Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Rate the song ! [ K-music version ]

#1
Mimisor mi-a dat aprobarea pentru topic, asa cam-am decis sa-l fac. Motivul e ca si la cel cu guess the song, sunt pe coreeana melodiile, nu tot forumul le asculta, si multi dintre ei dau note mici doar pentru ca sunt intr-o limba asiatica. ^.^ [ discriminare ! ] Asa ca e un topic doar pentru kmusic. ^.^

Incep eu cu o melodie, regulile le stiti ^.^


DBSK - Mirotic
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#2
Îmi place mult melodia. E printre primele melodii pe care le-am ascultat de la DBSK. Toţi cântă bine, îmi plac vocile lor. Melodia este bună, iar versurile sunt kinda intersting.
Începutul e interesant, îmi place. Dar refrenul nu e cine ştie ce. E cam plictisitor. Mv`ul e destul de bun. Nota 9.50 / 10.

Super Junior - U.
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#3
Printre primele melodii pe care le-am ascultat prima oară când am dat de SuJu şi de care m-am îndragostit pe loc.Vocile lor seamănă cu ale unor îngeri.Mv-ul este bine gândit,coregrafia bestială (chiar aş vrea s-o învăţ,doar că şcoala mă împiedică),versurile sunt 8 aw...Mai ales Refrenul :3 Acela chiar îmi place.Desigur şi ţinuta lor este bine aleasă,adică toţi sunt sexy în hainele pe care le au pe ei. :3 SuJu FOREVER :3 Always an E.L.F :3.
10 !! .-.

Next:MBLAQ-Oh Yeah :3
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#4
MBLAQ <33 uh a fost a doua melodie pe car eam ascultat-o de la el. E geniala, chiar daca prima data eram ceva gen : o.o' . Apoi m-am indragostit la propiu de rapul lui Mir 21 si apoi de versul lui Joon in care era foaaarte sexi 24 . El nu versul. 21 Videoclipul nu ai cum sa nu-ti placa. Mai ales cand isi ridica Joon chestia aia pe care o poarta <3. Deci nota 10+ 8.

Next:

U-Kiss - Man Man Ha Ni
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#5
Hehe, prima melodie ascultata de la ei, si am fost impresionata recunosc. Imi plac cum arata toti [aproape, cativa puteau sa arate si mai bine xD], conceptul il ador, la fel si melodia. Totusi, parca ceva ceva lipseste, insa e o melodie buna. Nota: 8.50 ^^

Next --> ZE:A - All day
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#6
E prima oară când aud de acestă piesă, defapt, e prima oară când aud de acestă trupă, zeah, iţm fail la 'capitolul' k-music.
Totuşi melodia asta e chiar simpatică, începutul şi sfârşitul sunt puţin ciudate dar în rest îmi place, plus că ( dacă nu am greşit eu videoclip-ul ) este pentru prima oară când vâd atâţia băieţi coreeni într-un singur video o.o" Trebuia să-mi fi văzut faţa =] Revenind, tocmai am dat replaz şi începe să mi se imprimeze melodia în cap, dacă-mi ajunge melodia asta în mp3 e vina ta să şti ! 9

Cum am mai spus, nu prea grozavă când vine vorba de muzica coreeana aşa că voi pune o melodie pe care cu siguranţă aţi mai ascultato. :]]

Super Junior & SNSD - Seoul
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#7
Trebuie să recunosc că nu sunt o fană înrăită SNSD...dar melodia asta este tare drăguţă.MV-ul este şi el drăguţ şi realistic...ca să spunem aşa,şi amuzant.Băieţii din SuJu arată aşa de cute,şi fetele din SNSD la fel.Cred că încep să-mi placă mai mult fetele astea :3 .Văd că mai toată lumea le admiră. Hihih :3 . 8.50


SHINee-Lucifer
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#8
Intr-un timp am fost obsedata de melodie, recunosc, toata ziua doar Lucifer am ascultat. 21 Versurile mi se par foarte ok, partea de la inceput cu Key&Taemin m-a da tpe spate, idk why . 21 Negativul este chiar foarte fain @.@ m-am indragostit de el rapid. Despre vocile lor chiar nu am ce spune. Dar m-am cam saturat de ea * laughs* 9 . 17


Next:

Trax - Cold Hearted Man

Sper sa va placa 17.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#9
Nu prea ştiu ce să spun...mi se pare cât de cât drăguţă,are ritm :3 MV-ul e super...4
LOL!! Acum am observat!! HeeChul oppa!!! 8 awww 4 Gata ador MV-ul 21 . Deci cum spuneam e super cute MV-ul,şi melodia chiar îmi place :3 Chiar este tristă melodia...şi MV-ul...Mie înainte nu-mi prea plăcea trupa asta,dar cu melodia asta m-a dat pe spate...[mai ales că în ultimul timp ascult mai mult melodii mai trista puţin 4] Thanks :333

Next:
SHINee-Hello 4
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#10
(02-10-2010, 05:55 PM)MinHie A scris:
Next:
SHINee-Hello 4

Vaiiii cat de mult imi place melodia asta iar ei dupa parerea mea Shinee este una din trupele care canta foarte bine live sau chiar cel mai bine ca si trupa k-pop.Asta suna destul de ciudat din partea mea pentru ca mie nu stiu de ce dar nu prea imi placeau la inceput cand am aflat de ei,nu prea ii suportam DX dar mi-am schimbat parerea treptat Smile si imi place trupa acum.
Melodia asta ma face sa ma gandesc la lucruri frumoase,imi da o stare buna ,mi-au placut si versurile pe care le-am citit acum ceva timp de la un teaser,am inteles mesajul melodiei XDDD.Am sa ii dau 9.50 XDD.

Edit:
Next o melodie pe care n-am mai ascultat-o de mult XDD:
Miss $ & Wonbin - Descend from the sky xD
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Choose the song [Kpop] βεκi 47 28.116 08-04-2013, 12:21 PM
Ultimul răspuns: Aerith
  Music Channel da k-pop~! Aerith 13 13.785 13-10-2012, 08:26 PM
Ultimul răspuns: Aerith
  LIVE Music Bank. SooMin 0 2.380 10-09-2010, 12:49 PM
Ultimul răspuns: SooMin


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)