Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Promit ca nu mai fac...dar nu ma pot abtine!

#52
pe primul loc mai mult ca sigur e cititul in timpul orelor... indiferent de ora, in afara de matematica (m-a prins dirigintele), muzica (nu ne lasa cu telefoanele pe banci), desen (trebuie sa desenezi in acelasi timp cu profu'), geografie (scriem mult si repede) si probabil chimie (unde nu vreau eu sa citesc) stau cu telefonul pe banca, in dosul penarului pe post de paravan, si da-i. citesc pana ma ridica profesorii in picioare sa raspund la ceva, pana incepem sa scriem, etc.. noroc cu atentia distributiva, care m-a salvat de multe ori de la o nota mica. mai mult ca sigur unii profesori stiu ca nu-s atent (profa de romana m-a si intrebat de cateva ori ce tot citesc acolo, dirigintele de la liceu mi-a pus telefonul in penar), dar pana acum, doar dirigu' din generala si profesoara de franceza din liceu mi-au luat telefonul in timpul orei.

alt lucru de care tot spun ca ma las... chestiile sarate/picante. de vreo doi-trei ani, mama imi tot spune sa nu mai mananc sarat si iute, ca-mi stric stomacul si ficatul. da' cine s-o asculte? a facut la craciun covrigei si saratele, peste care a scapat cam multa sare, si pe toate i le-am mancat. torn mult ketchup iute, ba pun si piper pe deasupra, si de fiecare data ma simt ca un dragon pentru cateva minute dupa masa. de asemenea, imi plac mai mult chipsurile in comparatie cu gustarile dulci, si nici astea nu fac bine.

ca orice persoana antisociala, nu ma pot desprinde de laptop/telefon/tableta. daca e vorba despre cateva zile (sunt plecat undeva unde n-am net decat pe cartela, trebuie sa invat pentru o lucrare/teza/examen) n-am nicio problema, da' e aiurea cand stiu ca as putea sa stau pe net si ma opreste cineva. prefer internetul in locul companiei semenilor mei, si de asta nici n-am multi prieteni. nu ca mi-ar trebui, dar mama a ajuns sa creada ca sunt dependent de calculator (nu ca n-am nimic de facut in afara de asta).

nu stiu daca mestecatul de guma intra aici, dar iau o guma in fiecare zi inainte sa plec la scoala, si uneori o mestec timp de 7 ore (de cand plec pana ma intorc acasa). nu fac baloane, nu clefai in timpul orelor, dar pur si simplu am o teama sa nu-mi miroasa urat respiratia.

am un tic in care imi rasucesc mereu parul, si cand trag degetul se rup firele si cad peste tot, lucru ce, surpriza, o enerveaza pe mama. fosta profesoara de romana imi spunea ca sunt stresat, da' mie mi se pare ca am o pleata prea frumoasa si simt nevoia sa-mi tin mainile prin ea.
[Imagine: nDIKwXJ.png]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Promit ca nu mai fac...dar nu ma pot abtine !! - de Adelinne` - 22-04-2011, 01:48 AM
RE: Promit ca nu mai fac...dar nu ma pot abtine! - de infoleather - 03-09-2012, 08:53 AM
RE: Promit ca nu mai fac...dar nu ma pot abtine! - de dotmatt - 29-04-2013, 11:07 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)