Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

facebook, Twitter etc. Pro sau contra?

#45
Hi5-ul mi se pare locul cu cea mai mare cantitate de prostie si IQ-uri sub nivelul marii de pe tot internetul (ma rog, dupa 4chan). Urmeaza MySpace. Si se pare ca toate specimenele de acolo migreaza mai nou spre Facebook. Facebookul, acum vreo 2-3 ani era ceva mai linistit si puteai tine legatura usor cu fosti colegi, prieteni de prin alte locuri, etc. Acum, Gigel ala care a inventat Facebookul se asigura ca nu mai poti scapa de el (chiar daca ti-ai inchis contul, nu trebuie decat sa te loghezi pe orice alt site si aiba cea mai mica tangenta cu faisbuc ca imediat ti s-a reactivat contul si multe altele). Deasemenea, in ultima vreme facebux o plin de reclame, aplicatii idioate, jocuri si mai idioate si sa nu mai zic, de update-uri ale interfetei si mai idioate decat idiotenia in sine, precum noul chat, care exact persoanele cu care ai dori sa vorbesti nu apar, noul sistem de vizualizare a imaginilor s.a.m.d. Oricum, Facebook se duce incetul cu incetul de rapa datorita Google+, care imi place ca desi Ghita Inteligentul din Spania Culegator de B0$$ de CAPSUNI, ma baga in cercurile lui, OK, partz, eu nu-l adaug in cercurile mele si ma sustrag frumos din cercurile lui. Also, interfata e mai curata si mai intuitiva.

Trecand mai departe la Twitter: sincer, nu ma intereseaza de cate ori s-a dus ICSulescu la WC si ce a facut acolo. Mi se pare pur si simplu o prostie cu care sa te bagi in seama (cu tweet-uri idioate) si nimic mai mult.
I laik pie... and beer... period.



Răspunsuri în acest subiect
RE: facebook, Twitter etc. Pro sau contra? - de Kurinkita - 24-08-2011, 06:43 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Pro sau contra: cobai matzaplouata 28 17.424 13-06-2015, 04:15 PM
Ultimul răspuns: TLDR
  Animale in casa. Pro sau contra? Ichigo. 17 12.917 09-05-2015, 10:23 PM
Ultimul răspuns: TLDR
  Pro sau contra manele? Kashim 159 74.893 24-04-2015, 11:20 PM
Ultimul răspuns: Ozymandias
  Muzica din zilele noastre. Pro si Contra Anna 9 5.269 27-08-2014, 10:30 PM
Ultimul răspuns: Romania
  Facebook & Cars Kurinkita 9 4.729 15-01-2012, 02:46 PM
Ultimul răspuns: Kurinkita
  Pro sau contra zvonurilor ? Me†al. 30 15.218 17-07-2011, 03:48 PM
Ultimul răspuns: ~Space-Bound


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)