Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Top Checheghenkai-uri Visuale

#1
Dea lungul anilor s-au tot speculat diverse chestiuni privind puterea, abilitatea si unicitatea fiecarui chechegenkai visual in parte. Cele mai cunoscute faniilor fiind cu siguranta Sharingan si Byakugan. Cu toate astea exista peste 100 de astfel de checheg. visuale multe necunoscute noua. Este important insa sa stim cate ceva despre fiecare in parte, sau in fine despre cele mai importante. Iata un top in care voi explica abilitatiile speciale a celor mai cunoscute checheg. 1. Rinegan este considerat a fiind cel mai puternic deoarece are toate cele sase "semne". Iti ofera o enorma masa de energie, cam ca sage mode. Abilitatea sa speciala este un jutsu de calibru mijlociu care se numeste pe engleza "Allmight Push" a carui urmare este aruncarea adversarilor si a tot ce se afla in raza sa pe o distanta de cam 100 m impedicand atacurile directe. Acesta poate fi utilizat odata la 5 sec si necesita o masa mica de chakra. Exista insa si varianta full power a acestui jutsu care se numeste "Shinra Tense" si are o putere de 10.000 de ori mai mare si mai distrugatoare. In schimb acest jutsu poate fi folosit doar de cam 3 ori pe parcursul vietii caci la fiecare utilizare pierzi aproape jumatate din timpul pe care il mai ai de trait. Cam atat despre acesta, apoi urmeaza un checheg. ce inca nu a fost facut public in serial. Pe 3 este Sharingan cu abilitatea sa speciala "Amaterasu" care transforma materia in antimaterie, ceva in genu unei gaurii negre ( dupa parerea mea mult mai puternica decat allmight push). Aceasta are mai multe stadii si frome in funcite de tipul de mangekyo insa in principiu este aceasi. Ex. Itachi si Kakashi. Mai este si abilitatea de a utiliza Gen Jutsu sau de al depista si neutraliza si cea de a citi Nin Jutsu si de al copia cu exactitate. Tai Jutsu nu poate fi citit insa poate fi copiat. Byakugan se afla abia pe 7 si nu poate face mare lucru inafara ca iti poate citi punctele chakra pentru a le neutraliza si ca iti permite sa vezi prin obiecte solide cam pana la 1 km departare. Mai fi Jibakugan, ce iti permite sa iti hipnotizezi adversarii si sa-i transformi in niste papusi care au ca singur scop sa iti urmeze ordinele. Aceasta hipnoza nu prea are efect pe Jinjuriki ai pe utilizatorii de Sharingan din cate se stie. Apoi mai sunt Kyotogan, care iti da abilitatea sa citesti gandurile adversarilor, Miotogan care are puterea de a vedea in intuneric si de a vedea prin materie solida, Katagan care din cate stiu te impietreste pentru un timp destul de scurt daca il privesti cand este activ si in final Getsugan care inafara ca straluceste eu nu stiu ce mai poate sa faca. Acum as dori sa completati lista cu alte checheg. daca mai cunoasteti altele eu doar atatea stiu si sa postati favoritul vostru si motivul pentru care la-ti ales, dar si sa comentati despre celelalte. P.S. Eu unu zic ca Sharingan este cel mai tare.

#2
Aham...in primul rand, e Kekegenkai, Rinnegan si Jinchuriki. Si nu am inteles nimic din topicul asta. Scuze daca fac spam, numai ca topicul asta e inutil.
[Imagine: Shou_Cat_by_Reila_Komatsu.gif]

#3
Same as Dya, nu am inteles nimic. Iar cred ca mai sunt topicuri in care se discuta lucruri asemanatoare ca acesta. Sorry no useless topics.
[Imagine: FES_Icon_by_ShardRenzi.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)