Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

~*~ Cand omul nu are ce face ... >.> ... ~*~

#1
Hmmm .... m-am gandit ca sa pun si eu cateva seturi ...

Azi leam facut:
[Imagine: Untitled14.jpg]

[Imagine: Untitled8.jpg] -> asta e preferatul meu

[Imagine: Untitled2.jpg]

[Imagine: Untitled1.jpg]

[Imagine: Untitled9.jpg]

[Imagine: Untitled10.jpg]

[Imagine: Untitled6.jpg]

[Imagine: Untitled7.jpg]

[Imagine: Untitled3.jpg]

[Imagine: Untitled4.jpg] -> si asta imi place mult

Astept parerile voastre ... laude, critici ... mai ales critici ...
Si astept si niste sugestii ...
For every minute you are angry you lose sixty seconds of happiness.
[Imagine: Neintitulat-7.jpg]
GFX made by meh! ^
[align=right]deviantArt || FaceBook || Twitter

#2
@Itachy
Pe langa ca e spam, o mai si incurajezi sa ramana la nivelul ala =___=
Now back on >.>
Well, aceleasi probleme le au toti Smile
1. Cand transformi o imagine [hint: ctrl+a apoi ctrl+t ^^] [am vazut ca Hitsugaya saracu' e lungit o.o"] o transformi la fel... [Hai ca ma bag la print screen-uri xD] Look 10 [Primul atasament =__= Lazy, I know]
Dupa cum vezi, ai acolo W:100% si H:100% :-P
Cand transformi, ca imaginea sa fie la fel [adica doar mai mica si nu lungita/latita si sa strice aspectul] trebuie sa fie n% in ambele parti [acum dau un exemplu de micsorare: W30% H:30% Si marire: W:150% H:150%]
Sper ca ai inteles ^^
2. Iar acum, un mic border n-ar strica ... Border e mariginea aia de la sig care ii face aspectul mai frumos 21 Sper ca ai inteles ^^
3. Si inca ceva: Marimea O_o WTF? 500x150? Scuze, dar e imens... Unii folosesc 350x150 [sau pe acolo] 350x125 [astia-s pixeli 21] dar eu folosesc 400x125 [si odata foloseam si eu 400x150 4]
Oricum, alegi tu una de acolo si sa nu ti se para ca nu incape in sig poza pt ca exista transform 71
Buh bye... I dunno if you'll see me again, but I don't care... You should'n, too xD Tine sfaturile astea si va fi mai bine 3

Edit: Vai, cum de nu m-am gandit? 40
4. Renderele - imagine fara bg =__= - Ele trebuie sa fie facute frumos si tot daca nu ai chef de facut 65 Cauta pe net :-P

#3
@Yuloby D
ummm ... cred ca multe din sfaturile tale sunt pt photoshop ... eu nu folosesc asa ceva ... si aceste seturi sunt primele din viatza mea ... si leam facut mai mult de test cu un program cam "amarat" ... dar acum miam luat un alt program destul de complex ... ceva mai greoi decat photoshop ... >.> ... si am facut acest set ... sper sati placa si tie si celorlalti 10
[Imagine: lica.jpg]

[Imagine: CYL.jpg]
For every minute you are angry you lose sixty seconds of happiness.
[Imagine: Neintitulat-7.jpg]
GFX made by meh! ^
[align=right]deviantArt || FaceBook || Twitter

#4
Am mai incercat cateva 10

[Imagine: Untitled11.jpg]

[Imagine: gjgjh.jpg]

[Imagine: lryuzaki.jpg]


astept pareri ...
For every minute you are angry you lose sixty seconds of happiness.
[Imagine: Neintitulat-7.jpg]
GFX made by meh! ^
[align=right]deviantArt || FaceBook || Twitter

#5
umm...o sa comentez doar ultimele siguri

1) nu ai decupat bine peste tot, ai mici erori, dar e bine fiindca nu sunt multe. Fundalul, nu are mai nimic special. E exact lafel peste tot. Ar trebui sa faci ceva mai diferit in functie de pozitia renderului, text, sau ce mai vrei tu, asta pentru a face sa iasa ceva in evidenta, tot ce vrei tu. In rest, lipseste marginea, si cam atat.
2) iar e un fundal simplu, doar ca aici e mult prea simplu. Doar niste puncte rosii, roz, sau cum or mai fi ^_^", nu sunt de ajuns. Fiind la inceput, sunt bune brushes, te pot ajuta foarte mult, dar nu folosite in exces. Renderul, doamne, da' ce ai facut acolo? o_o". Efectul folosit nu e deloc bun, face sa scada calitatea, iar renderul nu e decupat bine deloc, te-as sfatui sa folosesti rendere gata facute, sau sa folosesti polygonal lasso tool (click dreapta pe lasso tool, si dai click pe polygonal lasso) exact pe contur, e cu mult mai simplu ca radiera si mai folositor ca magic wand tool. Textul, efectul acela, acel contur alb, e prea subtire, si face sa arate cam urat, se vede , oarecum, in dungi, ai putea incerca ceva efecte peste text, sau chiar la text, pentru a nu iesi asa tare in evidenta (fiindca mai gros nu arata bine)

edit: "ummm ... cred ca multe din sfaturile tale sunt pt photoshop ... eu nu folosesc asa ceva ..." scuze, am obsrvat asta mai tarziu, si ae mele sunt tot pentru photoshop, dar daca vei incerca sa folosesti ps-ul, iti vor fi de ajutor 4, doar ca fiind faptul ca acel program e mai complex, nuprea cred

#6
Hy! I'm back with some new stuff ^-^
Cred ca sunt mai bune decat precedentele ^^'

[Imagine: Temari.jpg]


[Imagine: Deidara.jpg]

[Imagine: Gaara-1.jpg]


Dupa ce am stat ieri toata ziua sa vad cateceva din obtiunile pe care le are programul meu am reusit azi sa fac ce vedeti mai sus ^-^.
Sper sa va placa!
Si sa lasati parerile sincere plz! Smile
For every minute you are angry you lose sixty seconds of happiness.
[Imagine: Neintitulat-7.jpg]
GFX made by meh! ^
[align=right]deviantArt || FaceBook || Twitter

#7
Scuzati pt double-post! T~T ... dar nu am de ales

Uhhh .... am mai facut acum 2 seturi ^^ ...

1. Asa nu a iesit foarte bine, dar fie ... << o urasc pe Sakura, dar m-a rugat vara-mea sa il fac pt ea -_-'
Av: [Imagine: Untitled2-2.jpg]

Sig: [Imagine: Sakura.jpg]

2. Asa nush ce de l-am facut ... cred ca din plictiseala ... dahhh ... din plictiseala ...
Av: [Imagine: Untitled1-2.jpg]

Sig: [Imagine: Fight.jpg]

Sper sa va placa ^^ ... Astept comentarii 4
For every minute you are angry you lose sixty seconds of happiness.
[Imagine: Neintitulat-7.jpg]
GFX made by meh! ^
[align=right]deviantArt || FaceBook || Twitter

#8
Ceva mai vechi ...

1. Hmmm ... Imi place cum a iesit avatarul decat 10
Av: [Imagine: Orihimeav.jpg]
Sig: [Imagine: Orihime.jpg]

2. A fost destul de interesant de lucrat ... cel deal 2lea sig lam gresit rau de tot T~T
Av: [Imagine: av.jpg]
Sig 1: [Imagine: Neintitulat3.jpg]
Sig 2: [Imagine: Neintitulat2.jpg]

3. Setul asta imi place cum a iesit ... ^^
Av: [Imagine: Inoav.jpg]
Sig 1: [Imagine: Ino2.jpg]
Sig 2: [Imagine: Ino.jpg]

4. Incercare ...
Av: [Imagine: Ava.jpg]
Sig: [Imagine: Neintitulat.png]

Ceva mai noi ^^ ...

1.
Av 1: [Imagine: AvVic2.jpg]
Av 2: [Imagine: AvVic.jpg]
Sig: [Imagine: SigVic.jpg]

2.
Av: [Imagine: Av1heart.gif]
Sig: [Imagine: Sig2heart.gif]

Si dupa
For every minute you are angry you lose sixty seconds of happiness.
[Imagine: Neintitulat-7.jpg]
GFX made by meh! ^
[align=right]deviantArt || FaceBook || Twitter

#9
Poi sunt asa de multe 21 incat ar trebui sa fiu putin nebuna sa ma apuc sa le comentez in parte pe fiecare.Mai ales ca toate seamana intre ele si au cam aceleasi defecte . Vad ca esti si tu o "ps manic" 21 ca si mine. Zi si noapte doar in ps 3 asa se face treaba...asta sa o sti de la mine.
Deci pentru inceput:
1) Obisnuiesti sa folosesti acelasi render de 2 ori in acelasi sig pentru a umple sig-ul
Eu te sfatuiesc ca mai bine pozitionezi renderul pe mijloc si folosesti anumite poze abstracte sa c4d-uri pe mod ovelray sau soft light 39 Si o sa iasa ceva mai bine decat te asteptai...
2)Le umpli pana peste cam cu tot felul de texte imense in mii de culori si bucatele de render....arata dezastruos...22
Sfar...Incearca sa faci textul cat mai mic...Si incearca sa faci sig-ul intr-o culoare doar :rosu- apoi doar rosu..nu ca mai pui picatele albastre si negre...ca arata o varza totala 22
3)Folosesti doar rendere
Renderele nu sunt pentru newbi...renderele sunt pentru cei ce chiar se pricep in photoshop...si stiu sa faca un background cat de cat frumos. Mai bine ai incerca sa folosesti poze ce au deja background...si pune c4d-uri si poze mai abstracte peste ele la ovelray sau sOft light...va arata mult mai ok ..iti garantez.
4) Faci niste sig-uri prea simple...Inteleg ca esti mai nou in ps dar totusi incearca sa faci niste evoluari..Uitate la topicul si vezi ce repede am evoluat...vrei sa sti de ce? : ) Am cautat pe alti care se pricepeau si le ceream sfatul...si faceam multe tutoriale mai simplute...Tu doar pui o poza...ce arata ca un backgorund...pui un render sa se asorteze ...un text imens si gata sig-ul...
5) girl? nu te mai semna...22 Ii inteleg pe cei de la gfx ca sunt mandri de operele lor asa de "frumoase" si se semneaza ca parca mare branza de davinci o facut ai..Credema ca semnatura aia strica tot sig-ul : )

Cam atat am avut de spun...scuze daca am fost dura...incerc sa te ajut..: )
Iti recomand sa treci si pe la topicul meu si sa mi le comentezi si tu pe ale mele ca asa se fac afacerile ^_^
o.o" wot

#10
Un sig nou ...
hai Melyeter ca am folisti de data aceasta c4d 21 lol ^^ <<astept neaparat comentariul tau>>
Asa ... despre sig-ul asta ... hmm ... am crezut ca nu mai termin de facut renderul >.< ... numai renderul mia luat o jumatate de ora, si totul a durat am 45 de minute 21 ...
Hmmm ... mie nu mi se pare cine stie ce, vreau sa zic ca imi place si numi place ... ehhh ...

[Imagine: LRyuzaki-1.jpg]

Astept pareri ^^
For every minute you are angry you lose sixty seconds of happiness.
[Imagine: Neintitulat-7.jpg]
GFX made by meh! ^
[align=right]deviantArt || FaceBook || Twitter




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)