Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Khonsu vs Hentai Queen

#1
Well, another duel 15 .

Data postării pozelor : 23.08.2010
Data votării : 23.08.2010 - 6.09.2010
Temă : natură ^^
Participanţi : Khonsu and Hentai Queen

#2
[Imagine: Lake_by_jigokusorry.jpg]

asta ar fi poza mea 4

#3
Nice photo 15 .
Well, si pozica mea >.< (stalpul ala strică tot )

http://i603.photobucket.com/albums/tt120.../munte.jpg


Start vot ^.^

#4
Am venit si eu pe aici : >.
Imi place prima poza, e atat de ... tare : )). Artistica. Imi place cerul ala roz acolo-n spate, sus : )). Poza e clara, ce nu-mi place la ea este craca aia acolo-n apa; in rest e super.
A doua poza-mi place cam la fel de mult. Cum ai spus si tu stalpul ala e destul de naspa asezat acolo, dar in rest imi place poza.E asa naturala, asa verde.
Sincer, imi cam plac ambele poze la fel de mult : ))
Totusi, dupa minute bune de gandire votul meu merge la Khnosu, poza e ceva mai vesela si ma binedispune intr-un fel sau altul.

#5
După o lungă perioadă de frământări şi gândire m-am decis să vin şi eu să votez. Nu mă pricep la poze, dar voi încerca să îmi exprim cât mai clar părerea.
În primul rând vreau să vă felicit pe amândouă pentru pozele voastre care au fost foarte bune ( după părerea mea ) şi care mi-au dat ceva timp de gândit până să aleg una.

Prima poză

După cum am mai menţionat, poza îmi place foarte mult şi este foarte reuşită. Îmi place unghiul din care este luată fotografia, ai surprins perfect toate elementele peisajului, făcându-l astfel mai aparte, mai special. De asemenea îmi mai place şi contrastul acela dintre obscuritatea apei şi oarecum claritatea cerului, dintre rece şi cald, contranst ce evidenţiază foarte bine ambele elemente. Atmosfera ( după părerea mea ) este oarecum sumbră dacă te uiţi la apă, dar şi plină de speranţă dacă priveşti cerul. Parcă denotă un aer mistic, de poveste, aer accentuat şi de creanga aia ce parcă iasă din apă asemena unui demon, atmosferă sumbră după cum am mai precizat. În rest nu prea ştiu ce să mai spun, îmi place mult.

A doua poză

Şi aceasta îmi place foarte mult, este foarte reuşită. Cel mai mult mi-a plăcut faptul că ai surprins parcă esenţa naturii. Verdele acela exuberant ce domină poza este o încântare pentru ochii mei. E un peisaj tipic, întâlnit la tot pasul şi totuşi încă te fascinează. Fotografia e foarte diferită de cea precedentă. Aceasta denotă energie, puritate, dorinţa de a trăi, bucuria. Este plină de optimism şi parcă te molipseşti când o priveşti. Sincer, pe mine nu m-a prea deranjat stâlpul, iar toate corpurile terestre parcă tind sper înalt, spre cer şi după părerea mea cel mai mult se apropie stâlpul de acea perfecţiune. Aici mi-a plăcut ideea pentru că stâlpul este oarecum o creaţie a omului, deci aici ajung la perfecţiunea umană etc. De asemenea îmi place unghiul, elementele sunt bine surprinse, iar calitatea este foarte bună.

Ambele fotografii au fost foarte bune şi mi-au plăcut mult, să o aleg pe cea care a fost mai bună îmi este imposibil pentru că nu le pot diferenţia, dar o pot alege pe cea care m-a impresionat mai mult. Votul meu merge spre a doua lucrare.
Felicitari ambelor concurente.
[Imagine: 2cr0ksm.png]

But I don't wanna go on living
Being so afraid of showing
Someone else my imperferctions
Even though my feet are trembling
And every word I say comes stumbling
I will bare it all , watch me unfold

#6
Amandoua sunt grozave, really dar m-am cam plictisit (usor) de acele peiasaje specifice din natura verde.. drept urmare votul meu va ajunge la Hentai Queen-chick. Felicitari amandurora si succes in continuare de altfel.

#7
Same, George.
Plus că e prea mult verde. Majoritatea persoanelor fotografiază natura doar când este zi, când totul este verde frumos şi lucios. lol. Deşi este cred puţin cam întunecată, îmi place mult mai mult decât cealaltă .
TotuÅŸi, ambele poze sunt foarte clare. Congrats.

My vote goes to Hentai Queen
You know it is going to be a bad day , when you jump out of bed and miss the floor.




#8
Asa...my turn:
Well ...prima poza:
Imi place mult ....e un loc special....unghiul din care ai facut poza este bun....imi place contrastul....parca ar fi un joc de culori ...place mult.....Erm....poza este clara si ai surprins foarte bine elementele din fotografie....Aww .imi place foarte mult cerul cum se oglindeste in apa 4...dar ceva nu imi place...creanga aceea din apa -.-..a stricat tot (sper ca nu te superi21).Dupa parerea mea acel loc e unul linistit...ma bucur ca am reusit sa vad si eu.Muntii au iesit super.....se potriveste perfect cu peisajul 4.Cam atat am avut de spus despre poza ta.

Poza a 2 a:
Well...ce ne-am face noi fara verdeata?Hm...dap ai dreptate ..stalpul strica tot...nu prea arata a natura cu stalpul acela .Pai ..e destul de frumos peisajul..un loc linistit ...Hmm..unghiul de unde ai surprins fotografie e bun desi puteai sa nu adaugi stalpul acela....nu cred ca ai facut-o intentionat...era mai bine fara el...era mai natural..macar asta mai avem si noi de sus 21 ca in rest si-au bagat oamenii mainile.E clara poza..asta imi place ...elementele se vad frumos..un contrast...cam ..verde .Heh...capita aia de fan arata bine acolo....hmm cam atat am avut de spus.

Asa..in primul rand vreau sa felicit ambele concurente....v-ati descurcat minunat....dar doar una va primi votul meu...si cum eu votez pe cine merita....(nu e ca si cum nu ati merita amandoua..v-as vota pe ambele ,dar nu se poate asta)..votul meu merge la Hentai Queen.Felicitari !!!
[Imagine: tumblr_m214h2MXjD1r3aka4o1_500.gif]

#9
Imi plac amandoua fotografiile.
Prima fotografie mi se pare destul de monotona. Mi se par culorile spalacite si inafara de cer nu ni se pare ca fotografia ar avea ceva special.

Fotografia lui Khonsu imi place mult mai mult. E mult mai vesele si culorile sunt aprinse si foarte frumoase. Khonsu sa stii ca stalpul ala nu strica deloc fotografia.

Deci votul meu merge la Khonsu
[Imagine: 20080626090306.jpg]

Imi aprind visatoare o tigara. Fumul trece lenes si nepasator prin fata mea, formand niste spirale demne de admiratia unui artist..



#10
Hai că am trecut şi eu pe aici.

1. Jigoku [ scuze dacă nu îţi place să - ţi zic aşa dar mi - a rămas o.o ] hm poza e extraordinară. E aşa de nu ştiu parcă mă binedispune datorită culorilor. E aşa nostalgică o.O i think, dar totuşi îmi mă face să fiu nostalgică şi liniştită totodată o.O in some ways. Oricum nice work îmi plac culorile foarte mult.

2. Deea. Îmi place poza ta la fel de mult. Nu am prea am înţeles chestia aia de acolo O.O îmi semăna cu o căpiţă de fân apoi cu o căsuţă :]] apoi m-am prins ce era. Într - un final, en fin. Îmi place şi poza ta şi totul de acolo e asa de vesel pur şi simplu. Dar soarele ăla mă enervează ştiu că e ziuă şi ziua e soare, dar mă face să mă gândesc că aş sta sub soare la temperatura de 40 de grade. Nu ştiu de ce.
Oricum my vote goes to Jigoku. E relaxantă poza şi îmi place că mă linişteşte.
-



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Hentai Queen vs Ryuu Jigoku 6 5.504 15-12-2011, 09:38 PM
Ultimul răspuns: Ana
  Duel: Hentai Queen vs Better Off Alone Better Off Alone 5 5.501 15-12-2011, 09:38 PM
Ultimul răspuns: Ana
  Duel : Khonsu vs ryuu-seng Khonsu 7 4.340 06-09-2010, 10:31 AM
Ultimul răspuns: Khonsu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)