Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Courage the cowardly dog

#10
Omg, Couraaa~ge! < 3 Câinele ăsta roz, fricos, superb l-am adorat, îl ador şi-l voi adora mereu. Este doar, întreaga poveste, fiecare episod pe care îl vizionam când eram mică era aşa interesant, unele mi se păreau chiar horror şi mai puneam mâna la ochi, probabil era datorită vocilor unor personaje şi a fizicului lor. : )) Îmi amintesc că era un episod legat de o tăbliţă, nu îmi amintesc exact rolul acesteia, însă care a declanşat blestemul unui faraon. Şi faraonul acesta mă înspăimânta cel mai mult ca aspect dintre monştrii ăia. Am revăzut de curând acel episod, dar uit repede faţa faraonului ăla. : ))
Din câte îmi aduc aminte dintre celelalte creaturi, îmi păreau puţin psihopate după voce şi aspectul feţei. Cât despre episoade, nu ştiu dacă atunci le dădeau pe toate pe CN, dar le-am văzut aproape pe toate. Din ultimul sezon nu am vazut prea mult, insa mi se par mult mai reuşite primele sezoane. Mi-ar plăcea să le revăd, poate în viitorul apropiat.
Ah, şi să nu uit de Muriel şi Eustace. La Muriel îmi place accentul la nebunie. Aici vorbesc de curând, pentru că atunci când eram mică le vedeam dublate, însă am mai urmărit pe youtube unele videoclipuri cu Muriel, accentul ăla mă omoară. : )) Şi la Eustace, Doamne, desenul nu ar fi la fel fără omul ăsta. În primul rând, e caracterul ăla, mereu ţâfnos, care îl face aşa amuzant. Apoi sunt replicile lui hilare, printre care şi "Stupid dog! You made me look bad!". Plus scenele în care Muriel îl loveşte cu făcăleţul peste cap.
Alte personaje notabile sunt comandantul ăla cu asistentul lui. Cât am putut să râd când apăreau ei doi şi se confruntau de fiecare dată, totuşi vorbindu-şi normal şi respectându-se uneori.
Anw, sunt mândră pentru premiile pe care le-a primit acest desen şi popularitatea acestuia, Courage merită din plin această atenţie. Cu siguranţă va rămâne desenul meu preferat pentru totdeauna. :3
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.



Răspunsuri în acest subiect
Courage the cowardly dog - de Sin - 03-06-2010, 11:08 PM
RE: Curaj cainele fricos(Courage the cowardly dog) - de Aggie - 30-12-2011, 06:59 PM
RE: Courage the cowardly dog - de Lia - 30-05-2012, 01:57 PM
RE: Courage the cowardly dog - de MajinCloud - 30-05-2012, 02:17 PM
RE: Courage the cowardly dog - de Zyklon - 02-06-2012, 08:59 AM
RE: Courage the cowardly dog - de Crazy~Tenshi - 23-08-2012, 12:51 AM
RE: Courage the cowardly dog - de yaoi maniac - 13-04-2013, 01:15 PM
RE: Courage the cowardly dog - de Romania - 14-12-2013, 08:34 PM
RE: Courage the cowardly dog - de Miracle - 22-12-2013, 12:21 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)