Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Fara scoala

#21
Faaaara scoala faraaa scoala ! am fi niste analfabeti incapabili sa lege doua cuvinte. Desigur, de multe ori mi-am imaginat cum ar fi fara scoala si mi-am dorit cand ma trezeste mama sa raman acasa, ba chiar am mers pe langa liceu, dar nu ar fi prea ok fara un institut in care sa invatam. Partea buna este ca la scoala ne facem prieteni, pauzele si orele in care lipsesc profesorii sau in care mai baga unu o gluma' buna si toti is pe jos. Sunt si momente cand ti-ai dori sa ramai la scoala (cel putin eu am patit) dar, de asemenea sunt si momente in care ai vrea sa pleci cat mai departe profesorul "tignit" care tocmai ti-a dat un 2 pe "nedrept".
Eu una nu-l suport pe profu' de fizica si am impresia ca cere bataie. Intr-o zi o sa i-o dau cu mare placere si asa e doar un speriat care doarme la camin. 29.
Oricum mie imi si place dar imi si displace scoala. >.< Yeah, am incheiat cu postul. Bye, bye.
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

#22
Cu totii cred ca am spus asta de multe ori: "A naiba el sa fie cel care a inventat scoala." Pana si eu de multe ori o spun, dar daca am sta putin sa ne gandim ar fi groaznic fara scoala, personal asa cred.
In primul rand ne plangem pentru faptul ca ne ocupa tot timpul unui an si ca vacantele sunt prea scurte si nu avem atata libertate, doar invatam si iar invatam. Nu puteam sa ne mai ocupam si de ceea ce ne place sau sa ne mai intalnim cu prietenii pe undeva, cam asta ne deranjeaza pe toti, si pe mine cateodata si totusi la scoala noi nu mergem indemnati de ai nostrii, scoala nu este obligatorie, cum spune si doamna mea de religie: "Mergeti la scoala ca sa invatati si sa ajungeti ceva in viata, sa stiti sa vorbiti si sa va comportati". Bine comportamentul mai vine si de la cei sapte ani de acasa, dar pana la urma sa privim altfel scoala - adica intr-un ochi optimist, chiar daca de multe ori suntem presati de carte, intr-un final avem ocazia sa socializam cu diverse persoane, sa acumulam cunostinte noi care cine stie, devin interesante si se prind de noi, pentru ca intr-un final tot ramanem cu ceva in cap si ne ajuta mereu ceea ce invatam deobicei la scoala.
Daca nu ar fi scoala cred ca am fi analfabeti, nu am stii sa scriem si sa purtam o conversatie normala cu cineva sau nu am stii sa spun, de exemplu: in ce tara traim (asta chiar ar fi ciudat, dar sunt cazuri).

Chiar daca ne plangem mereu, avem destule ocazii sa ne vedem cu prietenii/colegii sa radem sa ne distram in pauze si chiar si in ore, cat si sa acumulam cunostinte care ne vor ajuta si ne ajuta si in prezent.
Eu una sunt intre si intre, cateodata vreau sa-i dau foc, alteori vreau sa o ridic in slavi. Depinde cum a fost saptamana. *laughs*



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Experiente amuzante la scoala βεκi 202 103.925 16-07-2013, 12:47 PM
Ultimul răspuns: Ada
  Prima zi de scoala /liceu Khonsu 41 34.067 15-04-2013, 08:08 PM
Ultimul răspuns: Fear
  Aveti ambitie la scoala? Ryoto 6 5.087 18-03-2013, 11:30 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Scoala KarinaD 16 9.611 19-07-2011, 04:23 PM
Ultimul răspuns: North
  Concursuri la scoala Flash 13 10.092 11-12-2010, 09:17 AM
Ultimul răspuns: AlerimxD
  Incepe scoala ! [ 2010 - 2011 ] Flash 33 19.594 14-10-2010, 08:18 AM
Ultimul răspuns: *ILY Yaoi Maniac*


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)