-2010, 06:43 PM
RE: Amenintarea - de Marina. - 17-10-2010, 11:06 PM
RE: Amenintarea - de Ada - 18-10-2010, 05:52 PM
RE: Amenintarea - de Marina. - 20-10-2010, 07:06 PM
RE: Amenintarea - de Marina. - 22-10-2010, 10:35 AM
RE: Amenintarea - de Bloom. - 24-10-2010, 02:10 PM
RE: Amenintarea - de Marina. - 28-10-2010, 09:31 PM
RE: Amenintarea - de Ada - 29-10-2010, 04:00 PM
RE: Amenintarea - de Assyria - 29-10-2010, 06:46 PM
RE: Amenintarea - de KarinaD - 29-10-2010, 07:29 PM
RE: Amenintarea - de Bloom. - 21-11-2010, 03:50 PM
RE: Amenintarea - de Flash - 27-11-2010, 05:25 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)