Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

~*~ Cand omul nu are ce face ... >.> ... ~*~

#5
umm...o sa comentez doar ultimele siguri

1) nu ai decupat bine peste tot, ai mici erori, dar e bine fiindca nu sunt multe. Fundalul, nu are mai nimic special. E exact lafel peste tot. Ar trebui sa faci ceva mai diferit in functie de pozitia renderului, text, sau ce mai vrei tu, asta pentru a face sa iasa ceva in evidenta, tot ce vrei tu. In rest, lipseste marginea, si cam atat.
2) iar e un fundal simplu, doar ca aici e mult prea simplu. Doar niste puncte rosii, roz, sau cum or mai fi ^_^", nu sunt de ajuns. Fiind la inceput, sunt bune brushes, te pot ajuta foarte mult, dar nu folosite in exces. Renderul, doamne, da' ce ai facut acolo? o_o". Efectul folosit nu e deloc bun, face sa scada calitatea, iar renderul nu e decupat bine deloc, te-as sfatui sa folosesti rendere gata facute, sau sa folosesti polygonal lasso tool (click dreapta pe lasso tool, si dai click pe polygonal lasso) exact pe contur, e cu mult mai simplu ca radiera si mai folositor ca magic wand tool. Textul, efectul acela, acel contur alb, e prea subtire, si face sa arate cam urat, se vede , oarecum, in dungi, ai putea incerca ceva efecte peste text, sau chiar la text, pentru a nu iesi asa tare in evidenta (fiindca mai gros nu arata bine)

edit: "ummm ... cred ca multe din sfaturile tale sunt pt photoshop ... eu nu folosesc asa ceva ..." scuze, am obsrvat asta mai tarziu, si ae mele sunt tot pentru photoshop, dar daca vei incerca sa folosesti ps-ul, iti vor fi de ajutor 4, doar ca fiind faptul ca acel program e mai complex, nuprea cred



Răspunsuri în acest subiect
RE: ~*~ Cand omul nu are ce face ... >.> ... ~*~ - de yulobo - 20-08-2008, 08:22 AM
RE: ~*~ Cand omul nu are ce face ... >.> ... ~*~ - de nibbles - 23-08-2008, 04:13 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)