Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Rate the song ! [ K-music version ]

Bun, in sfarsit am si eu ocazia de a spune/scrie ce simt eu despre acest mv/aceasta melodie.


First of all: IT'S GIRLS GENERATION? WTF? Ma asteptam la ceva maret, gen "Genie" "Oh", si mai mare, dar ceva cevaaaa... GOOOD!!! Nu pot zice nuh, melodia e frumoasa, speciala, ceva diferit, dar nu mi-o place 22 wtf is with the rap part? Nu e nevoie de asa ceva in Girls Generation, de aia le avem pe 2NE1, sa faca ele rap-ul si sa lasam melodiile frumoase si lente dar cu ritm pe seama lor... geez... asa, nu pot nega faptul ca fetele arata magnific, Sunny, iti ador peruca, Sica, you are gorgeous, and the rest of girls, beautifuuul!! Pot spune ca adooor inceputul, chestia cu fetele cu petalele de trandafiri, cu porumbelul, cu chestia rotitoare... genial. Asa melodia, cum ziceam, daca nu era partea de rap imi placea mai mult, dar asa, va trebui sa ador juma din ea, si nu toata... Altceva, habar nu am... la ora asta sunt terminata sa mai gnadesc.... sau sa corectez greselile... asa ca, next:::

http://www.youtube.com/watch?v=MSJ0FE8Cw...ture=feedu

Sa mai incercam ceva diferit, poate nu stie lumea de ei :]]

[EDIT] BIG EDIT! USH USH!! Am uitat sa dau nota!! USH USH!! >> nota mea pt melodia de mai sus e > 7
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

WOW shiet. E minunat MV-ul, rar vezi unul aşa de convenţional şi minunat ca acesta. E minunat. Melodia este super, m-am uitat la teaser-ul lor acum ceva timp, adică, vreo două zile, dar lenea nu m-a lăsat să le caut şi melodia. Sunt minunaţi. Blondul e... =p~. Nota 10, chiar merită, sunt minunaţi.
Next:
B2ST-I like you the best
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

Oh, Aerith, te iubesc ! Melodia asta e geniala, geniala. O iubesc o.o Doamne ! O am si in telefon, o ascult in fiecare zi cand merg spre scoala : )) Chiar am si invatat ceva din melodie, pe acolo pe la refren. Sunt varza la pronuntie deobicei, insa de data aceasta chiar ma descurc binisor xD (keke). Si videoclipul mi se pare super tare, povestea e atat de kawaai o.o Aw, de ce nu apare mai mult Hyunseung in amv? TT_TT . Asta e singurul lucru care imi displace xD. Dar, oricum, baietii arata super bine si se misca, de asemenea, genial o.o Aw, daca as dansa si eu ca ei...m-as lasa de scoala de mult : )). Deci, melodia e superba : > . So 10 o.o

Next: Ca tot mi-ai adus vorba de B2st...si ceva live : http://www.youtube.com/watch?v=4XaWpO9_lNY .
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


Si mie imi displace acel lucru la MV T____T. Too bad. Sunt Hyunseung biased pana peste cap, pentru mine numai el exista, si iti dai seama ce dezamagire, nu? T___T
Revenind: Stiu melodia. E foarte misto, lol. Imi place, stiu si versurile...Pot sa spun ca o ascult destul de des, si ma mandresc. Ca de obicei, vocea lui Yoseob este minunata. Nu ma asteptam ca rappul lui Junhyung sa se armonizeze asa de bine cu vocea lui Cutie Seobie. 10, merita. O melodie foarte frumoasa, dedicata fanilor, mi se pare foarte dragut din partea lor.

Next: Teen Top-Supa luv [ cred ca stiti cu toii melodia, nu? imi pare rau dar nu mai pun link, nu ma bateti~ ]
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

Are you kiddin me?
Ahh melodia asta mi-a provocat dependenta luni bune dupa ce am ascultat-o prima oara. Nu numai cand ma gandeam si la videoclip la acea parte cu L.joe yhhh~ :Q. Oricum este bestiala chiar si daca in prezent nu o mai ascult atat de des tot ramane printre melodiile mele favorite. Nota 10 duuh~.
Next: Bom- You and I.
Just the
way you know me..

AA ! O, doamne, baietii astia sunt fantastici.
Am aflat imediat de debutul lor si m-a impresionat mult numele trupei, ceea ce semnifica. Cand am mai ascultat si melodia, mi-am zis ca nu e posibil ._. Se intampla rar sa ma indragostesc atat de repede de o trupa care abia debuteaza/pe care abia o cunosc.
Mi-a atras atentia imediat Aoora. Din cate am inteles melodia a fost compusa de el. Nu stiu daca ma insel ._. Vocea lui mi se pare incredibila, god :3 Si cum incepe melodia...genial ! El este preferatul meu dintre toti : )). Si Hoik mi se pare ca are o voce nemaiintalnita pana acum, are ceva special o.o Are o voce foarte matura...
Eh, melodia mi se pare chiar foarte draguta, frumoasa and so on. Am cautat si versurile in engleza si parca mi-a placut maimult : )). Well, ii dau nota 10. Merita :3

Next: http://www.youtube.com/watch?v=LFO6LDqSh...re=related (alta melodia nu-mi trece prin cap ._.)
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


[Off] Da, melodia a fost compusa de el. Si coregrafia e facuta de Woosang. I love Woosang, e minunat. Sunt foarte talentati. Aoora a debutat inainte ca artist solo...sub numele gn.E , daca nu ma insel.

[On] WOW SHIET~ Mir, incredibil, il ador~ E minunata melodia, ei arata magnific, ah, ce voci T___T. I'm fangirling right now~ Don't ask, imi este foarte dor de ei. Ii dau 10, este incredibila.

Next:OMFG~ I love it
Sunt minunati baietii din Taken, ii ador, imediat ce i-am vazut am devenit fana <3.
Sa nu uitam ca melodia a fost facuta de ei, coregrafia le fel, conceptul la fel, chiar si MV-ul, sunt minunati T_______T
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

And you love them for ...?
Sincer, nu. Nu sunt genul meu, poti se imi zici ce vredi dar tot ce vad eu sunt niste baieti (ca sa nu le zic gorile) care se zbantuie pe un ritm care te scoate din sarite. Nici coregrafie nu e cine stie ce .-.
Ceva mai neinspirat se putea. Ii dau sase ca sa nu zici ca's rea.

Yeah, eram cu totul pe alta pagina. Scuze pentru asta.
Acum, melodia care trebuia cu adevart sa o evaluez. Taken - Young Boy, ne? Stiam de Taken de la o prietena dar inca nu am apucat sa-i ascult. ii dai un 9. Imi place beat-ul si versurile sunt dragute. Plus ca liderul e hawt.
Cam atat. Si scuze din nou pentru inconvenienta.

Next. Queen
Poate nu'i apreciata dar mine chiar imi place, o ADOR!~
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt

Yeon Ji Hoo :>
Cât îmi place începutul piesei, până începe vocalul. Mi se pare o piesă gen SNSD sau îmi aduce aminte de o piesă dinastea românească :)). MV-ul pare drăguţ, dar nu prea o văd pe ea dansând. Ideea clipului este drăguţă. Îmi place în special felul ei inocent. Cât despre vocea ei mi se pare piţigăiată din când în când... nota mea este 8

Next: Clikuieşte-mă ;)
Cât am aşteptat MV-ul :))
[Imagine: ngod3l.jpg]
I shall be singing for you through the night

Bang Yong Guk!!!
Sorry, I can't control myself .___. Pur si simplu il ador pe tipul asta, mai ales cand deschide gura si canta. Are o voce foarte deosebita si foarte speciala si se vede de la o posta ca e talentat.
Cat am asteptat si eu mv-ul : )) Stiu ca dadusem peste teaser accidental pe you tube. Cand am citit Bang & Zelo nu aveam nicio idee despre cine ar putea fi vorba si cand mi-am vazut superbitatea am cazut cu scaunul : )). Bine, defapt acela era alt teaser pentru o alta melodie "Look at me" sau ceva de genul o.o Nu cred ca a aparut vreun videoclip sau ceva de genul. Oricum melodia aceea rupe si ea xD
Ah, si Zelo, scumpul de el. Urca din ce in ce mai mult pe scara mea de preferati O_O He's so damn cute. Si are doar 15-16 ani, cati o avea xD Nu-mi vine sa cred ca suntem de aceeasi varsta o.o Si e si el foarte talentat :3
So, melodia chiar este geniala. Imi place mai ales refrenul, l-am si invatat o_o Hehe. So, merita 10.

Next:
Changmin & Yoseob & Jonghyun & Junsu - It's My Life ( http://www.youtube.com/watch?v=_VT_ndOpGq8 )
Yea, I know..nu e nimic in coreeana, e un cover xD Si foarte scurt. Dar chiar vreau sa stiu ce credeti xD I think they did a great job.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Choose the song [Kpop] βεκi 47 28.135 08-04-2013, 12:21 PM
Ultimul răspuns: Aerith
  Music Channel da k-pop~! Aerith 13 13.787 13-10-2012, 08:26 PM
Ultimul răspuns: Aerith
  LIVE Music Bank. SooMin 0 2.380 10-09-2010, 12:49 PM
Ultimul răspuns: SooMin


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)