Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Banchet

#21
Pana acum am avut doar de a IV-a, urmeaza peste doua saptamani cel de e VIII-a.

In a IV-a a fost foarte tare! Am facut o excursie de doua zile in Brasov. A fost bestial. Am ras, am cantat...Nu mai tin minte daca am dansat, dar daca da inseamna ca m-am miscat si eu acolo ca o frunza batuta de vat :]].

Peste doua saptamani am banchet de clasa a VIII-a, cum am spus si nu cred ca va fi cine stie ce, tinand cont ca nu stiu sa dansez. Cat despre rochie, imi place...Dar arat ca un peste in ea [sau poate e doar impresia mea].

Sper sa banchetul asta sa fie ok...

Edit: Banchetul a fost minunat! Mult mai frumos decat ma asteptam, insa s-a terminat prea repede. Singurul lucru care m-a deranjat a fost durerea de picioare pe care incepusem sa o am pe la 2 si faptul ca mi-a fost putin rau. . Cu toate ca am spus ca nu stiu sa dansez, am dansat cam toata noaptea si a fost chiar ok. A fost cea mai frumoasa seara!
[Imagine: 25rd0nd.jpg]

#22
Ooo da. Cum am zis pe 26 am avut banchetul si a fost cea mai tare seara ever. :X. Mi-a placut enorm de mult si mi-as dori sa traiesc acea seara iar si iar. Stiu ca in primul post am zis ca cik nu o sa dansez deloc, dar, spre surprinderea mea, am dansat aproape toata noaptea. De pe la vreo 8 asa pana la 3 30. Deh, ar trebui sa nu mai vorbesc fara sa stiu. Am fst imbracata intr-o rochie pana putin sub genunchi, sandale cu toc de aprox. 10 cm si un bolero. In fine a fost o seara speciala. Am facut banchetul intr-o pensiune de la iesirea dintr-o comuna din apropiere de orasul meu, foarte eleganta. In fine, m-am distrat foarte mult. La noi nu prea s-a lasat cu plans cum a fost la banchetu de anul trecut. Doar cativa au mai plans asa. Eu nu 21. Dar mi-a parut foarte rau. In fine, cam asta a fost ^^ Il astept p'ala de a 12-a acum.
[Imagine: EnvYQ.png]

#23
Eu am avut banchetul pe 26 si a fost frumos, am uitat de toate neintelegerile pe care le aveam cu unele persoane si m-am distrat, am dansat de la 6 si ceva pana la 4 dimineata cand ne-au dat afara din local, rochia am avut-o simpla, nimic complicat si oricum eu nu am plans fata de ceilalti4
Mi-a parut rau, dar asta e, astept banchetu din a 12-a

#24
Si eu am avut banchetul acum pe 26 mai :]] A fost mai mult decat genial. Nu ma asteptam sa fie atat de frumos O__O Ma gandeam ca toti baietii o sa stea pe scaun si o sa se uite pe pereti. Bine, adevarul e ca asa a fost la inceput:]] Dar dupa a inceput sa danseze toata lumea, unii chiar nu se mai opreau O_O De asemenea, au fost si mult faze amuzante :]] Peste o mie...am ras cu pofta si inca rad cand imi aduc aminte.
Am plans cu totii cand am urmarit un filmulet cu noi din a5a pana acum, cu poze. A inceput unul sa planga, ne-a apucat pe toti :]] A fost foarte emotionant momentul acela O__O Si ne-am gasit si noi sa plangem toti 24 pe culoarul de la baie. Trecea lumea pe acolo nu avea loc de noi :]] Dar noua nu ne pasa...
Si profesorii au fost foarte de treaba cu noi. Multi nu si-au putut inchipui ca suntem o clasa atat de unita si de distractiva >.< Hehe, le-am aratat noi lor. Am dansat cu toti profesorii:]] Ala de civica si de fizica ne luau la dans O_O. Si fiecare profesor si-a tinut speechul si a fost foarte emotionant, de asemenea :]]
Banchetul a tinut de la ora 5 pana la 3 dimineata O_O Totusi, mi s-a parut prea putin...nu stiu a trecut prea repede :]] Sincer regret ca s-a terminat...as retrai acel moment de n ori. A fost multa distractie xD
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#25
Ei bine , la banchetul din clasa a IV-a nu am fost prezenta , însă la cel din clasa a VIII-a nu am putut lipsii. A fost o zi superba presărată de surprize , mai ales din partea colegilor cu care nu am o relație foarte buna. Băieții îmbrăcați la costum , iar fetele în rochii elegante , care mai de care mai frumoase. Profesorii de la cei mai tineri la cei mai înaintați în vârsta. Amintiri de neuitat povestite , acestea începând încă de la momentul în care am pășit în micuța grădinița unde am început sa ne formam diferite relații cu fiecare noua persoana întâlnită. Am făcut multe poze cu profesorii , cu colegii. Am dansat pana nu am mai putut sa merg. 21 [Am cam exagerat.] Cel mai tare lucru a fost când profesorul de matematica a băut cam mult și a început sa danseze. Nu au lipsit dedicațiile din partea celor prezenți, unele destul de amuzante. Anyway, cu toții ne-am distrat , chiar dacă am stat doar pana la ora 1 dimineața.
A fost o noapte superba , în mai puține cuvinte pe care mi-as dorii sa o repet. Amintirile au curs in acea seara și la ele s-a mai adăugat încă una , cea a banchetului.
Sper ca toată lumea a avut sau va avea parte de o astfel de zi!

#26
Eu în clasa a IV-a am avut serbare. Un fel de carnaval, doar că a fost cu cele 4 anotimpuri O_O, flori, insecte şi toate tâmpeniile astea. A fost distractiv, ţin minte că muream de râs pe acolo şi of course, înebuneam de cald, avâd o rochie lungă până în pământ, că deh, mă pusese învăţtoarea să jos "rolul" verii >_>. Oricum, am plâns puţin atunci, că doar ne despărţeam de doamna, dar în rest a fost totul OK.

Pentru banchetul din clasa a VIII-a revind cu un edit. Îl fac pe 9, deci mai am ceva timp[care nu mai trece odată >_<].
[Imagine: tumblr_m5081nasq41qi2adeo1_r1_500.gif]
Love? No, I prefer vodka <3

#27
imi pare rau sa va spun dar nu am sa ma duc la banchet dar deoarece sunt nou un acest site voi scrie putin pe bune
intra 4 am facut ca un fel debochet dar lam facut la un local din zona
dar acuma in a 8 nu ma duc si nici nu o sa ma duc la reuniuni de clasa deaoarece am niste colegi tampiti (nu bagati in seama injuraturilefurios)care nu sti sa fie uniti


[/color]the end[color=#006400]

#28
Hey buna:X vad ca multa lume pe aici considera ca banchetul din a IV-a a fost nasol. Al meu a fost intre21 L-am facut pe insula copiilor(Undeva prin Bucuresti) si a inceput sa ploua21) din patru ore cat am stat 3 a plouat si nu am putut iesi de sub umbrelute21).

Cat despre banchetul de a VIII-a tocmai ce l-am avut pe 10 vineri. A fostt soooperrrr :X:X A plouat si aici doar ca banchetul s-a tinut inauntru. Nu am stat prea mult jos nici nu am mancat prea mult. Am dansat si am stat 8 ore pe niste tocuri de 10 ca si acum ma dor talpile.
Cel mai rau a fost la sfarsit cand toata lumea plangea si inunda sala 2 Si partea amuzanta cand am plecat ca sa ajungem la masina trebuia sa mergem ceva asa ca ne-am inghesuit cate 4-5 sub vreo umbrela dar tot nu ajungea, am luat apa la pantofi, ne-am udat pana la piele si am avut "placerea" sa vizionam si vreo 2 care au cazut in balta din cauza tocurilor21) A si sa nu mai mantionez partea in care era sa ne muste caini.
Byepupic
[Imagine: taemin-grr_180679547.gif]
I just wanna know if you feel the same
When you call my name someday
I will be there right in front of you

#29
Of Doamne, când mă gândesc că s-a mai dus un an, şi iată ! Am terminat clasa a VIII-a. 46 Oricum, nu o să vorbesc acum despre finaluri triste sau despărţiri dureroase, pentru că n-a fost deloc aşa. Deeci.... :X Banchetul din clasa a 8a.... : - "

Era imposibil să nu zâmbim ! Ca orice banchet, am petrecut împreună până în ultima clipă, am râs şi .. well, da... am şi băut un pic, aşa... în echipă. 9 * laughs *
Fotografii - GOD ! De fapt, noi, elevii,. nu am făcut deloc fotografii, hai să zicem doar câteva, în rest, au făcut doar profesorii. Adevărul e că noi am fost prea ocupaţi cu dansul. Nici nu am mai mâncat tort. :]] Cum spuneam, am ţinut-o în chefuri. 21 Profsorii s-au mirat cum de mai avem atâta energie să dansam, să ţipăm [ duuuh` ] and so on. ^^' Şi... mda, acolo mi-am rupt eu o chestie enrventă de la pantofi - adică tocmai la " Dansul Pinguinului ".
Pfff, ce-aş mai vrea îcă un banchet ca acestaaaa ! xD

#30
Ah, noi, teoretic, nici măcar n-am avut banchet. * laughs * Adevărul e că ne-am certat până-n ultima clipă şi-am decis că mergem doar la o pizza cu diriginta şi apoi pa şi pusi, dar când ne-am văzut încolonaţi, frumos îmbrăcaţi, ţinându-de de mâini, ascultând toate discursurile emoţionante care s-au spus ne-au cam dat lacrimile - de fapt, o colegă plângea în hohote - şi-a rămas că vorbim la pizza ce facem după faza cu pizza cu diriginta. Ni se părea destul de aiurea, că de la pizza am plecat la patru, aşa că a rămas că mergem în club. Yeah, eram grădiniţa pe acolo, but slavă cerului că era un mini-club cum s-ar spune. Am băut - în gaşcă : )) -, unui coleg i s-a făcut rău - am crezut c-o să moară -, dar până la urmă seara s-a terminat cu bine. Am dansat, am râs, am făcut mişto, am jucat darts, am făcut cam tot ce-am putut. Seara s-a încheiat pentru toţi acasă la un coleg, unde-am mai petrecut şi-am jucat cărţi până pe la trei, apoi băieţii au rămas acolo - erau prea beţi pentru a se mai deplasa până acasă la ei -, iar noi fetele ne-am condus una pe alta. : ))
Azi e ultima zi de pregătire, deci ultima zi cu ei, ultima zi în şcoală şi alte cele, dar nu regret or smth. E un sfârşit ce marchează un nou început, iar aşa zisul nostru banchet a încercat să marcheze asta. D:




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)