Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Religia manipuleaza sau nu? E buna sau rea?

#11
Feeting Ray, ca in alte cazuri aberezi la modul grav iar eu nu imi mai pierd timpul cu tine.
Dar, te rog sa te abtii de la sfaturile si indicatiile in privinta cunostintelor mele, daca nu as fi citit biblia, si nu m-as fi documentat de ideea generala a crestinismului si a altor religii , nu comentam, intelegi? Nu imi sta in fire sa vorbesc despre chestiile despre care nu m-am informat, le-am experimentat etc.


Citat:@Wunderbar: cat despre jihad... mai are rost sa zic ceva? E manipularea cea mai usor de vazut in prezent
Kashim, eu doream mai mult sa accentuez ce arma poate fi, si este religia, depinde insa mult de care parte a acestei arme te aflii.

Citat:Si acu o sa ziceti ca sunt ignoranta..ca Iisus a murit pentru păcatele mele si alte chestii..eiiiiiiiiiiiiida. A fost decizia lui şi a luat-o fără să mă consulte.
Aşa şi cu Iisus! Putea să întrebe înainte să se caţere pe cruce, şi-i ziceam: “Nu frate! E okay, stai calm, du-te ia cina…”
Haha, "De doua mii de ani incoace Iisus ne pedepseste ca n-a murit p-o canapea."
Cantitatea coplesitoare de ignoranta este dogma cre(s)tina, nu te-ar acuza nimeni de nimic 10.

-->Religia este cel mai puternic instrument prin care se pot controla oamenii. (am adaugat aceasta parte pentru ca perspicacii modelatori de pe aici sa nu creada ca vorbesc despre mere padurete.)
Do not speak unless you can improve the silence.



Răspunsuri în acest subiect
RE: Religia manipuleaza sau nu? E buna sau rea? - de Wunderbar - 05-09-2010, 12:30 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)