Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Promit ca nu mai fac...dar nu ma pot abtine!

#42
Cate nu promit ca nu mai fac nu doar fata de altii ,dar fata si de mine. *laughs*
Mereu spun: "Gata, nu mai ma uit la PC, invat ca dam test si trebuie sa iau nota buna / Nu, nu mai face asa, abtinete, nu te mai lasa controlata de ispite, chiar daca pe partea cealalata sunt fursecuri, eu trebuie sa imi duc la final lucrul pe care l-am propus" (asta deobicei se leaga de scoala, pentru ca de multe ori imi promit ca nu mai stau gura casca in timpul saptamanii si naiba sa ma apuc de invatat ca timpul trece si nu se mai intoarce pentru mine).
Alor mei le promit ca nu mai fac pozne, sau nu mai stric ceva ce mi-au cumparat, cum ar fi de exemplu o haina (asta in cazul lui mami, pe ea trebuie sa o multumesc cu astfel de chestii -->): de fiecare data cand imi ia ceva nou eu trebuie sa-l murdaresc cumva sau sa-l rup putin, deci i-am promis de atatea ori ca o sa am grija si chiar daca am reusit sa ma tin, totusi sunt scapari. xD
O alta chestii pe care o promit des este fata de prietenele mele (care stiu ca nu imi vor raul si imi spun de bine, fiindca la noi in clasa sunt destul de multi tampiti si tampite care parca nu mai sunt copii, de parca ar fi adulti sau ceva de genul...): "Bine, bine sunt cuminte, nu mai sar ca maimuta, nu mai rad atat de tare, nu ma mai prostesc, o sa incerc sa ma abtin, dar imi e greu... dar incerc" - o da! deci sunt culmea la aceast ca pitol si cand spun toate acestea ma refer la faptul ca sunt prea baietoasa si copilaroasa si trebuie sa promit ca nu ma voi mai comporta atat de 'puieril' in fata altora, caci ei nu ma cunosc si pot trage concluzii pripite sau in cazul cel mai fericit: aia din clasa vor rade de mine ca vai sunt eu mai energica...
Mai am cateva de exemplu o prietena foarte buna de a mea imi spune sa o iau mai moale cu yaoi-ul, dar nu prea pot, deci nu voi gasi leac aici. *laughs loud*
Sau sa ma desenez mai des ca sa exersez, dar nu, trebuie sa intervina ceva care sa ma distraga si uit si ma enervez dupa, deci si aici nu prea imi tin promisiunea fata de mine ca voi desena mai des.


Promit destul de multe eu, cu toate ca inca nu ma tin de toate si continui a face tot ce imi propun, chit ca este corect sau nu. Pentru ca hai sa fim seriosi, cu greu ne dezvatam de obiceiuri si de multe ori chiar e distractiv cand esti asa cum esti si faci toate acele pozne.
Deci traiesc din plin viata incercand (nu prea) sa ma tin de promisiuni. *big grin*



Răspunsuri în acest subiect
RE: Promit ca nu mai fac...dar nu ma pot abtine !! - de Adelinne` - 22-04-2011, 01:48 AM
RE: Promit ca nu mai fac...dar nu ma pot abtine! - de hiimera - 16-05-2012, 11:37 PM
RE: Promit ca nu mai fac...dar nu ma pot abtine! - de infoleather - 03-09-2012, 08:53 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)