Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Sunteti de acord cu egalitatea dintre sexe?
Da , bineinteles.
80.77%
63 80.77%
Nu sunt de acord cu asa ceva.
19.23%
15 19.23%
Total 78 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Femei vs Barbati

#21
@Taki Shinkan: nu stiu cum sa-ti zic da' o femeie nu face in general sex ca sa nasca, tot pentru placere.

Ma abtin sa zic mai multe.
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

#22
Oi oi! NEIN!

Vedeti ma? este un poll si multi au fost de acord, adica au bifat da ca sunt de acord cu egalitatea dintre barbati si femei... da' vedeti? pana la urma nu se poate ajunge la un anumit concens, da' nu se poate, ca o data ce se va umflati in pene (ma refer la baieti) va dati mari si faceti pe sefii injurand, batandu-va.

Eu personal nu sunt de acord: femeia a fost persecutata in intreaga istorie, nu e ceva nou. a fost mereu privita inferior... greseala mare. Daca ea nu a putut avea drepturi nu a aratat de ce este in stare.

Nu mai sunt de acord fiindca nu poate sa existe egalitate atata timp cat exista mentalitatea si ideile despre femeie.

E doar un razboi de opinii si legi care nu o sa se sfarseasca pana nu piere omenirea.
I don't support people from different camps, I don't chose sides... see me as Switzerland...
[Imagine: sigpic350185_1-1.jpg]
-aceiasi "signature" pe care o am si pe AarinFantasy-

#23
Iar tu. La cum vorbesti tu nu vrei egalitate, vrei superioritate. Dar o vrei strigand egalitate.
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

#24
Bingo!!!!!
insa doar pe jumatate: superioritate a existat, probabil ca inca exista in lumea a 3-a.... insa ca de obicei nu femeia e superioara... ci, ma rog, e clar.
I don't support people from different camps, I don't chose sides... see me as Switzerland...
[Imagine: sigpic350185_1-1.jpg]
-aceiasi "signature" pe care o am si pe AarinFantasy-

#25
Tu n-ai inteles. Hai sa iti explic: te-am facut ipocrita si crizata pentru ca strigi "egalitate" in timp ce tu vrei superioritatea femeii si urasti barbatii, considerandu-i fiinte fara creier, care nu merita nimic.
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

#26
Am citi ultimele posturi şi nu prea ştiu ce să zic. Nu-mi vine să cred de la ce ajung oamenii să se contrazică. Să dezbaţi subiectul ăsta în vremurile astea e cam aiurea. Nu mi se pare că femeile sunt mai bune ca bărbaţii doar pentru că îndură mai bine sau chestii de genul ăsta. Între cele două sexe există mai degrabă o relaţie de dependenţă, sau măcar aşa ar trebui să fie. De aceea suntem împerună pe pământ şi de aceea teoretic pentru fiecare om există o pereche de sex opus. Sunt lucruri pe care bărbaţii le fac mai bine, lucruri pe care femeile le fac mai bine, de aceea relaţia dintre ei ar trebui să se bazeze pe întrajutorare şi să se înceteze o dată cu întrebarea cine e superior?
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


#27
Un subiect cam penibil....si jenant poate pt fiecare de-aici.Smilepfff...39 PAI am observat ca barbatilor le place sa domine,nu conteaza cum adica in vorbe sau fapte,in orice caz,nu le plac sa fie contrazisi...da,cred ca au mandria si orgoliul lor,dar oricn are asa cv...Femeile/fetele intotdeauna au fost mai precaute,mai atente cu ceilalti,inca sunt intr-adevar.Deci nu stiu daca exista o egalitate concreta intre sexele ce nu sunt de acelasi fel.Stiu doar ca aceste persoane sunt foarte diferite,in ceea ce priveste modul de a gandi,de a se imbraca si diversele preferinte,acum fara suparare pe ceilalti,insa consider ca nu ar trebui sa existe astfel de discutii,ar putea iesi urat rau de tot.e vorba de sentimente si mandrie aici..deci....stiti ce trb sa faceti,ganditi ce credeti voi,nu copiati niciodata parerile celorlati..3 *huuug* tuturor[posturi unite]
Hey,asta e doar parerea mae.10 vreau sa aud si gandurile celorlalti4

#28
(29-12-2010, 10:51 AM)Teh A scris: Taki Shinkan, Kashim - terminaţi conversaţia asta în contradictoriu. Nu are nici cel mai mic sens; aruncaţi vorbe unul în celălalt degeaba, exagerând. Aş prefera ca discuţia aceasta să o ţineţi pe privat şi nu în topicul acesta de dezbateri. Deja începe să fie enervant şi cu siguranţă se va ajunge la ceartă. Aşa că, o spun în cel mai drăguţ mod posibil, terminaţi!
Dezbaterile se axeaza pe discutii in contradictoriu. Asta e cateogoria, cam asta se face in topicurile de genul . You make no point 3.
Acum ca Kashmir nu are cu cine vorbi si isi raceste gura degeaba cu o femnisita , ca... majoritatea feministelor, e partea a doua.

Citat:Un subiect cam penibil....si jenant poate pt fiecare de-aici.Smilepfff...39 PAI am observat ca barbatilor le place sa domine,nu conteaza cum adica in vorbe sau fapte,in orice caz,nu le plac sa fie contrazisi...da,cred ca au mandria *bla bla random shit bla ba*
Renunta la generalizarile tampite.
Kthxbye.
Do not speak unless you can improve the silence.

#29
Între femeie şi bărbat nu poate fi şi nu va fi niciodată egalitate. Desigur că ei vor fii mereu fiinţe umane care au aceleaşi scopuri, drepturile lor şi responsabilităţile lor vor fii mereu diferite.
Bărbatul şi femeia sunt foarte diferiţi. Nu cred că multele rânduri pe care le-aş scrie aici ar fii citite de cineva, aşa că mă limitez la o singură frază: Bărbatul oferă dragoste, pentru a primi sex, iar femeia oferă sex pentru a primi dragoste. Cred că asta spune totul. Femia , mai degrabă şi-ar dori o îmbrăţişare, şi ca bărbatul s-o înţeleagă, pe când bărbatul se "mulţumeşte" cu o partidă. Acum, nu vreau sa spun că (toţi) băbaţii sunt nişte porci care vor doar să se reproducă, însă aşa au fost făcuţi ei. Cu dorinţa aceasta de a face sex, iar femeia cu dorinţa de a oferi dragoste şi de a iubi. Desigur, că aş putea exemplifica, pt că ce am spus acum e incomplet şi superficial, însă nu se merită, cum am mai spus.
Asta a fost din punct de vedere moral.
Acum, bărbaţilor li se cere mai mult, ei sunt mai puternici, ei fac activităţi pe care femeia, ca fiinţă firavă, nu le-ar putea împlinii, de aceea este acea despărţire. Deci, deoarece bărbaţilor li se cere mai mult, li se va da voie şi mai mult.
Pe de altă femeia, poate face multe lucruri, pe care un bărbat nu are răbdare să le facă.
Eu cred că femeia nu ar trebui atât de mult să încerce să se ridice peste bărbat, deoarece dacă ar fii să fie pusă mai sus decât el, i se va cere şi mai mult. Orice drept rezultă cel puţin o responsabilitate în plus.

Pe de altă parte, nu sunt de acord cu unii bărbaţi care cred că femeia e doar un obiect care îţi oferă plăceri. Nu e adevărat, sunt fiinţe cu inimă, caracter ca şi bărbaţii, numai că mai firave şi gingaşe.
ÃŽntre cei doi nu va fi egalitate.

#30
Da, stiu ca ai zis ca e exagerat. Dar din moment ce chiar tu ai spus ca e "amplificat si superficial" de ce are asa mare importanta pentru tine?

Citat:Spune-mi de cate ori ai imbratisat o fata/femeie cu pasiune si te-ai oprit acolo ?
Pasiune insemnaaand ce? Am imbratisat de multe ori doar pentru ca ma bucuram ca o revedeam dupa mult timp, pentru ca reusise ceva, pentru ca sarbatorea ceva, pentru ca ma imbratisa ea pe mine pentru ca reusisem ceva etc etc. Fara dorinta sexuala. N-am violat pe nimeni.

Citat:De cate ori ai refuzat sa intretii relatii sexuale cu o fata, doar pentru ca incurajarile ei ti-au demonstrat ca nu mai ai nevoie de alta dovada ca te iubeste?
Nu sunt adeptul strategiei "daca nu o faci inseamna ca nu ma iubesti". Asta e o prostie. Fetele care cad la replica asta sunt fie disperate dupa baiatul ala, fie proaste, fie putin din amandoua.

Citat:Te-ai culca cu o fata fara sa o cunosti mai bine, doar pt ca ea sa te gaseasca in continuare atractiv si sa nu te paraseasca pentru altul? (precizez ca tu te-ai culca cu ea numai pt ca e dorinta ei, nu a ta)
Pai daca nu o cunosc bine cum se ajunge la eu parasit de ea?

Si de ce toate intrebarile astea legate de sex?
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)