Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ţigările şi adolescenţii

#8
Eu unul fumez tutun; si l-am fumat in toate formele de la narghilea pana la pipa. Am si mestecat tutun! A devenit viciul meu si am ajuns sa recunosc tipurile de tutun pe care le consum asa cum sunt unii oameni cu ceaiurile! Si apoi, va rog sa imi aratati un om fara vicii si atunci am sa va zic ca acel om nu are o viata normala. Eu unul am fost fumator pasiv din cauza mamei mele si la un moment dat am descoperit ca imi place acel miros usor dulceag si usor intepator de la Winstonurile ei! Asa se face ca am inceput eu sa fumez acum 2 ani de zile!Eu unul, de cand m-am apucat de fumat i-am spus mamei mele ca fumez(tatal meu este 10 feet under deci nu intrebati dece nu i-am zis si tatei) iar maicamea a fost fericita deoarece acum nu mai ii faceam morala din aia groaznica de nefumator gen: plamanii tai, viata ta , etc!Si cand stau sa ma gandesc ca printr-a 6-a eram un membru infocat al campaniei aleia cretine de prin scoli Spune STOP fumatului, imi vine sa mor de ras! Mult timp colegii mei nici nu au stiut/realizat ca eu fumez deoarece eu nu cautam acea popularitate cretina de fumator care atragea la randul ei cersetori de tigari. In ultima vreme insa, nu am mai vrut sa stau ascuns si m-am alaturat comunitatii de fumatori ai celor 10 minute de pauza. De ce? Pentru ca o tigara e un prilej de socializare; fumatorii sunt mult mai sociabili decat nefumatorii deoarece din moment ce accepta un viciu, accepta si noi persoane si idei in cercul de discutii! Bineinteles, nu garantez cat de bine se aplica ce am zis mai sus deoarece nu pot spune ca boschetarii de la gara sunt prea sociabili atunci cand fumeaza...
@Unia: Crede-ma, gaseste-ti un prieten/prietena daca esti fumator/fumatoare si ai sa vezi ca reduci din tigari! That applies to me at least...
[Imagine: nhkmisatosatousighh3.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
Ţigările şi adolescenţii - de Flash - 03-08-2010, 03:58 PM
RE: Ţigările şi adolescenţii - de Teh - 03-08-2010, 04:33 PM
RE: Ţigările şi adolescenţii - de tzahranul - 06-08-2010, 11:51 AM
RE: Ţigările şi adolescenţii - de Lia - 06-08-2010, 01:27 PM
RE: Ţigările şi adolescenţii - de She - 10-08-2010, 06:09 PM
RE: Ţigările şi adolescenţii - de Ada - 27-06-2011, 11:37 PM
RE: Ţigările şi adolescenţii - de Absinthion - 07-07-2011, 11:28 PM
RE: Ţigările şi adolescenţii - de Teh - 04-08-2011, 11:13 AM
RE: Ţigările şi adolescenţii - de Teh - 05-08-2011, 09:03 AM
RE: Ţigările şi adolescenţii - de Teh - 06-08-2011, 01:52 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)