Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubire la distanta

#7
Si la mine uneori e cazul sa ma " indragostesc " de o persoana ce o vad pe strada si imi zic " Doamne, ce bine arata " si asa imi fac fel si fel de sperante. Sunt genul care este atrasa fizic de o persoana, arata bine, gata, e super ok . . . apoi vine si ce in interior. Poate suna cam ipocrit dar nu sunt asa.
E ca un trent - ceva cul, sa ai iubiti pe net. Si mie imi placea sa am din cauza ca stiam ca in relitate n - o sa am asa o sansa.
Nu sunt sigura de ce . . . insa uneori ma comport ca o indragostita de un baiat ce nici macar nu stiu cum il cheama sau daca ma vazut vreodata. Suna tare ciudat.
Stiu . . . ca si eu uneori vreau ceva adica un baiat doar dupa ce aud ce super si nu mai stiu eu cum. Prietena mea avea un iubit super cute adica . . . era ceva in genul emo, cand il vedeam imi pica gura, iar prietena mea deja se saruta cu el si imi povestea cum si ce au facut. Iar eu o ascultam si imi doream sa fiu in locul ei. .____. Au mai fost si alte exemple...

Acum revenind la iubire la distanta/ pe net.
Nu prea cred in asa ceva . . . Orcand te poate insela, intotdeauna e loc pentru mai bine. Poti sa fi cu el si patru ani ca el poate intr - o zi o sa te insele fara ca tu sa iti dai seama. Da, bine . . . poate din cauza ca nu va vedeti va fi mai mare placerea cand veti " vorbi ", dar niciodata nu vei stii ce face el si cu cine umbla . . . etc.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2



Răspunsuri în acest subiect
Iubire la distanta - de chrissta - 21-06-2010, 11:16 AM
RE: Iubire la distanţă - de Cherie - 21-06-2010, 11:34 AM
RE: Iubire la distanţă - de Flash - 21-06-2010, 02:19 PM
RE: Iubire la distanţă - de Khonsu - 21-06-2010, 02:40 PM
RE: Iubire la distanţă - de Debb.' - 30-09-2010, 09:08 PM
RE: Iubire la distanţă - de Kuromi - 07-10-2010, 12:03 AM
RE: Iubire la distanţă - de yaoi maniac - 23-10-2010, 03:52 PM
RE: Iubire la distanţă - de Juliette - 19-11-2010, 11:28 PM
RE: Iubire la distanţă - de SnowFlake. - 20-11-2010, 07:03 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)