Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: V-a placut primul Ova?
Da
100.00%
12 100.00%
Nu
0%
0 0%
Total 12 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

OVA 1 - His Butler, At the Box Office

#4
Oh OVA! "Ikiru beki ka, shinu beki ka..." "Hamlet ai grija ca nenea ala are o sabie otravita!" "Nenea ala...?!"
Fata lu' Seby e MORTALA. Da' si copii aia: nenea. Ditamai bishounen-ul...
Da da, OVA-ul este superb. Mai ales la sfarsit cand il sterge de machiaj.
Dar cel mai tare din OVA este cu siguranta Will. Il stiti pe Will. Apare din senin pe la sfarsitu' piesei si ii taie lu' Grell franghia de la gondola. La care Grell: "WIRRU! Ah, se bat doi barbati pentru Ofeliaaa...!"
Si Finny cu vocea lui mecanica, si Sebastian cu lectiile lui stricte, si LanMao cu rolul ei de alga, si Soma, care baga curry in el ca apucatu'(citez: "De ce nu pot si eu sa il joc pe Ramakrishna?!" "Pentru ca mananci curry." De vrei doua ori a zis..."), si Grell din nou care se dadea la Agni(tatal Ofeliei XD), si absolut tot.
In concluzie, de-abia astept "Ciel In Wonderland" in Octombrie. Dar nu era pe la sfarsitu' OVA-ului asta un mic preview cu un local cu niste localuri de sushi rivale sua ceva in genu'? Ciel, magnatul shushi
"Era foarte necajit/Bietul cer de ambra-albastra/Ca era indragostit/De marea verde/De marea albastra."
"La stapan demon, majordom demon."
"Fa ce vrei, toti piratii sunt liberi, esti un piraaat!"
"In lumea shinobi, cei care incalca regulile sunt ticalosi...dar cei care isi lasa prietenii in urma sunt chiar mai jos decat ticalosia."
"Suntem O.K. , O.K.! Sau suntem K.O.?"
"Intra in sufletul meu, monsieur. Nu o sa gasesti altceva decat intuneric."

"Life is a comedy for those who think, but a tragedy for those who feel."


[Imagine: 402222.jpg]
NINJA SEBASTIAN-SAMA! NIN NIN!:love:

[Imagine: 282638.jpg]
Da' nu te mai hlizli la mine ca stiu ca te iubesc...Zuppy02

http://static.zerochan.net/600/22/21/446072.jpg
Suzaku is glaring...manca-te-ar mama.





Răspunsuri în acest subiect
OVA 1 - His Butler, At the Box Office - de SooMin - 31-07-2010, 08:40 PM
RE: OVA 1 - His Butler, At the Box Office - de OneSkyCloud - 13-08-2010, 02:07 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)