Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

facebook, Twitter etc. Pro sau contra?

#21
Sunt impotriva hi5 [haicinci] si Twitter, dar! sunt de acord cu facebook-ul pana la anumite limite. In primul rand, eu m-am mutat din tara de doi ani si mi-a fost mult mai greu sa tin legatura cu prietenii mei deoarece eram pe messenger la ore diferite; ei cu scoala, eu cu munca. Fiind la 1500 de km distanta, Horia, draga, nu prea aveam cum sa ies cu ei.

Apoi am prieteni foarte buni din alte tari ca Germania si Anglia, care s-au intors pentru Universitate sau pur si simplu, ei nu folosesc decat facebook.

La inceputul anului acesta am inceput sa lucrez la un hotel care are contract cu guvernul canadian pentru a aduce soldatii din Kandahar [Afghanistan] in Cipru 2 luni/ de doua ori/an, pentru decompresie. Si stii cum tin ei legatura cu cei de acasa? FACEBOOK. E cel mai usor mod atunci cand esti pe partea cealalta a globului si familia ta doarme cand tu nu o faci.

Plus ca Facebook-ul nu e pentru toti copiii cu jumatate de creier ca toti pustanii de pe hi5 -.-.

Tu vorbesti din perspectiva omului care nu are rude si/sau prieteni raspanditi prin afara. Stii cat costa sa suni pe cineva in Romania/Spania/Anglia sau Irlanda? 25 centi/min, daca voi va permiteti, bravo. Retelele de socializare sunt gratuite si daca vrei nu-ti afisezi informatiile.

Ar mai fii multe de zis, dar mi-e teama ca-mi racesc gura degeaba.

Al meu e dezactivat temporar ca tin distanta intre mine si lume pe motiv de lipsa de timp, nu vreau sa fiu tentata sa pierd prea multa vreme pe acolo sau cu jocurile Zynga 21. Oricum e o platforma destul de satisfacatoare xD

EDIT: EU AM ABONAMENT MTN SI DIN CIPRU ATAT MA COSTA! NU-MI PERMIT SA VORBESC LA CE ORA MI SE SCOALA CA AM MUNCA!

Ah, dar uit, voi priviti doar prin prisma voastra, daca voi nu aveti nevoie de el, nu inseamna ca ceilalti nu au.

Nu e acelasi lucru, nu folosesti facebook-ul pe post de e-mail >.>. Macar stii ce a mai facut persoana respectiva si cand nu vorbesti cu ea. Dar ma rog.

Inca ceva, poate nu sunt multi cu rude prin Afghanistan din Romania, dar sunt.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky



Răspunsuri în acest subiect
RE: facebook, Twitter etc. Pro sau contra? - de Lia - 25-11-2010, 08:59 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Pro sau contra: cobai matzaplouata 28 17.420 13-06-2015, 04:15 PM
Ultimul răspuns: TLDR
  Animale in casa. Pro sau contra? Ichigo. 17 12.854 09-05-2015, 10:23 PM
Ultimul răspuns: TLDR
  Pro sau contra manele? Kashim 159 74.854 24-04-2015, 11:20 PM
Ultimul răspuns: Ozymandias
  Muzica din zilele noastre. Pro si Contra Anna 9 5.269 27-08-2014, 10:30 PM
Ultimul răspuns: Romania
  Facebook & Cars Kurinkita 9 4.725 15-01-2012, 02:46 PM
Ultimul răspuns: Kurinkita
  Pro sau contra zvonurilor ? Me†al. 30 15.215 17-07-2011, 03:48 PM
Ultimul răspuns: ~Space-Bound


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)