Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Banchet

#41
Intr-a 4-a se face banchet? Lolz, noi am facut un fel de petrecere mascata (eram sheriff dar hai sa nu vorbim despre asta).
Cel dintr-a 8-a nu mi s-a parut un eveniment prea interesant. Era toata clasa mea, in valoare de 11 capăţâni, o parte din alta clasa, peste 15 nu cred ca erau, si jumate' din alta, adica in total nu mai mult de 40 de copilandrii. Vestimentatia mea nu mi-a placut, nici coafura, am dansat pana n-am mai putut (eu si cu inca vreo doua tipe), aproape tot timpul, de mancat abia-abia, si la sfarsitul petrecerii s-au suit niste fâţe pe boxe, au dat din fund si au primit diploma de sufletul petrecerii. Poze... cu chiu cu vai.
Sper sa fie asta de acum mai de-un dumnezeu.
[Imagine: ls.jpg]

#42
In clasa a IV-a nu cred ca am facut si daca cumva am facut, sigur a trebuit sa invat vreo poezie sau m-am simtit vinovata cu ceva (daca nu ma insel, a fost o serbare si a fost chiar frumoasa).
In clasa a VIII-a toata lumea plecase din clasa, multi spunand ca vor sa isi continue Metin-ul sau cum de-abea asteptau vacanta. Da, cam asta a fost despartirea noastra lacrimogena. Eu m-am dus cu cea mai buna prietena a mea si ne-am luat inghetata sau chips-uri.
Sper sa nu impusc pe nimeni peste trei ani, la banchetul de sfarsit de liceu.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#43
Pe clasa a 4-a a fost ceva dragut cu o serbare si un fel de petrecere dupa,din care nu mai stiu decat ca venise si un clovn 21
Anul trecut la banchetul din clasa a Vlll-a alta poveste."La ora x ne intalnim la restaurant",zicea diriga.A fost la un strand,lucru care nu ia prea convenit,dar nu a avut ce face.Un discurs al directorului,al dirigintilor si al unui coleg care a trminat cu 10 pe V-Vlll....Dupa care petrecerea in sine care a fost draguta.Toata ziua/seara am asteptat (printre dedicatii pentru profesori de toate felurile) sa apara naibii pe ringul de dans profu de fizica si profa de bio (care se casatorisera in mai),si sa zicem doar ca toti eram cat pe-aci sa ne patam cu inghetata 21 Si-au facut curaj sa se ridice de la masa pe "Ciobanas cu 300 de oi" mda,v-ati prins.Asta o sa o tin minte in mod sigur.Oricum in mare a fost ok.Acum imi ramane doar sa vad ce va fi peste trei ani.
[Imagine: tumblr_mihybjaQlI1rnvpygo1_500.gif]

#44
In a IV-a, nu mai stiu sigur cum a fost, stiu ca am avut un fel de petrecere in ultima seara din excursia de la Brasov si am dansat pe acolo si asta a fost, nimic deosebit.
In a VIII-a, am avut ceva similar, ne-am dus la un restaurant toti si am dansat, mancat, baut, (eu am speriat un chelner) si distrat per total.
In a XII-a, nu ma duc. 21 Prea multi bani, prea mult deranj, prea multe certuri (drama) si imi urasc colegii astia mai mult. Nu am de gand sa stau o noapte intreaga la masa, ascultand manele si minunandu-ma de colegele mele. Cand nu ai pe cineva cu care sa te distrezi, e aiurea si prietenele din clasa nu danseaza niciuna (nici eu nu-s mare dansatoare, dar totusi). Asa ca, anul asta stau acasa!Crazy-monkey-emoticon-136
[Imagine: tumblr_nj7zymkwG01rpwh4yo1_500.png]
"I will destroy you in the most beautiful way possible,
and when I leave you will finally understand
why storms are named after people."

- Katrina M. K

#45
Daca pentru unii a fost jalnic si pentru altii a fost genial la mine a fost pe undeva ma mijloc, mai mult catre jalnic decat grozav. Cel din clasele primare a fost foarte ciudat, am jucat invarte sticla sau cum se numeste jocul acela, am consumat o cantitate considerabila de prajitura si suc si am plecat acasa cu parintii de mana. Cel de pe clasa a VIII-a a fost mai ok, I guess. Baietii au strecurat alcool pentru ca nah, se poate sa te distrezi fara asta? Am dansat putin, well, putin mai mult dar m-au deranjat tocurile prea mult pentru a mai fi in stare sa ma simt bine. Baiatul de care mi-a placut a disparut asa, cum a aparut, de nu stiu unde. La 12 am fost acasa. Cat despre cel din ultimul an de liceu, acela chiar a fost patetic. Cred ca am fost singura care nu am dansat in toata nebunia aceea, intre toti baietii ce transpirau prin fiecare por si beau mult mai mult decat le cadea bine, doar de dragul de a consuma alcool. M-am bucurat pentru ca am mai reusit sa vorbesc cu fostii profesori, unii dintre ei si am facut poze cu ei. In rest, w/e.
[Imagine: ak8THBQ.png]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)