Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Posibilitati [ By Little M and Savarina Ali ]

#17
Buna tuturor. Anna merci de com si de incurajarea pentru duel :-Ss imi e frica, ai grija ca am mentionat ca cei cu inima nu au voie sa citeasca ^_^ asa ca daca vrei sa mai traiesc sa nu citesti te rog frumos :o3
Bun deci uite asa aduc eu capitolul 6, sincer am si uitat de el -_-" Miruna mi-a adus aminte :D. Fara mai multe introduceri .... Capitolul 6 -perspecta lui Edi (Anna stie de ce urasc numele ... :D)

Capitolul 6:
Edi P.O.V.
Eram prins in acel sarut, nu pot sa cred ca nu a mai sarutat pe nimeni pana acum. Cate fete mi-au pasit mie prin asternut nici nu mai tin socoteala. Vad ca se pricepe sa ma urmeze, la miscari. Limba mea cerceta fiecare coltisor al gurii ei. Limba ei era timida fata de a mea care era antrenata cu asa ceva. Mainile ei s-au incolacit in jurul gatului meu, adancind sarutul. Am zambit in sinea mea si am continuat joaca, de acaeata data mi s-a alaturat. Mainile ei imi mangaiau parul si trageau uneori de el. Am rupt usor sarutul pentru a lua putin aer. O priveam in ochii ei de un verde inchis specific anumitor smaralde. Ii pun mana pe chipul sau alb ca spuma laptelui. Ii dau cateva fire de par de pe ochi pentru a o vedea mai cu atentie. Parul sau de abanos era moale si matasos. Zambea dulce si se uita in ochii mei. Imi apropii buzele din nou de ale ei si o mai sarut o data cu mai multa pasiune si romantism. „Ma simt diferit cand o sarut pe ea.” imi spuneam in gand. Mi-am trecut limba peste buzele ei aceasta intredeschizandu-le, lasandu-mi loc sa imi strecor limba in lacasul umed al acesteia. La inceput nu vroiam sa o iau tare, dar mi-am luat „inima-n dinti” cum se spune si am inceput sa-mi fac jocul in gura ei. Am vazut ca imi raspunde si mai mult ii si place. Am lasat usor in jos breteaua camasii ei de noapte. Aceasta a tresarit usor, dar si-a revenit. Am rupt usor sarutul pentru a respira dupa cateva minute bune in care am fost amandoi cufundati in placere. Am inceput sa o sarut pe gat si aceasta si-a lasat capul pe spate pentru a avea eu mai mult loc in care sa ma misc. Am zambit in sinea mea si mi-am continuat treaba. Mi-am ridicat usor privirea si am vzaut reflectia in usa de la sufragerie cum se trezeste David. M-am oprit brusc si ii zic fetei :
- Se trezeste fratele tau, spun incet soptindu-i la ureche in timp ce ii trageam fermoarul la camasa de noapte. Aceasta a tresarit usor si si-a tras bretele asezandu-se jos unde a luat cartile si mi-a facut semn sa fac acelasi lucru. Eu m-am asezat cu fata spre usa, pentru a vedea fiecare miscare a lu David. Acesta a venit somnoros crezand ca aceasta este baia. S-a dus la dulapul fetei si l-a deschis, trecand pe langa noi neobservandu-ne. Ma uitam la el ca la felul paisprezece. De odata vad ca-si lasa pantalonii in jos si ... o nu urmeaza boxerii si ...
- David! striga Mia la el si eu ma ridic val vartej de jos si il iau de langa dulapul cu haine. Ii dau o palma si nimic, ii dau o castana si nimic. Incepusem sa ma enervez si ii dau un capac si acesta se sperie si ... si ...
- David ce porc esti, o aud pe fata.
- Dar ce am facut? intreaba acesta nedumerit si eu incep sa rad.
- Ametit mai esti, prietene, ii spun eu. Tocmai ai demonstrat ca esti un bebelus, spun si ii arat pantalonii care erau uzi intre picioare. Tocmai ai facut pe tine, ma uit la el si acesta se face mai rosu ca rosia la fata.
Am lasat asta si am ajutat-o pe Mia sa stranga covorul si sa-l duca pe balcon ca doar nu vroiam sa fim axfixiati. Vroiam sa ma pun in pat, dar nu puteam cu hainele alea asa ca m-am dus la David in camera si acesta statea cu ochii in tavan.
- Frate, pot sa imprumut de la tine o pereche de pantaloni? il intreb eu din pragul usii.
- Da i-a ce vrei. Doarmi cu sora-mea? ma intreaba acesta lasandu-ma masca.
- Pai tu sforai mai rau ca un bivol,spun eu si acesta a inceput sa rada.
Am luat o pereche de pantaloni de trening si m-am dus sa ma schimb in baie. Mi-am dat tricoul negru jos, lasand la vedere muschii pe care ii aveam datorita sportului si faptului ca mergeam la sala destul de des. Mi-am dat blugii jos ramanand intr-o pereche de boxeri negrii. Mi-am pus pe mine pantalonii negrii a lui David, dar nu inainte de a-mi face un dus rece, deoarece nu mai era apa calda. Dupa ce am terminat am trecut pe langa camera lui David si acesta sforaia din toate incheieturile. M-a asurzit cand am trecut pe acolo, asa ca am inchis usa camerei lui, si am mers mai departe. Mia statea cu coatele pe pervaz si se uita atenta afara. Ochii ei verzi priveau cu atata durere persoanele care treceau pe acolo. M-am dus si am imbratisat-o pe la spate, aceasta tresarind la atincerea mea. Imi pun capul pe umarul ei privind pe fereastra.
- La ce te gandesti? o intreb eu sarutand-o dulce pe obraz.
- La tata, sper ca nu o sa vina iar noaptea baut manga, spuse aceasta uitandu-se in ochii mei. Zambesc si o sarut pe buze fugar. Si o linistesc spunandu-i ca totul va fi bine. Nici eu credeam ceea ce spuneam, dar am vazut ca la ea avea efect.
- Hai sa ne ducem la culcare ca altfel ne apuca Revelionul aici, spun eu zambind strengar, iar ea da din cap in semn ca nu. De ce? o intreb uitandu-ma la ea.
- Pentru ca imi place sa privesc afara, spuse aceasta uitandu-se in ochii mei.
Mie atat mi-a trebuit si am luat-o pe sus. Aceasta nu stia ce fac si se uita la mine ciudat. Am pus-o usor pe pat si am sarutat-o lung pe buze. Limbea mea deja obisnuita cu lacasul ei, doar cauta un partener de joaca, si l-a gasit. Aceasta si-a pus mainile dupa gatul meu, vrand sa adanceasca in sarut. Ma pun peste ea si aceasta se cufunda si mai mult in sarut. Ma uitam la ea si de odata rup sarutul si ma uit la ea.
- Mai bine nu acum, spun si o sarut fugar pe buze si ma dau jos de pe pat. Ma indreptam spre usa, si o incui cu cheia. Nu vreau sa mai stam cu grija ca David „Mrs Pisulica” vrea sa-si mai faca treaba prin dulapul tau, spun amuzat.
- Mda, cred ca ai dreptate ..., spuse aceasta ganditoare.
Ma duc langa ea si ma asez pe pat. Ma intorc pe o parte, astfel sa ma pot uita la ea. O mangai usor pe parul de abanos si o sarut pe frunte. Aceasta se intoarse spre mine si m-a imbratisat strans. I-am raspuns la imbratisare, apoi m-am pus pe sapte, uitandu-ma la tavan. Avea tavan fals. Aceasta si-a pus capul pe pieptul meu. La inceput firele ei de par ma gadilau pe piele, dar m-am obisnuit repede. Aceasta imi spuse un „Noapte buna” , timid. I-am raspuns si am sarutat-o in semn de „Somn usor”. Aceasta s-a rosit la fel ca nasul unui clawn. Am chicotit usor si am intrebat-o :
- Inca nu te-ai obisnuit cu atingerile mele?
Aceasta nu raspunse nimic, ci se ghemui mai tare la pieptul meu. Am oftat si am pus mana pe spatele ei mangaind-o usor, pana a adormit. Eu am mai stat cateva ore trez, neavand somn. Ma gandeam la faptul ca ma indragostesc pe zi ce trece de pustoaica din bratele mele. Am adormit uitandu-ma la ea.

Melodii :
Melodia capitolului
Scuze de greselile de tastare si de gramatica ... -_-"

Chuu'
Te iubesc la nebunie,
Tu esti inima mea pe vecie...pupicpupic:X:X

Imi amintesc...

Te-am cunoscut in zi de toamna
Cand totul m-i se parea pustiu
Si m-am indragostit de tine
Fara sa vreau,fara sa stiu.
Te aseman unui soare
Ce pluteste lin pe cer
Iar eu fiind intinsa mare
O singura raza-ti cer;
O raza plina de iubire
O vorba dulce si un sarut
Sa pastrez ca amintire
Tot ce-am trait sau am avut.
Iubirea noastra-i vantul
Ce adie oftand
Iar de ar fi sa nu mai bata
As mai avea un gand;
Sa fi tu fericit
Cu sau fara amintirea mea
Si eu...Oriunde as fi
Sa-ti pazesc dragostea!


[Imagine: normalanimegirlpic2093.jpg]
[/align]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Posibilitati [ By Little M and Savarina ali ] - de Savarina Ali - 08-08-2010, 08:27 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)