Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce te-a facut astazi sa zambesti ?

Motanul meu si faptul ca nu ma lasa sa-i fac poze fara sa-si bage literalmente nasul in obiectiv. Nu-i de mancare, baka! D. care mi-a ridicat putin respectul de sine, ora de engleza de astazi, perechea de blugi invizibili si cravata aceea rosie de deasupra tablei. Rasul profesoarei atunci cand m-a intrebat ce as face daca as merge la cumparaturi cu o prietena invidioasa si m-ar minti ca nu-mi sta bine un anumit lucru doar pentru ca ea nu are bani/w.e si am strigat: "Kill the friend!" a fost bizar. Mi-a placut. Motanul care ma priveste ciudat de sub fotoliu.
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


Amintire ca aceasta nu cred ca o sa mai am. Cum saream gardul ca sa intram in liceu ca ne incuiase gardianul pe afara. Sa facem un mic rezumat:
Am iesit din curte cu prietena mea si dupa noi altii la fumat si ne-a facuto gardianul. A incuiat poarta asa ca pe la fara 4 minute a trebuit sa sarim gardul ca sa intram in scoala. Acu sistemul e invers, pffff, intelegeam daca trebuia sa sar ca sa ies din scoala. Era amuzant cum plonjam cu totii peste gard, am avut noroc ca nu e mare-chiar usor de sarit.
Faza tare a fost ca fix cu un minute inainte de a se suna gardianu a deschis poarta si cei care nu au sarit au mers ca oamenii normali 21.
Ce bine era daca nu aveam cu Roman si diriga, plecam acasa. Il sunam pe coleg'miu sa imi aduca geanta si o taiam 21.
[Imagine: h8v.gif]
 

Ce m-a facut sa zambesc? 106... Mm, ar fi cateva chestioare.

Bob Marley, da... cand ascult piesele lui pur si simplu zambesc. Alalala loooong, yeah.
Cand am vorbit cu Mihai si ne-am tot mieunat pe mess. Da ne-am mieunat si a fost tareee amuzant ** am dat in mintea fratelui meu de 4 ani 21**
Acum zambesc, ca vorbesc cu Psycho despre bisexualul ei.
Am zambit atunci, cand mi-a zis mama "maine poti sa lipsesti daca vrei, de la liceu".
Si cam atat. Bye bye guys.
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

Am zambit dimineata cand mi-a dat seama ca eram cu capul in nori pentru ca stiam ca ploua si n-am luat umbrela, deci a trebuit sa ma intorc dupa ea. 4
Am zambit cand la scoala am luat o nota mare o.o, cand colegii [baietii] se jucau un joc de chiraiau toti impingandu-se, cand 2 baieti mai durduli s-au ciocnit la sport cand jucam handball si au cazut pe joc, cand m-a gadilat colega de banca (normal ca am intors atacul 21 ) , cand am vazut desenul anime foarte misto al unui colog si cand mi-a iesit si mie cat de cat propia "creatie" . 4
[Imagine: 6sc1l3.jpg]
For every 99 times, you looked me in the eye,
swore you weren't lying and I was so blind..

Azi, adica acum, ceea ce m-a facut sa rad a fost un dialog scurt si haios. Nu doar ca m-a amuzat, insa m-a si induiosat.

''O fetita de 5 anisori si-a intrebat fratele mai mare:
- Ce e iubirea ?
El i-a raspuns:
- Iubirea e atunci cand tu imi furi ciocolata din ghiozdan in fiecare zi si totusi o tin in acelasi loc mereu.''
[Imagine: 7nION.jpg?1]



1.Faptul ca am invatat sa zbor pe tocuri(colega/prietena mea m-a invartit si m-a ametit, dar am ras) 24
2.Am cantat la chitara si cu vocea cu o colega si iar a fost suuuuuper
3.Prietena mea cea mai buna si-a rupt breteaua de la pantofi si eu si o colega le ceream muncitorilor de la scoala sa ne desfaca un tub de Picatura care defapt se intarise...
4.Am facut niste versuri tare amuzante si imi plac
5.Am ras cu prietena mea cea mai buna in seara asta...unii baieti sunt tare comici
Da, da vrei sa ma omori
Cu ochii tai caprui care fura inima oricui
Si, si, si sa ma topesti
Cu vorbe dulci cand, cand imi spui numai povesti



-Am zambit cand am ajuns la scoala si am aflat ca sunt prima din clasa -la medie, desigur-.
-Am zambit, defapt am ras cand mi-am vazut colegele smiorcaindu-se ca au medii mici si ca unu dintre ele pleaca. Haha, sunt sadica. 19
-Am zambit cand am inceput toti -eu si baieti- sa tipam "We are the champions"
-Am zambit cand am ajuns acasa si catelusul meu micut si dragut a sarit pe mine sa il iau in brate si sa ii pun apa -mda, fereste-te de mine cand ajungi acasa sor'mea-
[Imagine: YWk6O.jpg]

Astazi m-a facut sa zambesc urmatoarea intamplare:

1) Eram in parc cu o prietena si discutam noi ceva anume. (suntem fane yaoi. de aici si extazul nostru)
In fata noastra doi baieti de maxim 6 ani. Se jucau, si la un moment dat cel scund i-a luat fata intre palmele sale celui mai inalt. Si-a apropiat chipul exagerat de mult de al prietenului sau si in clipa urmatoare si-a unit fruntea cu a lui. A mimat din buze, semn ca i-a spus ceva anume. Apoi, zambind, l-a sarutat foarte scurt pe gura si s-a indepartat la fel de rapid. (am vazut foarte bine scena pentru ca eram la un metru de ei) Cel dinaintea sa a ramas inlemnit, nu a mai zis nimic cateva secunde apoi a inceput sa se agite si sa faca galagie. Acela a fost momentul cand m-am trezit si eu din transa.
A fost atat de dulce si dragut momentul dintre ei. Bineinteles, sunt copii si nu stiu ce fac.

2) M-a facut sa zambesc prietena mea cea mai buna. Mereu ma face sa zambesc.

3) M-a facut sa zamnbesc melodia celor de la Depeche Mode: wrong. Si melodia celor de la Gorillaz: feel good. Oh yea...
[Imagine: tumblrlzv0gahduu1rps1qh.png]
Priveste in ochii mei. Nu poti vedea, am dreptate?
Valul negru atarna greoi peste retina... aparenta... cât de mult timp ti-ai sacrifica sa descoperi esenta?

1- Cateva secvente din "Kaichou wa Maid-sama"
2- Faptul ca am primit in sfarsit un mesaj pe telefon de la cineva saptamana asta, crezand ca cineva ciar este interesat de mine iau repede telefonul sa vad de la cine si ce mesaj am primit: Credit Info "Optiunea cu 2000 de min nationale etc. etc. a expirat."
3- Stau de mai bine de 3 ore pe net si mama nu mi-a reprosat nimic inca.
4- All good thinks of this world. (aproape toate)
I hope the road you'ar beginning to paint little by little ... will become full of beautiful COLORS


Astazi m-au facut sa zambesc :
Greselile de pe net "Vreau sa vad episoadele noi de ieri"44Greselile astea..."Sau caut blana de piele de dama" sau "Carucior pentru copii cu picoare de fier" niciodata nu ma pot abtine,mereu rad la asa ceva.Am zambit cand am aflat ca vom merge la strand toata familia si am ras din rasputeri cand am aflat ca sora mea este maimuta in zodiacul indian.Am avut fata aceea de crazy cand am vazut ca s-a postat deja conrinuarea la Naruto Shippuden manga pe care o asteptam.Doamne, chiar sunt infioratoare...Am ras cand mi-am amintit cazatura zdravada a doamnei invatatoare dupa ce un coleg ( de cand eram pe-a doua) i-a facut piedica.Dulcile amintiri nu se termina.Am ras cu lacrimi cand am aflat ca Sasuke si Itachi s-au impacat si Itachi i-a zis lui Sasuke "No metter what you're going to do next...you'll always be my little brother,I will love you forever"(cred ca iarasi plang)
In fine, am avut un zambet horror(nu stiu daca si asta se pune) cand am aruncat cu caietul de chimie in toti peretii.Asemenea satisfactie rareori.In final, am ras,am zambit si iarasi ras ca mi-am recuperat locul la calculator. 4
Ah , da ! am mai sarit in sus cand am aflat ca am 5000 min.Asta da cadou !
[Imagine: ItachiSig.jpg]









Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)