Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

my gfx ^_^

#1
Well ! Incep prin a spune ca am Ps-ul de 2 saptamani ....i'm a noob :blushing:
Enjoy:

set1
sig: [Imagine: Untitled-1-2.jpg]
ava: [Imagine: av2-1.gif]


set 2(setul meu )
sig: [Imagine: dd-2.jpg]
ava1:[Imagine: gh.jpg]
ava2:[Imagine: Untitled-2-1.jpg]


set3
sig:[Imagine: Untitled-1-3.jpg]
ava:[Imagine: Untitled-3-1.jpg]
ava2:[Imagine: Untitled-4.jpg]


va rog sa nu folositi seturile pe care le-am facut fara acordul meu!(desi nu cred ca va dori cineva 10)

astep pareri si critici...:pls:

#2
:nh: vad k nu sia dat nimeni cu parerea ...[sant asa urate ??? :crying: ]
oricum ...mai incerc ^_^ :biggrin:

set 1 : [Imagine: Untitled-3-2.jpg]
[Imagine: Untitled-1-4.jpg]

set2: [Imagine: Untitled-2-2.jpg]
[Imagine: Untitled-1-5.jpg]

set3: [Imagine: avat.jpg]
[Imagine: sig1.jpg]
[Imagine: sig2.jpg]

set4: asta e cam .....
[Imagine: Untitled-1-6.jpg]
[Imagine: vvvv.jpg]

... ceva critici ....pls :pls:

#3
te ajut eu

1) dragut, ideea e buna, fotul potrivit, totul e bine, doar ca mai trebuie lucrat. Poate ceva culoare, contrast, mai multe efecte, chesti...ca sa ara mai complex. Repet, ce ai facut pana acum chiar e bine.
2) si acesta aata bine, ideea e buna, e un inceput bun, dar mai mergea continuat si acesta. Poate ceva smudge la render (dupa ce ii dai Duplicate Layer) cu Sharpe Dynamics si Scattering pentru acele "cercuri" in jurul rendeului, cred ca la sig-ul acesta s-ar fi potrivit (zic eu, fiecare cu viziunea lui)
3) culorile vin cam aiurea, nu e chiar cea mai buna alegere.
4) aici nu-mi place ideea deci nu comentez c ar insemna sa iau fiecare detaliu 21

zici ca esti la inceput, ai inceput chiar foarte bine. Tot ce trebuie sa faci e sa incerci ceva tutoriale si sig-uri mai complexe, cu mai multe efecte. Acestea arata bine, sunt facute bine, dar mai trebuie lucrate

#4
frumoase,dar cum a zis si iLove,ptr inceput e bine,
dar niste contrstsi efecte d elumina nar strica 4
dar ptr o incepatoare sunt foarte reusite[nu ca eu as fii experta Smile ]

#5
thanks pupic...o//o pt sfaturi Smile
si ca sa nu fiu off:
set 1 : [Imagine: Untitled-2-4.jpg]
[Imagine: Untitled-1-7.jpg]
e cam simplu :...:

set 2: [Imagine: Untitled-3-3.jpg]

[Imagine: Untitled-2-3.jpg]
am incercat cv ... 22 nu e prea bn :help:


mai astept sfaturi .. chiar am nevoie :blush2: :laugh:

#6
stii, ti-am mai spus si in postul anterior, chiar incepi sa te ridici la nivelul uni profesionist, adica stiu cam cum arata un sig cand incepi sa-l faci, doar ca la tine merge continuat, dar fiind la inceput inca nu ai invatat destule efecte pentru asta. Lucrezi bine, chiar foarte bine pentru inceput Smile

1) aici chiar m-ai uimit. Folosesti c4d? E foarte bine pentru inceput, dar cum ai spus si tu, e inca simplu. Aici ti-as putea sugera cateva efecte, la forma in care l-ai adus tu pana acum e chiar foarte bine, dar nu sunt in stare ca m-as simtii ca si cum as face eu sig-ul. La un sig in acest stil ai putea incerca sa te joci cu contrastul , luminozitatea personajelor, ceva c4d pentru a da un "efect" ,oarecum, SF si pentru a arata mai bine.
2) nu pot sa-mi dau seama ce ai incercat 22, dar, acele dungi, sau ce or fi, de pe sig, scad considerabil calitatea lui, cel putin, privind, nu-ti dai seama ca e ceva "desupra" ci ca sig-ul nu are calitate buna.

orcum, te felicit pentru lucrarile tale

#7
:001_smile: sig: [Imagine: CopieaUntitled-1.jpg]
[Imagine: acvfdss.jpg]
[Imagine: earwen.jpg]
[Imagine: Untitled-1-9.jpg]
[Imagine: Untitled-1-10.jpg]
[Imagine: Untitled-2-5.jpg]

ava: [Imagine: eeeeeeeeegr.jpg] [Imagine: acvfdss2.jpg] [Imagine: gggggggghj.jpg] [Imagine: Untitled-2-6.jpg] [Imagine: Untitled-2-7.jpg] [Imagine: Untitled-1-8.jpg]

pareri :001_smile: ...

#8
Oky 39 sa vedem..nu le voi comenta pe toate dar itivoi zice ceea ce cred eu:
In principiu te descurci doar ca 39 uneori ai tendinta de a pune 2 rendere( la fel) in acelasi sig...si nu arata bine deloc am mai sesizat problema asta si altcuiva...daca pui 2 chesti la fel nu infrumuseteaza deloc sig-ul..il face mai plictisitor...
penultimul sig..e O.O wow...tu lai facut? 39 imi poti explica ce i-ai facut sa ma asigur ca ai folosit ce m-am gandit eu...Textul nu se prea vede acolo...
Avatarele sunt iarasi simple...si 39 nu prea imi place ca pui fata p[ersonajelor...
Te sfatuiesc sa faci tutoriale :d si iti voi da cateva de ajutor:
http://animefan.ro/ro/forums/index.php?topic=1166.0
http://animefan.ro/ro/forums/index.php?topic=1071.0
http://animefan.ro/ro/forums/index.php?topic=519.0
http://animefan.ro/ro/forums/index.php?topic=103.0

Treci si pe la gfx-urile mele si lasa un reply 3
o.o" wot

#9
^__^"

[Imagine: f-1.jpg]
[Imagine: dfd.jpg]
[Imagine: Untitled-1-11.jpg]
[Imagine: tt-1.jpg]
[Imagine: 445.jpg]
[Imagine: Copiea445.jpg]

am incercat cateva tutoriale...nu e foarte bine ...dar astept comentarii :biggrin:

#10
[quote=Earwen]
:nh: vad k nu sia dat nimeni cu parerea ...[sant asa urate ??? :crying: ]
oricum ...mai incerc ^_^ :biggrin:

set 1 : [Imagine: Untitled-3-2.jpg]
[Imagine: Untitled-1-4.jpg]


tiau iesit mult mai bine decat primele.apropo ador set-ul asta,nu te superi daca o sa-l port o vreme nu?




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)