Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pirates of the Caribbean 4

#1
In sfarsit! A fost confirmat la ComicCon 2010, unde publicul a fost surprins de acest mic "trailer":
CLICK ME - reactia publicului este foarte tare xD
Aici aveti varianta clara: CLICK ME

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides
- realising date: 20 mai 2011

P.S: Filmul o sa apara si in varianta 3D
[Imagine: tumblr_mhil1c1m_Ti1r92q67o2_500.gif]

Though our paths may have diverged, you must continue to live out your life with all your might.
You must never consider your own life to be something insignificant.
You must never forget about your friends who loved you.

#2
Yey :X stiam ca se va face un al 4-lea film dar nu credeam ca va fi mai devreme de 201239 , oricum din celelealte trei filme mi-au placut enorm fiecare, a avut suspans , comedie ...deci foarte bun filmul . Sa speram insa ca va fi ceva spectaculos in PofC4, poate mai multe glume de-a lui Jack ?.Sunt nerabdatoare 105
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

#3
Aştept PotC 4 de ani întregi. xD Chiar dacă nu eram sigură că va apărea, eram în stare să fac petiţie pentru asta şi să mă duc până la Disney să ameninţ cu greva foamei. D:
Here's the plot summary:
Citat:Jack Sparrow crosses paths with a woman from his past, but he's not sure if it's love or if she wants to follow him so she can find the lost Fountain of Youth. Things seem clearer when she forces him aboard The Queen Anne's Revenge, the ship of the infamous Blackbeard. Here, Jack finds himself on a brand new journey -- and unsure as to who he should fear more, the woman from his past of the cutthroat pirate.
Sună bine. 15 De abia aştept. Deşi nu ştiu ce să cred despre ştirea cu Penelope Cruz care joacă fiica lu' Blackbeard. :\ Nu prea mi-a plăcut de ea. Sper să îmi schimb părerea totuşi. smile

#4
(27-07-2010, 09:50 PM)Mrs. Lovett A scris: Aştept PotC 4 de ani întregi. xD Chiar dacă nu eram sigură că va apărea, eram în stare să fac petiţie pentru asta şi să mă duc până la Disney să ameninţ cu greva foamei. D:
Here's the plot summary:
Citat:Jack Sparrow crosses paths with a woman from his past, but he's not sure if it's love or if she wants to follow him so she can find the lost Fountain of Youth. Things seem clearer when she forces him aboard The Queen Anne's Revenge, the ship of the infamous Blackbeard. Here, Jack finds himself on a brand new journey -- and unsure as to who he should fear more, the woman from his past of the cutthroat pirate.
Sună bine. 15 De abia aştept. Deşi nu ştiu ce să cred despre ştirea cu Penelope Cruz care joacă fiica lu' Blackbeard. :\ Nu prea mi-a plăcut de ea. Sper să îmi schimb părerea totuşi. smile



Nu este Piratii din Caraibe 4... asa am intitulat eu topicul sa sara in ochi. Actiunea este plasata undeva intre Piratii din Caraibe 3 si 4. Vor fi mai mult amintiri si ... ce mai... filler.

Later edit: Acum m-am documentat mai bine si da, ai dreptate. Acest plot este confirmat. Scuze! xD
[Imagine: tumblr_mhil1c1m_Ti1r92q67o2_500.gif]

Though our paths may have diverged, you must continue to live out your life with all your might.
You must never consider your own life to be something insignificant.
You must never forget about your friends who loved you.

#5
E bine că măcar apare anul ăsta, pe lângă alte câteva zeci de filme bune. Ce e cu adevărat frumos în filmul ăsta, cel puţin din ce am citit şi din trailer (nimeni nu poare să îşi facă o părere dacă nu vede trailerul ) e că Jack trebuie să găsească o altă comoară pe care, evident, (sau cel puţin aşa cred eu) o va pierde în final.
Dar de abia aştept să văd dacă am dreptate sau nu! 21 plus că apariţia acestui Black-Beard *piratul care îmi place mie cel mai mult de altfel* adaugă un nou spice filmului.
Dar tot Jack rămâne cel mai tare 21
[Imagine: chibi_907.gif]
, chibi-ul lui candy_cane

"Furiile Iadului sunt mai blande decat femeia badjocorita" - SK-'Apocalipsul'
[Imagine: sc95oz.jpg][Imagine: 100.png]

#6
Că tot se aproprie lansarea filmului, un nou trailer este necesar.

Official Trailer 2 - Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides
[center]If you f**k with me, you get burned Smile

Bleach România | Sannins - traduceri manga

[Imagine: webmaster.png]
[/center]

#7
Nu e nici o părere despre film pe aici? WOW. o.o
Revenind, am văzut Pirates of Caraibbean 4 acum câteva săptămâni la cinema şi mi-a plăcut destul de mult. În 3D a fost chiar mişto şi mi-a plăcut mai mult ca precedentele, cred. Ca de obicei, Johnny Depp nu s-a situat sub aşteptările mele, interpretându-l pe Jack Sparrow la perfecţie. Îi ador personajul ăla. Penelope Cruz s-a descurcat şi ea bine, dat fiind faptul că era însărcinată. Însă nu mi-a plăcut personajul ei, Angelica. Angelica asta, după părerea mea, era prea naivă. Credea că Barbă Neagră o iubeşte şi aşa mai departe când el ar fi ucis-o imediat - ca la faza aia cu pistoalele în junglă.
And, ca de obicei, Jack Sparrow salvează lumea. Mi-a plăcut la nebunie când tipul ăla a aruncat păpuşa woo doo cu Jack în prăpastie şi el a început să urle; sau când era cu Gibbs şi cu cele două pocale în spinarea porcului şi spune că nu Gibbs era porcul :]] . Mă rog, sunt multe faze geniale şi de aceea îmi place la nebunie Jack.
Însă finalul m-a uimit. Eram obişnuit cu zgârcitul de Jack care ar fi făcut orice pentru eternitate şi am fost şocat când el i-a dăruit Angelicăi eterninatea :]] . Bine, şi reacţia ei a fost depăşită răăău şi de aceea cred că a fost abandonată pe insula aia : - ? .
În fine, franciza asta e legendară şi eu, personal, o ador.
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#8
Huh, l-am vazut cam acum o saptamana. Nu stiam ca e asa de bun in 3D, sincera sa fiu, imi imaginam cu totul altceva. Anywhoooo, ca de obicei, Jack = Super- Awsome daca pot sa ma exprim asa. Nu da gres niciodata cu nici un rol, cu atat mai putin acesta.
Si la cat de mult o iubeste *si intotdeauna o va iubi* pe Angelica, mda, a lasat-o pe insula. Poate dupa atatia ani si ea il va cauta pe Jack cu acel pistol cu un singur glont si il va impusca direct in inima si povestea merge mai departe. Oricum, nu m-am gandit ca Elizabeth nu va mai aparea. Pana la urma soarta le-a fost pecetluita.
In orice caz, scena care mi-a placut cel mai mult a fost lupta dintre sirene si acei marinari, lol. Parca erau vampiri in apa, foarte periculoase dar si foarte frumoase.
Oricum, nu ma asteptam la nimic mai putin decat perfectiune de la film.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#9
Abea aştept să merg odata să-l văd! Au fost o groayă de prieteni, dar eu încă nu am avut când! Aştept să mă fac mai bine şi, în primul rând, să pot să ies din casă, apoi mai văd eu cu cine merg, sigur găsesc pe cineva :]].
.
Where is the love?
[Imagine: 14uuh6x.gif]
Does love have a reason?

#10
Filmul mi'a placut, la cinema mi'am schimbat complet parerea facuta dupa o vizionare pe bucati in 2D (oribil, nu mai fac asta in veci!).
Cand l'am vazut pe Barbossa in slujba Imperiului si in hainele acelea caraghioase, mi'am zis "cine'i asta si ce'a facut cu adevaratul pirat?!". Ma bucur ca au pus accentul si pe el in aceasta parte. Mi'a venit in minte scena in care se afla cu Jack si acel schelet miscator in patul de pe acea corabie esuata. Desi schiopata, asta nu l'a impiedicat sa lupte pentru razbunare. Am adorat scena in care a revenit la statutul sau de capitan pirat.
Jack? Minunat ca intotdeauna, ce'as putea adauga! Faza in care s'a atarnat de o firma a unui bar, amuzanta rau! Am ras din inima cand se lupta pentru acea prajitura la inceputul filmului. "Sir, I'm here to report a mutany" sau ceva in genul rostita atarnand invers e nepretuita, la fel ca gesturile sale specifice insotite de replici menite a te zapaci si de umorul sau straniu.
Pacat ca actiunea s'a petrecut mai mult pe uscat si pe intuneric, se vede ca s'a schimbat regizorul. Altceva nu am de comentat, o continuare destul de reusita.

"Do you really want me dead or alive/ To torture for my sins? "

Caz inchis, joc terminat, trage-ti fermoarul. Pana si un orb vede asta!
(George Rathbun)

[Imagine: 18m8pl.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Pirates of the Carribbean Queen of Peace 18 11.735 12-07-2012, 01:48 PM
Ultimul răspuns: hero1hero


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)