Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dumnezeu poate dori şi răul pe acest Pământ?

#50
Citat:Nu cred că e ceva de genul "El vrea răul." Nu . Pentru că Dumnezeu ne-a dat raţiunea, ceea ce înseamnă că noi suntem răspunzători de faptele noastre.
Hey kiddo, el o creat răul. Acel rău care sigur măcar odată te-a afectat. Aşa că degeaba îi iei apărarea.
Åži sincer when God gives a ÅŸit about us? doesn't he has better stuff to do?
Dar serios acuma, lumea nu e tot mai rea, ci doar s-au înmulţit mijloacele de mas-media şi de aceea vezi că-s mai multecrime şi orori, mai ales că ororile şi crimele cresc direct proporţional cu populaţia.
Vremuri grele spui? Să tragi o privire la vremurile din Evul Mediu, a fost mult mai groaznic.
Iar actele criminalistice sunt cauzate şi susţinute de sistemul actual. Nu ai să vezi prea curând să seschimbe ceva, doar de dragul ca cei săraci să n-ajungă criminali şi hoţi şi să umple puşcăriile( btw e mai bine aşa gândeşte-te fără hoţi, criminali n-ar mai fi nici penitenciare, ar dispărea posturi, fără poliţie, deci e mai bnie aşa ?)
Am deviat destul.
Cred că ne doreşte răul pentru binele nostru ca să zic aşa. We din't know what's good or bad for us, right? only he does Smile
I've been wrong, I've been down
Into the bottom of every bottle
These five words in my head
Scream *are we having fun yet?*



Răspunsuri în acest subiect
RE: Dumnezeu poate dori şi răul pe acest Pământ? - de Mizantropul - 05-08-2011, 09:55 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)