Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ţigările şi adolescenţii

#85
Nu fumez. Prietenii mei fumeaza si asta nu inseamna ca ma obliga/forteaza sa o fac si eu.

"Din cate am observat, la mine in clasa si in scoala generala, si la liceu, au fumat numai persoanele mai slab dotate intelectual, cu rezultate proaste la invatatura (nu zic ca toate, dar fumatorii erau numai dintre ele). Voi ce parere aveti de acest lucru"

O prietena de'a mea fumeaza si pot spune ca are numai note de zece si noua [ pe merit ]. Nu e neaparat o regula dar deobicei cei ce fumeaza nu prea isi mai invata si nici nu mai vin pe la ore deci automat o sa ia note proaste. In clasa la mine majoritatea fumeaza si pot spune ca cei ce fumeaza nu note proaste.E adevarat ca nu toti exceleaza dar nici nu sunt asa prosti.
Zicea cineva mai sus ca pana nu incerci nu ai de unde stii si are mare dreptate.Am fumat si pot spune ca nu am ajuns dependenta. Defapt nici nu mi-a placut. In schimb pot sta foarte usor langa o persona dar nu mai multe. Spre exemplu daca sunt intr-o masina cu geamuri inchise si fumeaza trei persona mi se face rau.Am un fel de alergie la fumul de tigara.
Mi se pare groaznic ca la treisprezece-paisprezece ani sa zici ca esti dependent de tigara si ca nu te poti lasa. Asta ar trebui sa zica un om la treizeci-patruzeci de ani. Nu un copil care este in formare.
Anw, e doar parerea mea. (:
[Imagine: tumblr_lmvc2mI9Fg1qcr1eb.gif]
Ohana means family. Family means nobody gets left behind, or forgotten.



Răspunsuri în acest subiect
Ţigările şi adolescenţii - de Flash - 03-08-2010, 03:58 PM
RE: Ţigările şi adolescenţii - de Teh - 03-08-2010, 04:33 PM
RE: Ţigările şi adolescenţii - de Lia - 06-08-2010, 01:27 PM
RE: Ţigările şi adolescenţii - de She - 10-08-2010, 06:09 PM
RE: Ţigările şi adolescenţii - de Ada - 27-06-2011, 11:37 PM
RE: Ţigările şi adolescenţii - de Jessica. - 04-07-2011, 01:29 PM
RE: Ţigările şi adolescenţii - de Absinthion - 07-07-2011, 11:28 PM
RE: Ţigările şi adolescenţii - de Teh - 04-08-2011, 11:13 AM
RE: Ţigările şi adolescenţii - de Teh - 05-08-2011, 09:03 AM
RE: Ţigările şi adolescenţii - de Teh - 06-08-2011, 01:52 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)