Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Inot

#2
Ma bucur ca exista si un topic de genul acesta...La inceput nu-l observasem,dar acum daca tot suntem aici.

Inotul este un sport magic. Dupa mine este cel mai frumos sport, pe care o persoana il poate practica. Bineinteles este si foarte periculos, daca nu esti atent, sau faci alte prostii, poti sa te ineci T-T..si nu doresc asta nimanui.
Eu una am practicat acest sport...hmm, cam 5 ani. Inot de performanta. Eram foarte buna la stilul crawl, brass si spate. La fluture din pacate nu scoteam timpi buni, si oboseam foarte repede.
Insa categoric stilul meu preferat este spatele :X
Din pacate, am avut de ales in cele din urma, sa ma axez pe inot, sau scoala. Eu una am ales scoala, deoarece, stiam ca poti face acest sport maxim pana la 30 de ani. Apoi trebuie sa devii antrenor, in cazul in care nu ai nici o facultate. Iar antrenor devii, doar daca ai noroc, si esti destul de bun.
Corpul se dezvolta foarte armonios..In comparatie cu o fata care a facut inot, si o fata care nu a facut e o diferenta. Una buna si una rea. Cea buna, este la fata care a facut inot,este ca e inalta, puternica si umerii foarte bine dezvoltati. Din pacate uneori, sanii nu se mai dezvolta asa de mult, ca in cazul altor fete. Repet nu este obligatoriu, dar cunosc colege care au ramas in bransa, si asa au patit.
La baieti de asemenea..sunt foarte ”buni”...in ambele sensuri 21...si merg si poloistii 21...*mda acum fabulez*
In orice caz, recomand oricarei persoane acest sport, chiar daca nu se axeaza pe performanta, te poti relaxa si simti energic in acelasi timp..Smile
[Imagine: chibi_6732.gif]
chibi-ul lui Itsumi


[Imagine: 2yum3h1.png]
Love was when i loved you...Now is hate...



Răspunsuri în acest subiect
Inot - de Sângerica :3 - 17-07-2010, 10:40 AM
RE: Inot - de Itsumi - 07-11-2010, 09:02 PM
RE: Inot - de βεκi - 06-04-2011, 09:06 AM
RE: Inot - de Dragonz Eyez - 18-05-2011, 08:08 AM
RE: Inot - de Rain - 05-05-2012, 11:35 AM
RE: Inot - de Fear - 15-04-2013, 08:53 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)