Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Top 5 personaje

#7
Phohohoo...decizii, decizii..

1. Alois Trancy
Nici nu se pune problema. Pana la sezonul 2 nu avusesem niciun personaj preferat in Kuroshitsuji (adica imi placeau toti, nu puteam sa aleg), dar atunci cand l-am vazut pe pustiul asta nu a mai fost loc de intoarcere. Ce-mi place la el? Totul. Perversitatea, nebunia, lasitatea, faptul ca e mincinos, rasfatat, mandru, rau...tot ceea ce tine de el e perfect. Au fost momente cand am avut unele dubii in ceea ce-l priveste, insa mi-am dat repede seama ca este prea minunat. De neinlocuit. Iar daca a murit cu adevarat, atunci voi fi intr-adevar furioasa pe producatori. Ah, am uitat sa mentionez frumusetea. Da, este superb..iar faptul ca semnul contractului este pe limba imi face imaginatia sa o ia razna : ))

2. Grell
Cine altcineva? Este atat de gay si de rosu si de sexy incat e imposibil sa nu te indragostesti de el. Mereu m-a facut sa rad iar faptul ca se tine dupa Sebastian este genial. Ma rog...nu mai are rost sa adaug nimic, in fond toata lumea stie cine e si ce poate Grell.

3. Ciel Phantomhive
Da, cred ca locul lui este aici, desi oscilez. Ce-mi place la Ciel? Faptul ca e mandru, independent, matur...imi plac toate acele calitati care il faceau sa iasa in evidenta in comparatie cu Alois. Pentru ca este intr-adevar un personaj care se face remarcat.
Ca persoana, este mult prea perfect as zice.Nu e nimic care sa-l puna intr-o lumina proasta sau ceva de genul. Insa, cand vine vorba de relatiile cu unele personaje...huh, alea il trag in jos. Ca de exemplu, faptul ca o agreeaza pe Lizzy si se poarta frumos cu ea, desi totul este numai de ochii lumii.Asta e...nu-mi place ca se chinuie sa-si pastreze o imagine buna..dar cam atat. In rest, nimic de comentat.

4. Sebastian Michaelis
Bineinteles, Sebi. El a fost primul personaj care mi-a placut in sezonul 1. E brunet, e sexy, e demon...toate calitatiile pentru a fi barbatul perfect : )). Imi place de asemenea obsesia lui pentru pisici (n-o sa uit niciodata cand i-a zis Ciel "neko baka"). Ma rog, tot ce face este perfect, mi-e lene sa mai dau exemple.

5.Claude
Este un personaj care se face remarcat dupa parerea mea. Prin rautate, prin nervii pe care mi face de fiecare data cand apare...nu stiu. Doar ca mi-a atras atentia si acum nu mai am ce sa fac.Este...diabolic. Cred ca de asta imi place. Nu pare sa-i pese de nimic si face orice numai ca sa-i fie lui bine. L-am urat atunci cand nu l-a ajutat pe Alois, asta pentru ca nu-si respectase datoria, insa asa a devenit si mai interesant. Abia astept sa vad ce mai pune la cale si cum o sa evolueze relatia dintre el si Sebastian. Apropo, sa nu uit : este extrem de frumos. La fel de frumos ca Sebi as putea spune.

6. Nah ca topu meu e de 6 : Hannah
De ce ea? Nu stiu. Nu-mi place prea mult ce-i drept (inafara de partea fizica), dar am unele asteptari in ceea ce o priveste. Ma intriga si poate de aceea o pun aici. Voi vedea eu cat de mult o voi uri sau iubi pana la sfrasitul sezonului.
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*



Răspunsuri în acest subiect
Top 5 personaje - de SooMin - 29-08-2010, 01:29 AM
RE: Top 5 personaje din Kuroshitsuji - de Teh - 29-08-2010, 12:38 PM
RE: Top 5 personaje din Kuroshitsuji - de Flash - 01-09-2010, 09:35 AM
RE: Top 5 personaje din Kuroshitsuji - de Cherie - 01-09-2010, 11:36 AM
RE: Top 5 personaje din Kuroshitsuji - de nolazy - 01-09-2010, 03:11 PM
RE: Top 5 personaje din Kuroshitsuji - de Zach - 24-10-2010, 11:39 PM
RE: Top 5 personaje din Kuroshitsuji - de Grella. - 23-03-2011, 01:45 PM
RE: Top 5 personaje din Kuroshitsuji - de Kimera - 29-07-2011, 08:09 PM
RE: Top 5 personaje din Kuroshitsuji - de Liar - 02-08-2011, 03:32 PM
RE: Top 5 personaje din Kuroshitsuji - de Rain - 02-08-2011, 03:37 PM
RE: Top 5 personaje din Kuroshitsuji - de Elyy - 03-09-2011, 04:06 PM
RE: Top 5 personaje din Kuroshitsuji - de Allen - 08-12-2011, 01:17 PM
RE: Top 5 personaje - de Michee - 23-12-2012, 07:59 PM
RE: Top 5 personaje - de scarllette - 04-08-2014, 09:52 PM
RE: Top 5 personaje - de Hallucinogen - 19-08-2014, 10:29 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)