Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Posibilitati [ By Little M and Savarina Ali ]

#13
Vin pe-aici dupa ce mi-ai dat mita. :| Recunosc, sunt o profitoare. Totusi mi-a placut aia cu matura. =))
Asaaa. Observ ca ai lasat spatiu daaar inca mai sunt greseli.^^ Cu naratiunea si dialogul e bine, insa descrierea e... Nu stiu, e ciudata. Nu neaparat in sensul rau, dar parca in unele locuri epitetele nu sunt alese prea bine si deranjeaza la ochi (sau la ureche).
Cele mai multe greseli sunt de tastare, nu le mai exemplific pentru ca nu trebuie decat sa citesti de mai multe ori capitolul inainte sa il postezi. Dar sunt si niste greseli de gramatica:
optisprezece - optsprezece (si ma abtin in continuare :)) )
sub-inteles - subinteles
Imi i-a telefonul - Imi ia telefonul ('ia' vine de la verbul 'a lua' in acest caz)
Si multe dati in care nu pui virgula desi ar trebui:
Nu nu are cum - Nu, nu are cum
dar asta e acum m-am pricopsit cu asta - dar, asta e, acum m-am pricopsit cu asta
Si mai erau si alte situatii. Deci ai grija cu viregulele.^^
Inca mai sunt probleme cu timpurile alea verbale. :-w Si am observat in cateva locuri si niste repetitii care, de asemenea, deranjeaza.

Cam asta ar fi. Scuze ca este o harababura toatala. xD Oricum, intelegi tu ce am zis eu pe-aici. :D C ya. >:D<

p.s. Fir-ar. Asta era primul lucru pe care vroiam sa il fac, sa sun la acel numar. :( Mi-ai ruinat toate sperantele. : ))
[center][Imagine: 5ml548.png][/center]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Posibilitati [ By Little M and Savarina ali ] - de She - 27-07-2010, 05:54 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)