Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Sunteti de acord cu egalitatea dintre sexe?
Da , bineinteles.
80.77%
63 80.77%
Nu sunt de acord cu asa ceva.
19.23%
15 19.23%
Total 78 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Femei vs Barbati

#51
In ce lume mica traiti majoritatea din voi. Treziti-va, unele afirmatii pe care le faceti sunt total nefondate.

Lucrez cu guvernul canadian de doi ani de zile, trecand prin TLD (third location decompression) pentru a patra oara in Noiembrie anul acesta. Ati fi socati sa aflati cate femei ajung in ranguri destul de inalte in armata, si cate pleaca in Afghanistan, Kuweit si Ciad etc, avand aceleasi responsabilitati si indatoriri si pregatire ca si barbatii.

Daca ati urmari documentare mai multe pe Discovery, ati vedea ca exista multi chief engineers care sunt femei, sau piloti etc.

Una din cele mai importante pozitii in guvern in Statele Unite ale Americii este functia de secretar de stat, care la momentul actual este detinuta de o femeie.

Se pot da multe exemple, dar nu am rabdare sa fac cercetari acum.

Oamenii care au ceva mai bun de facut cu timpul lor, nu-l irosesc pe a discuta sau nu egalitatea dintre femei si barbati.

Daca vrei sa faci cu adevarat ceva, fara sa fie numai gura de tine, poti sa te muti frumusel intr-o tara araba si sa militezi pentru drepturile femeilor! Desi o mare parte din ele sunt perfect multumite cu stilul asta de viata.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#52
Un topic atat de valoroz unde cultura se revarsa mai ceva ca la Niagara nu putem sa-l pierdem.

[Redeschis]
Do not speak unless you can improve the silence.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)