Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dumnezeu poate dori şi răul pe acest Pământ?

#4
Poi, banuiesc ca da. Adica, iti mai amintesti si tu de potopul lui Noe? Dar nu... Mai, nush ce sa cred. Gandeste-te la ce ai spus tu acum, infractiuni, violuri, abandon, dar nu Dumnezeu ne impinge la aceste fapte, ci gandirea bolnava a unora, care cred ca viata lor ar fi mai interesanta astfel. Dumnezeu ne-a dat libertatea de a alege si se observa cu ochiul liber ca omul profita din plin de aceasta oportunitate. Din pacate, omului a ajuns sa nu-i mai fie frica nici de Dumnezeu, dar asta nu inseamna ca trebuie sa fim cu totii manipulati astfel, de mass media, de generatia din ziua de azi care se crede superioara altora, dar, defapt, nu e nimic de capul lor, trebuie sa gandim cu mintea noastra, nu sa ne fie teama de parerea complet opusa a apropiatului nostru. Anturajul, acum, este peste limita nesimtirii, si crede-ti-ma, ca stiu foarte bine despre ce vorbesc. Am cunoscut doua clase de oameni complet diferite. Genul de persoane dragute, care-ti ofereau pana si sufletul din ele si altii care doreau numai sa te batjocoreasca. Dumnezeu nu are nimic de impartit cu prostia din capul unora. Omul isi controleaza singur actiunile.
:::Hot temptations:::Sweet sensations:::
:::Rhythmic motion:::Raw emotion:::
:::Your reaction:::To my action:::
:::Hour after hour:::Of sweet pleasure:::



Răspunsuri în acest subiect
RE: Dumnezeu poate dori şi răul pe acest Pământ? - de kame. - 29-07-2010, 10:53 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)