Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Casa Groazei

#11
heheh, thanks 4

Lake

Sunrise I

Sunrise II

Sunrise III

______________

new ones o.o''

Frog

Angel

#12
Bun, deci dupa cum ti'am zis... I'm here 19.
Deasemena ti-am zis ca nu ma pricep in fotografie si nu cred ca iti pot da sfaturi utile, insa o sa incerc sa-mi spun parerea.
Imi place foarte mult cum ai pozat lacul acela, mi se pare asa... intunecat si sumbru 105. Rasaritul acela ai incercat [probabil] sa-l prinzi din mai multe unghiuri, cred ca prima poza este cea mai reusita.
Poza aceea, Frog... M-a amuzat foarte tare. Nu cred ca stii, dar am avut un nik name odata "Broscofobie`Verde". Poza ta mi-a adus aminte de frica mea de broaste24. Chiar si asa, tot imi place15. Ai editat-o cumva?39
Angel... Hm, well, si eu am statuiete destea prin casa, dar sa mor daca nu mi'a trecut prin cap sa le fac poze. Imi place ca pe langa ca stii sa fotografiezi, stii si ce anume sa pozezi. Bestial o.O
Well, in concluzie, imi plac toate imaginile tale.
Astept urmatoarele fotografii10
[Imagine: asdsadfu.jpg]
Sank you, Valkyrja *hug*


#13
Iată-mă şi pe mine aici ( doar ţi-am promis, nu? ).
Sincer nici eu nu mă pricep şi nu cred că te pot ajuta cumva ( ce să mai vorbesc de sfaturi care mă cam îndoiesc că vor apărea), dar măcar pot să îmi spun impresia făcută după ce am văzut pozele.

Lake - îmi place mult cum ţi-a ieşit poza, contrastul acela dintre obscuritatea apei şi luminozitatea şi claritatea cerului este superbă după părerea mea, parcă îi dă un aer mistic peisajului, aer accentuat şi de acea creangă ce parcă iasă din apă asemena unui demon. După cum am mai spus, parcă e o atmosferă mistică, de basm ( cel puţin aşa consider eu ). Îmi place şi unghiul din care ai fotografiat, ai surprins perfect toate elementele peisajului, făcându-l astfel mai aparte.

Răsăritul e prins din diferite unghiuri, dar şi momentele în care ai făcut pozele sunt diferite parcă -şi aici fac referire la culoarea şi forma norilor care diferă, de la o nuanţă închisă la una mai deschisă şi de la plenitudinea de nori la un cer puţin mai senin, mai eliberat şi mai clar ( dacă îi pot spune aşa ). Oricum îmi plac foarte mult toate cele trei poze, după părerea mea sunt foarte reuşite.

Frog - îmi place mult poza asta, dar vreau să ştiu dacă e editată sau doar aşa pică lumina. Are un luciu ce dă impresia de metal preţios, iar forma broaştei e oarecum artistică ( nu ştiu de ce, dar mie îmi dă impresia de înţelepciune ). Unghiul este din nou foarte bun şi ai surprins din nou foarte bine broasca în toată splendoarea ei ( ca să spun aşa ). Nu ştiu ce să mai spun, îmi place.

Angel - foarte drăguţ bibeloul şi cum a spus Unde'i punctul? tu chiar ştii ce să fotagrafiezi. Îngeraşul e foarte simpatic şi surpinde acel farmec specific, acea stare de visare, de candoare, de puritate specifică îngerilor. Îmi place mult cum cade lumina pe bibelou, restul fiind cufundat în umbră, iar unghiul din care ai luat poza este foarte bun după părerea mea.

Şi cam asta ar fi. Îmi pare rău pentru comentariul meu cam pueril, dar şi-am spus că nu mă pricep deloc la poze ( cred că s-a observat destul de bine acest lucru ). Oricum îmi plac mult pozele tale şi aştept următoarele imagini, chiar te pricepi.
[Imagine: 2cr0ksm.png]

But I don't wanna go on living
Being so afraid of showing
Someone else my imperferctions
Even though my feet are trembling
And every word I say comes stumbling
I will bare it all , watch me unfold

#14
Broken lollipop

Ladybug

Morning sunshine

hehe,acum ca am pc, va pot arata pozele noi 4
________________

new ones

I can see

Pink Rose
______________

Ala eu, ala eu.. stati la rand :]]]

Waterdrops

Flowers

Turtle

P.S: poate va indurati la a treia postare 4
_____________

x4 ^^

http://jigokusorry.deviantart.com/art/Lo...sorry&qo=0

http://jigokusorry.deviantart.com/art/Ch...67653&qo=9

http://jigokusorry.deviantart.com/galler...8#/d2r3yg7

http://jigokusorry.deviantart.com/art/Vi...7653&qo=71

#15
Back. N-am mai trecut pe aici de secole. 43
Sa vedem... O sa comentez doar pozele care mi-au palcut in mod special ^^. In orice caz, te pricepi sa manuiesit un aparat de fotografiat o,o. You're really good.
"I can see" este... hm... geniala? But, i have dubii o.o. Sigur nu ai folosit photoshop sau ceva?39. Daca nu desi nu cred], te felicit din toata inima pentr poza 43.
" Turtle". ^^. Yadaaaaa... ce-mi plac reptilele :X. E frumoasa poza, totusi, cred ca acele culori sunt rpea stridente. 39
Poza cu copilasul. So cute ^.^. Imi aduce aminte de albumele alea vechi care le avea bunica su fotografii de secole 43. Good job.
Cam atat. Scuze ca n-am trecut pe aici o.o. Sper sa postezi noi fotografii ^^.
[Imagine: asdsadfu.jpg]
Sank you, Valkyrja *hug*



#17
Bună. Am ajuns și eu aici puțin mai târziu.

Nu îți voi comenta toate fotografiile, ci doar pe cele la care am impresia că pot spune ceva care nu ți s-a mai spus. Am observat că unele fotografii sunt de începătoare, altele de profesionistă, unele au calitate bună, iar la altele lasă de dorit. Uneori ai idei superbe și le pui sau nu în valoare, alteori nu ai.
Mai ai de lucrat, deși ești destul de bună și acum.

Hell. Dacă ai făcut într-adevăr vreo 50 de poze în seara aia, aceasta este cea mai bună ? Mă îndoiesc. Culorile sunt frumoase, dar am observat în celelalte fotografii ale tale că pot fi și mai expresive. În dreapta jos sunt niște fire care stau aiurea. Copacul mare din stânga mi-ar fi plăcut să fie poziționat puțin altfel.
Heaven Light. Asta e făcută cu telefonul ? Am observat calitatea și la cealaltă, dar acum mi-am dat seama. Am văzut mai jos că ai un aparat superb și niște idei la fel de bune. Încearcă să îl ai la tine mereu când pleci undeva, poți oricând să surprinzi un moment special. Îmi plac norii, mereu mi-au plăcut. Cablul acela de jos nu trebuia prins în fotografie.
Blue sky. Colțul casei și cablurile din dreapta nu-și au locul. Copacii aceia nu prea îmi plac. Jos în drepata se văd câțiva stâlpi de telegref. Iar într-un loc nu-mi dau seama dacă este fum de la vreo casă ori un nor.
Sky II. Acesta este preferatul meu. Singurul lucru care-mi sare în ochi este creanga de sus care atârnă într-un mod cuidat.
Dream. Culorile mi se par destul de șterse. Un contrast mai puternic ar fi fost mai plăcut. Din nou cablul și un copac au intrat în cadru.
Red dragonfly si Dragonfly I. Calitatea foarte bună, unghi foarte bun, lumină perfectă, chiar n-am ce comenta la astea (în afară de faptul că prima are niște ochi foarte.... pătrunzători ? =])..
Lips. Se vede cam aiurea jos, lumina e cam puternică. Iar dinții sunt cam în blur.

Strwberry îmi place foarte mult. Culorile sunt calde și căpșunile arată superb.
Waiting. Probabil ar fi foat mai bine să nu fie alb-negru. E ok și așa.
Lilac II și In the light. Sunt frumoase. La prima lumina e puțin cam puternică (ai spus și tu), iar la a doua mi-ar fi plăcut mai mult să prinzi toată flacăra.
Următoarele 2 posturi sunt comentate bine și nu vreau să repet ce ți s-a mai spus.
Lake. Asta este foarte reușită, ador culorile și reflexiile în apă, singurul lucru care mă deranjează este creanga aia. Într-adevăr, era acolo și nu aveai ce să-i faci, dar nu este un element plăcut.
Sunrise I, II și III. Aceeași idee, culorile ajută, cerul la fel, însă calitatea lasă de dorit.
Angel I.. Culorile mi-ar fi plăcut să fie puțin mai calde, lumina mai slabă. Îngerașul sigur arată bine, dar poziția în care l-ai așezat nu îl scoate în valoare. În spate, acolo unde este întuneric pare spart. Mîna de la obraz stă nenatural.
Broken lollipop. Ideea este bună, însă lumina nu pică bine. Bățul acadelei se vede aiurea. Mai bine îl făceai să apară mai mult (e loc acolo sus, dacă mai ridicat bomboana era ok).
Ladybug. În spate este mult prea blur, se distinge foarte greu, iar gângania aia, ce-o fi, nu e prinsă bine în cadru.
Morning sunshine. Cred că știi ce voi spune. Cablurile.
Turtle. Culorile par foarte nenaturale și țipătoare. Dacă fotografia nu se numea turtle nu mi-aș fi dat seama ce ai pozat. Nu înțeleg ideea fotografiei. Deloc.
Love you. Ca și mai sus.
Child. Prea multă suprafață albă, mâna coplului nu este prinsă în cadru toată. Îmi plac picioarele, se vede că se mișcă.
Florile și fratele din următoarele posturi nu mi se par puse în valoare prea tare.
Sad. Nu-mi plac sprâncenele și că nu îi văd ochii.
Water. Asta este foarte profesionistă, culorile și totul.


Dacă vei avea aparatul acela minunat la tine vei schimba lumea într-o zi.
Succes în continuare.
[Imagine: 73m8sj.png]


#18
Heya!
Photo Groaza
Joke, se vede ca ai obiceiul sa maresti fte tare contrastul, indeosebi la pozele cu nori, dar prin asta redai o anumita expresivitate si e bine.
Ai un fratior dragut, si de nu ar fi tread-ul numit poze, as fi crezut ca este o pictura poza^^
[Imagine: guido.gif]
Ultima poza din tread imi place aiurea ce mult, si asta parca e o lucrare facuta digital, asa cu suflet! Fte nice.
Eu din cea care o numesti Clouds sase as extrage ceva elemente dintre pamint si ceva din cer si as face un sig minunat.
Iti dau un 10 pe ele si mai astept poze.
[Imagine: 44.gif]

#19
Pune mai putine poze si ai bunul simt sa le transformi in nume, sa nu se incurce userii in ele. Asta pana nu iti fac eu disparute jumatate din ele pentru ca se plangeau userii ca sunt in numar prea mare si nu vor sa comenteze tot.

Si daca tot sunt aici, sa-mi las si eu cei doi centi.

Majoritatea imaginilor tale, nu le pot numi fotografii, sunt de duzina, ai multe elemente care nu ar trebui sa fie acolo si afecteaza estetica, plus o mare parte seamana cu texturile de le folosesti pentru PS, fara forma, focal sau un subiect anume. Sunt banale.

Cea cu padurea pe lateral e placuta, in schimb toate celelalte cu zapada sunt arse si te dor ochii de la ele.
Editarea este foarte slaba si te puteai lipsi de ea pentru ca nu aduce nimic interesant sau inovator.

Ai ceva idee, dar nimic concret.

Edit: Scuza-ma, nu obisnuiesc sa pup pe nimeni in dos. Puteai sa pui ca restul userilor 10 imagini nu 30 si poate ofeream alta critica.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#20
(29-02-2012, 05:12 PM)Jigoku A scris: because f**k this shit

De cand moderatorii de pe zup au voie sa fie asa acizi? Care era faza cu cel mai prietenos forum , ha? Ban me now. Smile

De cand avem si noi limitele noastre si le tot lungim pentru voi, numai ca nimanui nu ii pasa. Inainte sa comentezi, poate ar trebui sa te uiti la cat de multe lasam de la noi si cate sanse va dam pana sa trecem la fapte ( a se citi avertismente si banari ). Suntem si noi oameni, nu roboti sa stam sa va suportam toate ifosele si sa va facem pe plac. In limita bunului simt o facem, dar cum voi de multe ori nu dati dovada de asa ceva, ne pierdem rabdarea.

Alte intrebari sau comentarii?

Also, you're not worth the ban.
[Imagine: tumblr_m95uonbiuU1re9dfoo1_500.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)