Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Courage the cowardly dog

#15
Unul din desenele animate care acum imi lipseste. Cand dau de el la TV, intotdeauna ma uit. Pana si jocurile cu el ma infricosau putin acum cativa ani de zile.
Fred e un personaj ciudat, mult mai egocentrist si bine creat decat multe personaje din filmele horror ce nu pot nici macar sa iti ridice un fir de par de pe mana. Producatorii filmelor horror (nu toti) ar trebui sa ia cateva lectii de la John R. Dilworth.
Eustace e un personaj care joaca un rol important pe parcursul seriei, iar faptul ca e mereu tafnos ii da un plus. Imi aduc aminte atunci cand el a fost blestemat si trebuia sa faca o fapta buna, si atunci Curaj (Courage) i-a pus o oglinda in fata si... urmatoarele secvente au fost frumoase. Ne-a aratat putin mai mult despre cealalta latura a lui Eustace.
Ideile/personajele secundare sunt si ele bune.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2



Răspunsuri în acest subiect
Courage the cowardly dog - de Sin - 03-06-2010, 11:08 PM
RE: Courage the cowardly dog - de Lia - 30-05-2012, 01:57 PM
RE: Courage the cowardly dog - de MajinCloud - 30-05-2012, 02:17 PM
RE: Courage the cowardly dog - de Zyklon - 02-06-2012, 08:59 AM
RE: Courage the cowardly dog - de Crazy~Tenshi - 23-08-2012, 12:51 AM
RE: Courage the cowardly dog - de yaoi maniac - 13-04-2013, 01:15 PM
RE: Courage the cowardly dog - de Romania - 14-12-2013, 08:34 PM
RE: Courage the cowardly dog - de Miracle - 22-12-2013, 12:21 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)