Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Promit ca nu mai fac...dar nu ma pot abtine!

#16
Si eu cam la fel sunt, dar nu rau... Eu nu chiulesc, nu beau, nu fumez, iar la calculator cand imi spune frati-miu sa ma dau atunci asta fac. Lucrurile care am promis ca o sa le fac cu o prietena cu care ma voi vedea peste cativa ani daca o sa le respectam. Cele care nu le-am putut sa le duc pana la capat au fost cele pe care mi le-am promis mie:
- sa nu mai plang.
- sa fiu asa cum sunt.
- sa pot spune lucrurile in fata, nu sa ocolesc sau sa nu zic deloc.
Si cam atata, pe primul l-am incalcat si imi e rusine de mine... Altele, nu sunt sigura. Poate mai sunt lucruri care le uit pe moment si le-am promis, dar daca imi aduc aminte atunci fac acel lucru. Cum ar fi sa invat ceva, invat mai greu (sau chiar deloc) dar macar ma uit pe carte sau am intentia. Si asta e un inceput. (pentru mine cel putin)
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2



Răspunsuri în acest subiect
RE: Promit ca nu mai fac...dar nu ma pot abtine !! - de yaoi maniac - 11-09-2010, 11:56 AM
RE: Promit ca nu mai fac...dar nu ma pot abtine !! - de Adelinne` - 22-04-2011, 01:48 AM
RE: Promit ca nu mai fac...dar nu ma pot abtine! - de infoleather - 03-09-2012, 08:53 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)